Nešťastný MUX4, Country dvacítka, ale i tajemný noční lov

33_11_zapisnik

ZÁPISNÍK – Týden co týden se udá v českém mediálním rybníku mnoho události. Proto po delší odmlce vracíme na stránky serveru RadioTV tradiční glosář. K událostem, o nichž se budeme bavit, nebudou ale patřit jen ty spojené s televizí. Nabídneme postřehy z oblasti rádií, neopomeneme ani tisk a internet. Objeví-li se zajímavé informace ze sekce outdoor, vězte, že i na ně se najde prostor.

Týdenní glosář „Zápisník“ navazuje na tradici TV Diář. Rozhodli jsme se však rozšířit záběr a glosovat informace týkající se zejména rádií. Rádi bychom vám navíc přinesla zajímavá videa, audia či fotografie. Máte-li i vy nějaký postřeh, rozhodně se na nás obraťte.

Multiplex 4 schází na oubytě…

Telefónica O2 přijde s koncem srpna o klienta, TV Metropol přechází do MUXU s číslem 3 (ovšem pouze pro střední Čechy a Prahu). Trojka nyní obsahuje Primu Love a Rádio Proglas. Brzy by mohla přibýt TV Nova s Kanálem 5. Multiplexu 4 zbývají ČT HD, Nova HD a Óčko, no a mediální vrabci si na střechách (či kde se ptactvo schází) si cvrlikají na střeše, že Óčko zamíří do MUXU 3. Vlastně spíše generální ředitel Jiří Balvín oznámil, že jedná s Českými Radiokomunikacemi. Dohoda je na spadnutí.

Trojka od června musí zajistit regionalizaci, čímž splní mimo jiné také požadavky hudební stanice, která by ráda vysílala jen ve větších městech. Kdo ví, kam ta digitalizace spěje… MUX4 by s odchodem Óčka přišel o posledního platícího klienta, ČT a Nova vysílají jen v rámci převzatého vysílání. (PS: Slovo „oubytě“ je archaický výraz pro tuberkulózu.)

SOUVISEJÍCÍ: TV7 možná nepřijde o licenci, RRTV přerušila řízení

Country Radio slavilo rovných 20, hrálo prý i country

V plné síle je naopak Country Radio, to v pondělí 15. srpna přesně v 15:15 oslavilo nikoli 15, ale rovnou dvacet let. Oslavy byly bouřlivé také přímo ve vysílání. Byly dokonce natolik bouřlivé, že se do hudebního playlistu dostala country hudba… Něco vám nesedí? Čtenář s nickem „pevy“ totiž v diskuzi napsal: „Poslouchám téměř od rána a musím konstatovat, že dnes se (asi díky narozeninám) docela drží žánru – což o jiných dnech nelze stoprocentně říci.“ Vynechány byly „country“ klenoty, jako je Štefan Margita, Beatles a jiné (občas jsem na několik lahůdek sám narazil, ale to je věc hudebního šéfa). Každý občas uletí.

Přejeme všechno nejlepší a mnoho spokojených posluchačů. A Robinsonovi nechť šťastně dorazí z divokých pustin Albánie zpátky do vlasti. Nutno ovšem dodat, že výše zmíněné bylo jen takové popíchnutí. Formát stanice je originální a soudě už jen dle výsledků poslechovosti jeho pozice stále sídlí (více viz radiotv.cz/poslechovost). Jen tak dále…

PSALI JSME: Kulatiny celý den na Country Radiu

TV Barrandov se transformuje na dětskou televizi?

Kdeže… jen se od září prodlužuje jeden z nejúspěšnějších programů benjamínka TV Barrandov. Animáček začal velmi nenápadně (půlhodinka v 19:30)… a hle! Od září startuje pásmo už v 17:45 a skončí něco málo před osmou. TV Barrandov jednoduše našla mezeru na trhu a myslí na to publikum, které je celoplošnými stanicemi dlouhodobě opomíjeno (výjimkou je ČT, ta má vlastní dětský blok v čase 14-17, od září 15-17).

PŘEČTĚTE SI: Animáček dostane od podzimu prostor přes 2 hodiny

Blok Animáček je natolik populární, že má i vlastní nanuk.

Střed týdne ovládla TV Nova

Televize Nova zažádala u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o licenci k novince Kanál 5. Jak jsme již informovali (s odkazem na server Mediář.cz), nepůjde prý naštěstí o medové odkladiště Nova Doma / Nova Lady (rozumějte romantické seriály, telenovely a jiná sladká dílka). Onou novinkou by mohl být program pro mužskou část publika. Více informací by mělo být známo tento týden v úterý. Snad budeme příjemně překvapeni

DOPORUČUJEME: Nova chce licenci pro Kanál 5 mířící na muže. Co ale nabídne?

Druhou zajímavou zprávou je potvrzení programového schématu. Expozitura se usídlí v programu ve středu, Comeback se zbylými osmi reprízovými díly nově v pondělí, po něm následuje repríza Okresního přeboru. Humorní veřejnoprávní četníci se ovšem obávat asi nemusí, emigrace diváků patrně nehrozí. Ale kdo ví.

VÍCE INFORMACÍ: Potvrzeno: Expozitura ve středu, Comeback v pondělí

Jedna nepovedená televizní tiskovka – ta veřejnoprávní

Čtvrtek měl odhalit podrobnosti k chystaným programovým novinkám České televize. Vzhledem k špatně připraveným slidům (snímkům prezentace) byla tisková konference zrušena. Oficiální důvod? Technické potíže. Ale vzhledem k tomu, že vše bylo rozmazáváno v médiích již dostatečně, nerozmazávejme a pojďme jinam.

TENTO TÝDEN: Česká televize chystá soutěž Fenomén, poběží v pátek odpoledne

Sem tam se ČT stane nějaký trapas, tento ale nebyl vtipný.

Sázava se vrací do éteru a na stránky RadioTV

Hned tři články se věnovali tento týden Rádiu Sázava, které spadá pod Miroslava Pýchu. Na Benešovsku se posluchači mohou těšit na příval country, folku, rocku a ethno. Pro více informací viz odkazy níže.

Story Rádia Sázava pokračuje, po devíti letech zahájí vysílání na 89,3 FM
Kniha o kauze Sázava by byla určitě napínavá detektivka plná zvratů, říká Miroslav Pýcha
Když zvítězí nadšení aneb Rádio Sázava konečně na scéně

Stalo se toho ovšem mnohem, mnohem více…

Tento týden jsme nabídli zápisky z nočního lovu vlnami českého rádiového trhu. Hudba? Ano. Scénky? Jakbysmet. Automaty? Jj (čili ano, ano). Překvapivý noční lov odhalil například Radima Uzla na Radiu Contact Liberec. Ale to už asi víte…  Pokud ne a chcete jej i slyšet, pak čtěte: Noční úlovky z éteru: Uzlovo Červenání, scénky, hudba a bez reklam!

Prázdniny se mílovými kroky blíží do krutého finále a příval novinek klepe na dveře. Server PartyPlanet.cz má zbrusu nový design a se zaměřuje více na komunikaci s návštěvníky, ti mohou nahrávat vlastní fotoreporty a vyhrávat zajímavé ceny. Kromě toho jsem si rozšířil znalost barev. Znám už dva nové odstíny růžové, kromě barvy „magenta“ (používá TV Barrandov jako korporátní barvu) znám nyní i „glossy“ růžovou… já budu díky tomu internetu tak chytrý. (Musím uznat, že glossy růžová vypadá skutečně dobře.) A novou internetovou prezentaci má také Česká televize, přesněji kanál s pořadovým číslem 4 a zaměřením na sport.

O tom, co všechno je možné, svědčí zpráva týkající se „Moravského fanklubu Antonína Pečenky“ – mírně řečeno nezaměnitelný hlas s neuvěřitelnými hláškami.

Na hudební televizi Óčko vtrhnou roztomilá animovaná zvířátka. Česká stanice nebude fušovat do dětské tvorby, vrací totiž Happy Tree Friends. Krvelačný animovaný seriál rozhodně není pro nejmenší, ale mnoho „větších“ se jistě rádo opět podívá. Navíc půjde v originále, bez dabingu (co na tom, že se tam nemluví :)…).

A v pokračujícím seriálu RadioTV tentokrát dostalo prostor formát „Le Trésor de Pago Pago„. Natočeno bylo pouhých jedenáct dílů –  soutěž ve Francii sledovalo jen minimum diváků a soutěžící měli poškozeny plíce.

Televizní tip

Prázdniny přinesly na obrazovky veřejnoprávní televize formát „Výletníci„, na ČT1 jej můžete zhlédnout ve čtvrtek a v neděli v 21:30. Vojtěch Bernatský a Petr Svěcený v každém díle skutečně velmi netradičním způsobem prezentují možnosti, jak strávit výlety na různých místech České republiky. Nebyl by to formát ČT, aby nesklidil kritiku od televizních diváků. Diskuze jsou zaplaveny kritickými ohlasy, prý je to pořad pro komerční stanice a nejsou vhodné intelektuálního diváka ČT. Když se ozve vysoškolák s tím, že se mu to líbí, hned mu je vyčteno, že „vzdělání se nebije s nevkusem„.  Ano, páni sice exhibují. Chcete-li si odpočinout a skutečně relaxovat, pak vřele doporučuji… i nějaké ty informace se tam najdou. Pokud jste měli rádi Svět rekordů a kuriozit, sledujte.

Výletníci ČT – vydařený letní experiment veřejnoprávní instituce.

Self-promotion na pořad Výletníci

Důležitá tečka na závěr

Vždy se najde aspoň jedna zpráva, bez níž bychom nemohli spát a slabší povahy by se mohly psychicky zhroutit. Ben Cristovao bude moderátorem Fashion Lifestyle. Pokud nevíte, o čem je řeč, nevěště hlavu. SuperStar vyprodukovala několik produktů a tohle je jeden z nich. „V relaci Fashion Lifestyle se na rozdíl od ostatních formátů nebudeme věnovat pouze módním trendům či společenským událostem, které s módou úzce souvisí. Divákům tentokrát nabídneme exkluzivní pohled do světa luxusu a bohatství, který jim určitě vyrazí dech,“ napsala v tiskové zprávě ředitelka Fashion TV Gabriela Drobová. Jsme rádi, že i takovéto formáty vznikají. Ještě, že nejsem cílová skupina. Třeba slečny 14- (méně než čtrnáct) osloví. Jeď, Bene, jeď :).

Pěkný týden a zase za sedm dní!

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .