TV7 možná nepřijde o licenci, RRTV přerušila řízení

tv7logomale

Plánovaná TV7 podnikatele Jaroslava Berky možná nepřijde o licenci, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) přerušila správní řízení o odejmutí licence.

RRTV přerušila správní řízení s televizí TV7 (provozuje EBD) o odnětí licence. Řízení bylo zahájeno, jelikož stanice nezahájila vysílání ve stanovené lhůtě, ta činí 360 dnů ode dne obdržení písemného vyrozumění o udělení licence. To přitom zuž měla od února 2008. Firma EBD se rozhodla, že chce šířit program TV7 pouze na některých vysílačích multiplexu 3, konkrétně v Brně, a až postupně rozšiřovat program do dalších oblastí.

SOUVISEJÍCÍ: Televizi TV7 hrozí odebrání licence, ta se brání

Společnost Czech Digital Group (CDG) ovšem toto odmítla s tím, že trvá na zařazení do všech oblastí, kde působí, a označila záležitost jako překážku k zahájení vysílání. Spor se týkal rovněž cen, kterou chtěl operátor svému klientovi účtovat. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) musel řešit celý spor a to nejen o cenu, ale rovněž o rozsah služby. Spor nakonec rozhodl ve prospěch operátora vysílací sítě a TV7 tak měla zahájit vysílání.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Nové televize můžou vysílat za výhodnějších podmínek

Provozovatel multiplexu 3, tedy CDG, však minulý měsíc dostal povinnost zajistit regionalizaci. Zároveň slíbil, že upraví cenové podmínky pro malé televize a ty budou moci vysílat pouze ve vybraných oblastech.

PSALI JSME: TV Prima musí prozatím dál sdílet kmitočty s RTA

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .