Mediatyp – Rádio

Rádio prochází dynamickým vývojem, v rámci rozhlasového trhu hraje výraznou roli internet a digitální technologie. Standardní příjem rádia na klasickou anténu není jedinou možností příjmu rádia – dnes můžete rádio přijímat přes kabelovou televizi, digitálně přes satelitní přijímač a dokonce digitálně i přes běžný televizní set top box. Samozřejmostí je příjem přes internet.

shutter-studio-sluchatka-priloha

Sekce pro posluchače

Pro posluchače jsme připravili průvodce rozhlasovým vysíláním, provedeme vás všemy dostupnými platformami a představíme, jaké možnosti vám příjem rádia nabízí. Na následujících stránkách se věnujeme dostupnosti rádia, pomůžeme vám vybrat vhodný rozhlasový přijímač, představíme digitální rádio a vysvětlíme, jak se měří poslechovost, resp. jak se vybírají respondenti do výzkumu.

Dostupnost

Vybíráme rozhlasový přijímač

Digitální rádio v České republice

Měření poslechovosti rádií

shutter-mixazni-pult-priloha

Sekce pro obchodníky a zájemce o vysílání

Plánujete založit rozhlasovou stanici? Jednotlivými kroky a právními náležitostmi vás provedeme v následující části přílohy. Zavedeme vás reklamou v rádiu, jak je provozován rozhlasový trh. Představíme rádio na míru, popíšeme jednotlivé kroky nutné k založení rádia. Samostatnou sekci věnujeme komunitním a neziskovým rádiím.

Provoz rádia

Jak založit nové (klasické) rádio

Nezisková a komunitní rádia