Rádio přes mobil a wifi

Mobilní telefony, tablety a mobilní zařízení se v posledních letech vyprofilovaly jako velice vhodná alternativa k poslechu rádia. Díky rozvoji internetu, wifi sítí a datových služeb lze mobil nebo tablet považovat i za rozhlasový přijímač. Projevuje se to i v chování běžných lidí, kdy podle dlouhodobého průzkumu poslechovosti RadioProjekt poslouchá rádio přes mobilní telefon až 20 procent respondentů.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Speciální aplikace rozvíjí poslech přes mobil

Poslechu přes mobilní zařízení nahrává i rozmach speciálních aplikací, které rozšiřují možnosti tohoto typu „přijímače“. FM tuner v mobilním telefonu aktivně využívá 11 procent respondentů. Dalších 6 procent poslouchá rádio právě přes zmíněné mobilní aplikace a 3 procenta respondentů si přímo navolí stream v telefonu.

Výhodou poslechu rádia přes mobil je i fakt, že jde o zařízení, které má člověk neustále při sobě. S využitím sluchátek nebo vestavěných reproduktorů má tedy možnost poslouchat rádio kdekoliv a kdykoliv, přičemž mobil se mění na walkman. S využitím podcast služeb lze populární rozhlasové pořady uchovávat i pro „offline poslech“. Tím se zvyšuje dostupnost vysílání pro mobily a roste posluchačská základna.

Další informace o poslechu rádia přes mobil přinášíme v sekci Rádio pro obchodníky.

Rádio přes internet: možnosti posluchače

Internetové vysílání je nejmodernější způsob příjmu rozhlasového vysílání. Jeho největší výhodou je široká dostupnost a prakticky neomezená programová nabídka rozhlasových stanic. Přes internet můžete poslouchat víceméně každé rádio z celého světa.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .