Hurá do boje o křeslo ředitele ČT s podprsenkou v ústech!

34_11_zapisnikBoj o funkci generálního ředitele České televize pokračuje krutě a nemilosrdně, každý kandidát se snaží proniknout do popředí zájmu nějak jinak, mnohdy kuriózně a za každou cenu. Pozornost vzbudilo rovněž aktuální zasedání RRTV, nevídané množství rockových kmitočtů skutečně překvapil. Své místo má rovněž generální ředitel Českého rozhlasu – Peter Duhan. Připomeneme i jedno důležité výročí.

Po týdnu za vámi přichází Zápisník RadioTV s událostmi, které hýbaly mediálním světem minulého týdne. Jaká událost byla podle vašeho názoru tou nejdůležitější? A co Iveta Bartošová? Je už v pořádku?

Co musí umět ředitel ČT? Rozepínat podprsenky!

Kandidáti na generálního ředitele České televize zveřejňují své vize. Petr Dvořák by rád spustil program ČT3 za předpokladu, že se najdou peníze. Obsah? Dětské a vzdělávací pořady. Milan Šíma chce učinit z veřejnoprávního média nezávislou instituci. Fero Fenič, Alena Müllerová, Hynek Chudárek a další mediálně známější rovněž hovoří o tom, co by rádi změnili. Mediálně „zajímavější“ kandidáti mají nepatrnou výhodu. Co si mají počít ovšem ti, které veřejnost nezná?

MINULÝ TÝDEN: Nešťastný MUX4, Country dvacítka, ale i tajemný noční lov

Co má například dělat takový Tomáš Kouřil? Nic vám jeho jméno neříká? Prozradím, že mu je 24 let a studuje matematické modelování na ČVUT. Pořád nic? Lidové noviny zjistily, že tento mladík mezi své kvalifikační dovednosti zařadil i „český rekord v počtu podprsenek rozepnutých pomocí úst během jedné minuty„, dokonce rekord doložil certifikátem agentury Dobrý den. Zajímá-li vás počet svléknutých podprsenek, vězte, že je jich 15. Ale využije to i v praktickém životě? Svou kandidaturu myslí vážně, je dodal, že chtěl, aby se radní při čtení jeho projektu „nenudili“. Škoda, že zpráva zastínila to, s čím chce v televizi uspět. Jestli si náhodou nespletl pozici, na níž chce kandidovat. Budeme mu muset vysvětlit, co funkce obnáší. Čím byste se snažili zaujmout vy?

PSALI JSME:
Ředitelem ČT chce být 36 lidí, přihlášku podal i ex-Novák Jan Vávra
Kdo bude ředitelem České televize? Kandidáti do počtu už se hlásí

fridrich_janecekJiří Janeček odchází, Milan Fridrich nekandiduje. Kdo bude novým ředitelem ČT?

Peter Duhan zveřejnil kandidátský projekt

Zatímco boj o ředitele veřejnoprávně-televizního probíhá, ten veřejnoprávně-rozhlasový je už naštěstí znám. Peter Duhan navíc dal Radě Českého rozhlasu svolení s publikací jeho projektu na webu Rady ČRo. Osobně se nesmírně těším na to, až se jeho vize zrealizuje. Několikeré změny jsou mi sympatické, nechme se překvapit, jak to všechno dopadne.

Nicméně několik faktů je poměrně „překvapivých“. V koncepci z roku 2009 chce dát vzniknout celoplošné stanici mluveného slova (ČRo Info) vytvořenou z Radiožurnálu, Rádia Česko a ČRo 6. O roku později chce zachovat Radiožurnál ve stávající podobě a stanice mluveného slova bude reprezentována okruhem Rádio Česko. Nyní už se zachováním Radiožurnálu v současné podobě nepočítá a stane se z něj „Dvojka“ pro posluchače 20-40 let, kde by mohla znít hudba podobná jako na Radiu Wave.

PŘEČTĚTE SI: Peter Duhan plánuje v Českém rozhlasu malou revoluci. Většinu stanic přeformátuje

Změny se v projektu Petera Duhana dějí i co se týče regionálních studií Českého rozhlasu. Květen 2010: přejmenování na „ČRo Regina – Praha“ a „ČRo Regina – Brno“. Nyní plánuje sloučit studia pod jeden okruh „Jednička“. Je však jasné, že se postoj k formátování stanic musí vyvíjet. Nechť vše dopadne ke spokojenosti posluchačově.

Pan generální navíc přijal pozvání do pořadu „Nezatloukat aneb My dva a čas“ moderátorky Hanky Švejnohové (program můžete naladit každou sobotu v 10:00 na Dvojce Českého rozhlasu, archiv pořadu hledejte na http://dvojka.rozhlas.cz). Řeč přišla samozřejmě i na Český rozhlas, většina rozhovru se točila kolem poměrně rozvětvených rodinných vztahů, což je hlavní náplní pořadu.

peter duhan-velky-tydenik rozhlasPeter Duhan má před sebou nelehký a náročný úkol – přeformátovat všechny stanice Českého rozhlasu.

Zasedání RRTV plné překvapení

Skutečně velký zájem vzbudila schůze Rady pro rozhlasové a televizní vysílání s pořadovým číslem 15. Udělených kmitočtů bylo hned devět, z toho čtyři nové vlastní Rádio Haná Olomoucko (program SkyRock).

DOPORUČUJEME: RRTV rozdala devět kmitočtů, pro SkyRock putují hned čtyři

Nejen nové kmitočty patřily k náplni práce Rady, důležitou zprávou bylo umožnění spojení rádií Hey pod jedinou společnost Star Promotion. Velké šetření je logickým krokem, nač tolik společností?

PŘEČTĚTE SI: Rádia Hey pod jedinou společností, transformační licence pro Blaník a RockMax

mp_skyrock11nRádio Haná a její okruh „SkyRock“ zabodovalo, má 4 nové kmitočty. Zdroj: JIDXC

Gene Roddenberry by oslavil 90 let

Velikán televizního světa Gene Roddenberry by oslavil 19. srpna 90. narozeniny. Tvůrce legendárního díla Star Trek přinesl na obrazovky nejen kvalitní projekt. Star Trek přesáhnul hranice televizního sci-fi, zboural několik tabu. Polibek mezi bílým mužem a černou ženou vzbudil ve své době emoce. Už jen přítomnost ženy na můstku! Na konec šedesátých let nevídaný pokrok. Ještě, že jsou mezi námi lidé, „kteří se odvážně pouští tam, kam se dosud nikdo nevydal“.

DOPORUČUJEME: Star Trek zaujal i po letech, Prima Cool nyní vsází na Krajní meze

I toto se stalo…

Minulý týden jste si mohli přečíst rozhovor s Markem Bergerem o novinkách v programu Rádia Rubi, mimo jiné jsme se dozvěděli, že dopolední Klub 90 se setkal s takovou odezvou, že bude pokračovat po prázdninách.

Televize Nova získala licenci na Kanál 5, zaměří se na muže. Kromě seriálů a filmů se zaměřením na akci a sci-fi nabídne mužům všech věkových kategorií atraktivní sporty jako je fotbal, hokej, formule a jiné. Pro TV Nova se navíc skončilo trápení v podobě tureckého romantického seriálu Tisíc a jedna noc. Hurá? Hurá! Skončila i Plechová kavalerie, ta o poznání s větším ohlasem a jen málo kritiky. Teď hurá na podzim s Expoziturou.

GLOSA: Nelíbí se vám rádia ve vašem regionu? Zkuste chytrý telefon a internet

Na program Dvojky (ČT2, nikoli ČRo 2 – Praha) bude dohlížet Dramaturgická rada. Usednou v ní jen skutečně uznávané osobnosti, za všechny zmiňme například Václava Pačese, Miroslava Bobka či Eduard Stehlík. Všech 27 osobností jsou skutečnými osobnostmi. Odmítnul jen Jiří Grygar. Že to bude stát moc peněz? Nebude, funkce je čestná. Věřím, že se program ČT2 ještě více zlepší. Naivní snad nebudu.

Discovery Channel projde ve čtvrtek 1. září zkrašlovací procedurou, bude mít nový kabát, tedy ten grafický. Soudě dle amerického vizuálu bude změna určitě příjemná. Jen zásadní dotaz s tímto spojený… bude 16:9? A bude National Geographic v 16:9? A co History Channel? Že by zase jen 4:3?

Jan Kraus se po letní přestávce vrací na obrazovky TV Prima se svoji talk-show, server Mediář.cz ukázal novou znělku. Poměrně zdařile pojatá je třeba říct, zejména v závěru, kdy Ivana Chýlková (partnerka Jana Krause) promění právě v populárního moderátora. Představena byla i zbrusu nová znělka „Česko Slovensko má talent 2″.


Nová znělka Show Jana Krause (zdroj: Mediář.cz a TV Prima)

Zásadní tečka na závěr

Bulvární deníky okupuje Iveta Bartošová prakticky denně, nemusíte je ani číst a přesto víte, že už toho všeho je dost. Skutečně je jméno zpěvačky takovým tahákem? Bývalý manžel hovoří o tom, že ví, proč takto vyvádí. Iveta Bartošová v tisku, Iveta Bartošová on-line, Iveta Bartošová v televizi, Iveta Bartošová v rádiu. Jednoduše Iveta, kam se podíváte. Všichni ji litují, její přátelé, bývalí manželé a partneři (Jiří Pomeje ji dřží pěsti přes éter). Tak proč ji nikdo nepomůže? Telenovela „Život Ivety Bartošové: Pády a starosti“ může pokračovat.

Jiří Krampol po přečtení jednoho z plátků jednal! Jen díky bulváru se dozvěděl, že jeho přítel Václav Sloup skončil v domově důchodců. Poněkud nechápu, že když je jeho přítel, nechá vše dojít tak daleko. Ještě, že je ale o čem psát.

Příjemný týden a ať vás netrápí více zásadní starosti, než je zdraví Ivety Bartošové.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .