ČRo Plus spustil podcast Čekání na prezidenta

Jak by měl vypadat příští český prezident? Nejenom na tuto otázku bude v novém podcastu Českého rozhlasu Plus odpovídat filozofka Tereza Matějčková, ústavní právník Jan Kysela, moderátor Jan Pokorný a komentátor Petr Nováček. Úvodní epizodu nové podcastové série představil Český rozhlas Plus 28. ledna, tedy přesně rok před druhým kolem přímé volby prezidenta republiky.

cekani_na_prezidenta
Zdroj: Český rozhlas

Za rok touto dobou bude známé jméno příští hlavy státu. Nový podcast Českého rozhlasu Plus bude po celou dobu rozebírat počínání kandidátů a jejich šance, upozorňovat na klíčové souvislosti přímé volby i historické kořeny ovlivňující vnímání prezidentské funkce. Podcast hned v úvodních dílech klade otázky, zda by se tentokrát mohla vítězkou stát žena, zda přímá volba nerozděluje společnost a nakolik je výběr hlavy státu šachová partie a nakolik měření popularity.

„Čekání na prezidenta nebo prezidentku je inteligentní průvodce voličů předvolebním děním. Čtyři výjimečné osobnosti v něm dávají do souvislostí vystupování kandidátů, podobu kampaně, očekávání voličů i politických stran, odkaz výrazných minulých prezidentů. Tereza Matějčková, Jan Kysela, Petr Nováček a Jan Pokorný debatují poučeně, seriózně a zároveň je podcast jiskřivý, svěží a inspirativní i pro posluchače, kteří nesledují politiku dnes a denně,“ řekl šéfredaktor stanice Český rozhlas Plus Petr Šabata.
 
Podcast Čekání na prezidenta lze poslouchat ve vysílání a na webu Českého rozhlasu Plus, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

 

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .