Jak funguje rádio v mobilu

Rádio v mobilu lze poslouchat dvěma způsoby. Řada starších mobilních telefonů má integrovaný FM tuner, který umožňuje naladit si libovolné rádio dostupné v místě pokrytí. Jako anténa poslouží obvykle sluchátka. Tímto způsobem můžete poslouchat většinu stanic, na které jste zvyklí z běžného vysílání.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Chytré telefony nejen s FM tunerem

Nynější generace tzv. chytrých telefonů má k dispozici rovněž FM tuner, ale už to nemusí být samozřejmé. Pokud jste si na svém starším telefonu navykl poslouchat FM rádio, ujistěte se, zda i váš nový telefon může přijímat klasické vysílání. Pokud ne, i tak máte několik možností, jak proměnit svůj chytrý telefon v „chytrý rozhlasový přijímač“.

Potřebujete k tomu ale využít datové služby od svého mobilního operátora nebo připojit výš telefon k WIFI síti. Konkrétní rádio si můžete posléze „naladit“ prostřednictvím specializovaných aplikací. Mezi nejznámější tuzemské aplikace patří například značka ABradio.cz, ze zahraničních služeb můžete využít TuneinRadio.

Rádio přes mobil a wifi

Tablety a mobilní zařízení se profilují jako velice vhodná alternativa k poslechu rádia. Díky rozvoji internetu, wifi sítí a datových služeb lze mobil nebo tablet považovat i za rozhlasový přijímač.

....

Nejnovější telefony podporují internetová rádia už v základním nastavení

Část mobilních telefonů má vybrané aplikace určené pro poslech rádia dokonce předinstalované v základním továrenském nastavení.

Další informace o poslechu rádia přes mobil přinášíme v sekci Rádio pro obchodníky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .