Podívejte se na novou grafiku Discovery Channel už teď!

discovery_new

VIDEA UVNITŘ – V pátek 26. srpna oznámila společnost Discovery Networks CEEMEA, že ve 105 zemích změní vizuály stanice Discovery Channel. Změna je dle tiskové zprávy „výsledkem několikaměsíční analýzy programového portfolia„. Dnes vám nabízíme pohled na novou grafiku, ta se už v polovině letošního roku objevila ve Spojených státech.

Po dvou letech dojde na dokumentární stanici Discovery Channel k několika větším změnám. V červenci 2009 představila společnost nové logo pro vlajkovou stanici svého portfolia ve střední Evropě. Grafický obal stanice nyní projde několika většími změnami, zároveň opouští stávající slogan „True to Life“. Podívejte se na to, jak bude vypadat. Pro srovnání nabízíme ukázky grafiky britské verze Discovery Channel, ta si jako jediná zachovává unikátnost a odlišuje se.

Refresh grafiky proběhl v USA letos na jaře

Diváci ve Spojených státech už sledují dokumentární program Discovery Channel v novém grafickém kabátě, první informace se objevily už v květnu letošního roku. Redesign měl za úkol přinést značce novou energii. Tuto novou grafiku už brzy zhlédnou i tuzemští diváci. Dominantním znakem je větší barevnost, stanice nebude používat výhradně modrou, ale osvěží ji také zelenou a červenou. Každý program se bude identifikovat originálními znělkami. Následující video ukazuje sestřihy a úkazky z chystané grafiky.


Nová grafika ve Spojených státech již běží, čeští diváci uvidí nový Discovery Channel od 1. září.

Nová grafika má odpovídat cílové skupině „muži 25-39″

Společnost Discovery Networks CEEMEA, divize mediální společnosti Discovery Communications pro střední a východní Evropu, Blízký východ a Afriku, změní ve 105 zemích regionu vzhled vysílání programu Discovery Channel. Oficiálně bude spuštěna 29. srpna v Polsku a Maďarsku, Česká a Slovenská republika (společně s Rumunskem a balkánskými státy) přijde na řadu už 1. září. Jižní Afrika, Blízkých východ a Turecko se nové grafiky dočkají až 5. září, Rusko a Ukrajina si budou muset ještě další dva dny počkat.

DOPORUČUJEME: National Geographic chystá speciál k 11. září

Změna je výsledkem několikaměsíční analýzy programového portfolia, která probíhala pod vedením Paula Wellinga, senior viceprezidenta a ředitele vysílacích kanálů Discovery Networks CEEMEA. Nový vizuál zastřešuje motto „Life Unlimited“ („Život bez hranic“). „Touto změnou společnost Discovery dokazuje, že se snaží poskytovat divákům programy, které odpovídají jejich životnímu stylu. Nový vzhled proto odráží moderní dobu a bude jej symbolizovat i unikátní, zábavná a inspirující nabídka programů„,“ vysvětlil Paul Welling.

Nový slogan dle Discovery Channel oslavuje osobnosti, které nám otvírají nepoznané světy„. Jak dále dodává spolčenost: „Nový styl prezentace bude dynamický a suverénní a bude lépe odpovídat požadavkům své základní cílové skupiny, kterou jsou muži ve věku 25-39 let, a vyvážená nabídka zábavy a poučení osloví též širší skupinu diváků starších 15 let.“ Nová koncepce byla navržena Stephen Roylem, kreativním ředitelem Discovery Networks CEEMEA.


Grafický vizuál Discovery Channel, který používá stanice od roku 2009.

Britská verze si zachovává vlastní unikátnost

Ačkoli Discovery Channel se po celém světě prezentuje prakticky stejně, britská mutace si nadále chce zachovat vlastní tvář a unikátní obsah. Letos v červnu představila nový vizuál. Ten vychází ze stávajícího, přičemž mu dodává modernější tvář, dominantním prvkem je písmeno „D“. Na grafice se podílela studia DixonBaxi a Double G, část byla vytvářena „in-house“ (ve vlastní režii) přímo Discovery UK Creative.


Nový staniční vizuál britské verze Discovery Channel, sestřih jinglů


Jingly britské mutace Discoveryy Channel – stíhačka


Jingly britské mutace Discovery Channel – exploze

Vizuál doplní programové novinky Discovery Channel

Nová grafika Discovery Channel s sebou přináší navíc programové novinky. První z nich je série Zvědavost (Curiosity), otázky budou pokládat známé osobnosti – Morgan Freeman, Stephen Hawking a mnoho jiných. Napadlo vás někdy, jaké by to bylo žít věčně? Existuje stvořitel?“- otázky, které postupně zazní. Více o programových novinkách si můžete přečíst v článku Největší hity dokumentárních stanic pro podzim 2011.

Další speciální řadou bude Obnovení: Přestavba Ground Zero (The Rising: Rebuilding Ground Zero) v produkci Stevena Spielberga – pořad dokumentující tři roky historické rekonstrukce nejvýznamnějšího místa New Yorku,“ doplňuje Discovery Channel.

discovery_groundzeroJedním z hitů letošního podzimu bude i dokument Přestavba Ground Zero“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .