Rádio pro mobilní zařízení

Mobilní telefony, tablety a mobilní zařízení obecně jsou vhodnou platformou i k poslechu rádia. Podle dlouhodobého průzkumu RadioProjekt poslouchá rádio přes mobilní telefon až 20 procent respondentů. Rádio v mobilu lze poslouchat s využitím datových služeb, přes wifi sítě nebo standardně s využitím FM tuneru.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Aktivní poslech rádia přes mobil praktikuje 11 % lidí

Radioprojekt uvádí, že FM tuner v mobilním telefonu aktivně využívá 11 procent respondentů. Dalších 6 procent poslouchá rádio přes mobilní aplikace (s využitím wifi nebo datových služeb) a 3 procenta respondentů si přímo navolí stream v telefonu. Další dvě procenta poslouchají rádio v tabletu.

Tyto hodnoty naznačují, že vysílání rádia přes internet přímo do mobilních telefonů může zasáhnout zajímavou cílovou skupinu. Výhodou je, že toto vysílání není nijak regulované, jelikož se vlastně jedná o internetové rádio s cílením na uživatele mobilních zařízení.

Výhodou je zejména univerzální dostupnost, rostoucí posluchačská základna a nižší provozní náklady ve srovnání s jinými platformami. Nevýhodou jsou vyšší investice do marketingu, jelikož každého posluchače musíte aktivně získat, aby vaše rádio zařadil do „předvoleb“ ve svém mobilním telefonu.

Výhody a nevýhody rádia pro mobilní zařízení

+ Univerzální dostupnost (internetové vysílání)
+ Neregulovaný trh (není nutná licence)
+ Rostoucí posluchačská základna
+ Možnost vybírat poplatky za poslech
– Vyšší investice do marketingu
– Silné konkurenční prostředí (fakticky vám konkurují rádia z celého světa)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .