Podcasty z dílny ČRo jsou oblíbené, mujRozhlas vstupuje do světa HbbTV

Český rozhlas v listopadu zaznamenal rekordní poslechovost v on-demand. Na jeho online platformách a prostřednictvím třetích stran si uživatelé přehráli 5,4 milionu audií. Po započtení jednotlivých stažení v podcastových aplikacích a zhlédnutí na YouTube pak Český rozhlas překonal hranici deseti milionů spuštění a stažení audií. 

AudioPortál - mujRozhlas
Zdroj: Český rozhlas

„Letošní podzim jednoznačně potvrdil významnou roli poslechu on-demand pro distribuci obsahu Českého rozhlasu. Rostoucí poslechovost podcastů a pořadů na audioportálu mujRozhlas a třetích stranách je pro nás potvrzením, že se ubíráme správným směrem. V příštím roce se ještě více zaměříme na nové audio formáty a zdokonalování jejich distribuce,” uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. 

Období

Počet přehrání on-demand a podcastů Počet přehrání on-demand a podcastů včetně stažení a YouTube

listopad 2021

5,4 mil.

10 mil.

září – listopad 2021

14,5 mil.

29 mil.

 

Přehrání: jedná se údaj, kdy uživatel spustí audio a ten krok je změřitelný. Český rozhlas spuštění měří na svých platformách a pak na měřitelných třetích stranách Spotify, Apple Podcasts, Google podcasts, Seznam podcasty a YourRadio Talk

Stažení: jedná se údaj, kdy uživatel si stáhne podcast do své aplikace, ale Český rozhlas nemá informaci, jestli si spustil samotné audio.

Zdroj: Český rozhlas


Dlouhodobě nejpopulárnějším podcastem je denní zpravodajský podcast Vinohradská 12. Od svého vzniku v roce 2019 již získal na platformách Českého rozhlasu a v podcastových aplikacích více než 21 milionů stažení. Vysoké poslechovosti se těší i podcastová série Českého rozhlasu Dvojka s názvem Kriminálka, jejíž tvůrci na příští rok připravili čtyřicet nových dílů.

Radio Wave se už několik let úspěšně zaměřuje na podcastové série, jimiž chce otevírat aktuální společenská témata, která řeší mladí lidé. Aktuálním podcastovým hitem této stanice se stala dokumentární série Hrana. Přináší příběhy mladých mužů, kteří kvůli touze po vysněné postavě vedou souboj s vlastním tělem a dostávají se do fyzicky i psychicky náročných, až hraničních situací. Úspěšný je i podcast Neklid, seriál o vztahu, který zašel příliš daleko.

graf-on-deamand-poslechovosti
Zdroj: Český rozhlas

Na Českém rozhlase Radiožurnál v poslechovosti dlouhodobě dominuje Host Lucie Výborné, v listopadu měly u online publika úspěch také reportážní seriály Hrdinové pandemie a Restart díky covidu, zachycující příběhy lidí, kteří vzali pandemii jako příležitost.

Dařilo se také pořadům Českého rozhlasu Plus. Populární byla Radiokniha, komentáře aktuálních témat Názory a argumenty nebo rozhovory s významnými osobnostmi v rámci pořadu Osobnosti Plus.

Trvale velký zájem je o četby a audioknihy. Mezi nejposlouchanější pořady patří Četby na pokračování na stanicích Český rozhlas Dvojka a Český rozhlas Vltava. Rekordní poslechovost na podzim zaznamenal také vltavský pořad Četba s hvězdičkou, jehož aktuálně nejúspěšnějším dílem jsou Elementární částice francouzského spisovatele Michela Houellebecqa.

mujRozhlas-HBBTV
Zdroj: Český rozhlas

Spuštění HbbTV aplikace mujRozhlas
Začátkem prosince byl také spuštěn ostrý provoz televizní HbbTV aplikace mujRozhlas, která doposud fungovala v testovacím režimu jen na několika rozhlasových kanálech. Ta je nyní po stisku červeného tlačítka na televizním ovladači k dispozici na všech devíti DVB-T kanálech Českého rozhlasu a v distribučních soustavách spolupracujících IPTV a kabelových distributorů. Uživatelé v aplikaci najdou živé vysílání všech stanic Českého rozhlasu a veškeré archivované pořady, na které jsou zvyklí z webu a mobilní aplikace mujRozhlas. Brzy přibude také možnost přihlášení, zpřístupnění sekce mujPlaylist a další inovace.

HbbTV aplikace mujRozhlas tak nově přináší další kanál do distribučního mixu Českého rozhlasu k šíření mluveného slova na internetu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .