Doplňkové funkce v moderních přijímačích

Moderní rozhlasové přijímače mají sice poslech rádia jako hlavní funkci, ale rovněž mohou udělat z rádia multimediální platformu. Ve srovnání se službou RDS, kterou známe z FM vysílání, můžete v moderních přijímačích sledovat i obrázek právě hrané skladby a další užitečné informace.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Nové přístroje nabízí výrazně více informací

U běžných FM rádií jsme si zvykli na informační servis, který nám poskytuje služba RDS. Díky tomu lze z displeje rádia urychleně vyčíst nejen název stanice a její případnou lokální mutaci, ale i informaci o právě vysílaném pořadu nebo hrané skladbě – případně informace o počasí nebo dopravní informace.

U novějších digitálních přijímačů lze z displeje vyčíst mnohem víc informací. Kromě aktuálně hrané skladby lze sledovat i její grafické znázornění (například obal albumu, fotografii interpreta a podobně). U sportovních rozhlasových přenosů lze na displeji rádia zobrazit například statistické informace. Tyto funkce ale zdaleka nepodporují všechny přijímače – většinou jsou k dispozici u některých digitálních autorádií nebo stolních přijímačů.

U všech typů přijímačů jsou ale k dispozici základní textové informace – především název stanice, aktuálně hraná skladba a doplňkové textové informace, které lze zobrazit i na nejjednodušších displejích.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .