Jak funguje rádio v mobilu

Rádio v mobilu lze poslouchat dvěma způsoby. Řada starších mobilních telefonů má integrovaný FM tuner, který umožňuje naladit si libovolné rádio dostupné v místě pokrytí. Jako anténa poslouží obvykle sluchátka. Tímto způsobem můžete poslouchat většinu stanic, na které jste zvyklí z běžného vysílání.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Chytré telefony nejen s FM tunerem

Nynější generace tzv. chytrých telefonů má k dispozici rovněž FM tuner, ale už to nemusí být samozřejmé. Pokud jste si na svém starším telefonu navykl poslouchat FM rádio, ujistěte se, zda i váš nový telefon může přijímat klasické vysílání. Pokud ne, i tak máte několik možností, jak proměnit svůj chytrý telefon v „chytrý rozhlasový přijímač“.

Potřebujete k tomu ale využít datové služby od svého mobilního operátora nebo připojit výš telefon k WIFI síti. Konkrétní rádio si můžete posléze „naladit“ prostřednictvím specializovaných aplikací. Mezi nejznámější tuzemské aplikace patří například značka ABradio.cz, ze zahraničních služeb můžete využít TuneinRadio.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Rádio přes mobil a wifi

Tablety a mobilní zařízení se profilují jako velice vhodná alternativa k poslechu rádia. Díky rozvoji internetu, wifi sítí a datových služeb lze mobil nebo tablet považovat i za rozhlasový přijímač.

....

Nejnovější telefony podporují internetová rádia už v základním nastavení

Část mobilních telefonů má vybrané aplikace určené pro poslech rádia dokonce předinstalované v základním továrenském nastavení.

Další informace o poslechu rádia přes mobil přinášíme v sekci Rádio pro obchodníky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .