Nova chce licenci pro Kanál 5 mířící na muže. Co ale nabídne?

nova_actionUVNITŘ PROGRAM bTV Action – Už pátý kanál v pořadí by mohla v dohledné době spustit televize Nova. První krok k něčemu učinila tento týden, když Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) poslala žádost o licenci pro novou stanici s pracovním názvem Kanál 5. Zaměřen by měl být na mužské publikum. Co od něj můžeme očekávat? Nabízíme programové schéma sesterské bulharské stanice bTV Action.

Kanál 5 bude pravděpodobně určen mužům

Server Mediář.cz přinesl informace vztahující se k připravovanému programu TV Nova. Předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová pro server uvedla, že Nova Group požádala o licenci s pracovním názvem „Kanál 5„, signál by ráda stanice šířila prostřednictvím DVB-T (tedy pozemního digitálního vysílání) a kabelových sítí. Příští týden se mají sejít zástupci TV Nova s Radou, licenční podmínky se budou v průběhu jednání upřesňovat a dojít může nakonec také ke změně názvu. Jan Andruško, generální ředitel TV Nova, už dříve potvrdil pro týdeník Euro, že novinku uvede pod značkou „Nova“.

AVIZOVALI JSME: Prima by si měla pospíšit s kanálem pro ženy, jinak ji předběhne Nova

TV Nova delší dobu avizuje, že v dohledné době plánuje spuštění nového kanálu a rozšíří tak rodinu stávajících stanic (Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV). Původně se spekulovalo o programu pro ženy (Nova si registrovala názvy Nova Lady a Nova Doma). Podle informací serveru Mediář.cz se má „Kanál 5“ zaměřit převážně na mužské publikum.  Stanice si již dříve nechala patentovat několik názvů, mezi nimi například Nova Action, Nova Zone, Nova Men, Nova Hobby či Nova Kids. Místo pro novinku by se mohlo najít například v multiplexu 3.

Z ARCHIVU: Světem české satelitní televize hýbe absence MTV a přelaďování tuzemských stanic

Společnost CME při startu Primy Love oznámila, že kroky konkurence sleduje, přesto zásadní vliv na jejich rozhodování mít nebudou. Nový kanál by však TV Nova mohla oficiálně v DVB-T spustit až při ukončení digitalizace. Původně mělo být oním datem 11. listopadu 2011, nakonec však může projít návrh Senátu a ukončení digitalizace by se odehrálo 30. června 2012. Své plány na nový program Prima Family konkurence oznámila, původně jej chtěla spustit 12. listopadu, nakonec může být všemu jinak.

btv_action_bannerBulharská bTV Action vysílá od letošního roku, patří rovněž společnosti CME.

Bulharská bTV Action nabízí seriálovou klasiku

Společnost CME, která provozuje několik programů také například v Chorvatsku, Ukrajině či Slovensku, nabízí od ledna stanici bTV Action. Bulharský kanál také cílí na muže, na tamějším trhu dokázala získat pozici čtvrté nejsledovanější stanice (alespoň podle profilu na stránkách CME). Zaměřuje se na akční seriály a filmy relevantní pro cílovou skupinu.

Pátrali jsme na oficiálních stránkách bTV Action, jaké programy vysílá. Níže si můžete prohlédnout programové schéma bulharské stanice. Ranní proud obstarávají animované seriály s dávkou akce a napětí (Želvy Ninja, Mladí Titání). Dopolední program se sestává zpravidla z repríz odpoledního a večerního schématu. Své místo zaujímá i sitcom, aktuálně je jím dílo Titus.

SOUVISEJÍCÍ: Televize Prima Love startuje ostré vysílání

Své místo mají seriálové hity ze Spojených států jako je Lie To Me (v ČR uvádí TV Prima pod názvem Anatomie lži), The Mentalist (TV Nova a Mentalista), ale i méně známé jako Pointman, Eleventh Hour, Under Suspicion či ruský seriál Lupič z Petersburgu. Pravidelnou součástí schématu jsou reprízy hudební show Hlas Bulharska, již v premiéře uvádí hlavní kanál bTV.

PSALI JSME: Markíza zakládá filmový program

Dále v programu bTV Action mohou diváci pravidelně zhlédnout sportovní zápasy Ligy mistrů. Zástupci vedení Novy Sport několikrát avizovali, že v nějaké podobě by stanice mohla být dostupná v budoucnu také právě v neplacené podobě v DVB-T. Například Prima Cool pravidelně vysílala Premier League. Nechybí ani dokumenty a filmy, ty se zaměřují na akční snímky (Rambo,…), sci-fi a fantasy. Filmy jsou v celkovém schématu ovšem spíše minoritní, prim hrají seriály. Vlastní tvorbu představuje formát The Hounds (Lovečtí psi), jedná se o show zabývající se aktuálními kauzami s vlastními „provokujícími“ příběhy. Jedním z formát je i „Cuckoo Reloaded“, jedná se o studentskou skeč-show.

BLOG: Další prostor pro podivné reprizování pořadů

Pod značkou bTV vysílají i klony bTV Comedy (od 30. září 2005 jako GTV, od října 2009 pod stávajícím názvem). Jak už pojmenování napovídá, hlavní náplní jsou sitcomy, ale i zábavné formáty (share v cílové skupině 18-49 let byl v roce 2009 celkem 2,5%). bTV Cinema vysílá od 7. prosince 2009 a jedná se o podobný formát jako Nova Cinema, penetrace je 20% populace, v cílové skupině 18-49 let vykazovala v roce 2010 podíl na trhu 0,8%. Sportovní kanál Ring.BG vysílá pod CME od roku 2008. Svůj záměr spustit novou stanici oznámila také Markíza, jednat se má o filmový kanál Markíza Cinema.

btv_action_programLetní program stanice bTV Action. Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. Jose

  No, uvidíme. V ČR je provozována Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova Music/MTV CZ.
  A dle všeho kanály měly být spuštěny dva. Tedy Nova Doma jako protějšek Prima Love. A Nova Action jako protějšek Prima Cool. Třeba jsou Nováci ve srabu, což se konec konců ví a na konec spustí jen Kanál 5 a ten si bude dopoledne hrát na Nova Doma a večer na Nova Action, čert ví. Jejich konkurence má v ČR, Prima, Prima Cool, Prima Love a Prima R1. Do konce roku měl být spuštěn Prima Family. Ovšem hošíci z Primy už se někde nechali slyšet, že pokud nedojde k účelovému ukončení přechodu na DVB-T 11.11.2011, ale bude dodržen původní plán 30.6.2012, tak že nic spouštět nebudou. To též se samozřejmě týká i hošíků z Novy. Pokud se podaří zamezit nátlaku na předčasné ukončení 11.11.2011, tak z těch kanálů nic nebude. Pokud dojde k předčasnému ukončení 11.11.2011. Tak zřejmě ty kanály odstartují, tedy minimálně dva, Prima Family a Kanal 5. Jedná se tam o to, že oficiálním ukončením přechodu zanikají kompenzační licence a nastává otevřený trh v DVB-T a pak je možné tam s nějakými kanály vstoupit. Dokud nebude oficiálně ukončen přechod na DVB-T, nemá smysl tam se žádným kanálem vstupovat. A pak jde především o prachy. S ukončením přechodu na DVB-T bude ukončena reklama na ČT1 a ty prachy, dle koláče sledovanosti, místo ČT, dostanou Nova a Prima. A to jim má posloužit k rozjezdu těch nových stanic. Bude konec přechodu na DVB-T, bude další klon Novy a další klon Primy. Nebude předčasné ukončení přechodu na DVB-T, nebude zánik kompenzačních licencí, nebudou peníze, nebudou další klony Novy a Primy. Tečka.
  11.11.2011 nebo 30.6.2012 ? Toť ta otázka.

  1. pavel.cipris

   Ani se jim nedivím, že by to radši spustili už 11.11.2011. Stejně ukončení je jen symbolické datum, nebo ne? Čím dřív to oficiální ukončí, tím bohatší nabídka pořadů bude. Možná jsem trochu naivní :) ale za bohatší nabídku volných programů se zlobit nebudu. Možná kdo ví, zase ale je fakt, když to budou recyklační odpaďáky, tak to asi radši ne.

  2. Jose

   Symbolické není, když si dávám práci a vypisuji o co všechno při tom jde. Já osobně jsem, také pro to, to ukončit toho 11.11.2011…. Ale jde o ohromné peníze a jsou zde lidé kteří se tomu ukončení 11.11.2011 brání a trvají na dodržení původního termínu… 30.6.2012

  3. Jose

   S tím datem je spojeno stračně moc. Berka má licenci na TV7, soudí se s Primou, ukončením mu přestane platit a nemá se už o co soudit, proto ten tlak na předčasné ukončení… Pařízek, ztratil by možnost vyzvednout si licenci na TV Pohoda/Telka… Telefonica O2 do data ukončení měla pokrýt rozsah Mux 4 tj. 14 vysílačů. Jedou jí jen 3…patrně by přišli konečně o licenci… Atd. Těch věcí které se váží k ukončení digitalizace je hodně… takže někteří nyní chtějí předčasné tj. 11.11.2011 a jiní chtějí to původní sjednané 30.6.2011 a buď jedni nebo druzí prodělají miliony… teď jde o to kteří…

  4. pavel.cipris

   Máte pravdu, měl jsem lépe číst. hraje se skutečně o hodně. Jsem zvědav kdy a jak se všechno vyřeší. Chtělo by to nové subjekty na trhu, kdyby se před x lety nestalo to, co se stalo, tak jsme tu mohli mít Febio TV (té je fakt škoda), Z1 by se třeba taky chytila. Pokud se nepletu, tak v době, kdy měla původně vysílat, chtěla nasadit dokonce nějaké reality-show, samozřejmě s ohledem na formát stanice).

   Stran TV projektů, nějaká dětská televize by se tu hodila. Je tu celkem díra na trhu, ač Barrandov se svým Animáčkem (http://www.radiotv.cz/p_tv/animacek-dostane-od-podzimu-prostor-pres-2-hodiny/) takovou dětskou televizi supluje. Sice jen nějaké 2×2 hodiny denně, i tak je to nejvíc v FTA stanic.

   Jistou část pro dětské diváky asi obstará Prima Family, možná Nova Action ráno – když to bude jako bTV Action.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .