RRTV rozdala devět kmitočtů, pro SkyRock putují hned tři

rrtv_015DOPLNĚNY NOVÉ MAPY POKRYTÍ– Rocková rádia v tomto kole zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zabodovala, kmitočtové hody zažilo zejména Rádio Haná Olomoucko (SkyRock), Rada udělila této stanici hned tři. Tři bonitní frekvnece ještě na své nové majitele musí chvíli počkat. Přinášíme kompletní přehled udělených vysílačů z 15. zasedání RRTV. OPRAVENO

Prázdniny končí a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nadále pracuje. Aktuální 15. zasedání přineslo po delší době skutečně velký počet nových kmitočtů, devět RRTV udělila hned, jelikož nebyly dostatečně bonitní pro samostatné licenční řízení, nemění totiž licenční podmínky. Tři vysílací prostředky ale ještě svého majitele nemají, boj nastane ve vyhlášeném licenčním řízení. Kompletní seznam kmitočtů najdete uvnitř článku.

Rockový okruh Hané o tři frekvence bohatší

Největší radost patrně panuje u provozovatele HAMCO s.r.o., Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila na svém 15. zasedání hned tři nové kmitočty pro rockový okruh Rádia Haná s programem SkyRock.  Celkem vlastní hned 11 kmitočtů, v provozu jsou zatím čtyři z nich.

RETROSPEKTIVA: Čeká nás několik zajímavých licenčních řízení o bonitnější kmitočty

Rádio Haná Olomoucko tedy nově zamíří do Bruntálu (silo) na kmitočtu 91,8 MHz, výkonem 100 W zasáhne dle Jihlavského DX Clubu (JIDXC) celkem 23 612 obyvatel. Druhý kmitočet s číslem 104,9 MHz bude v provozu v Boskovicích (Habří), výkonem 100 W zasáhne Rádio Haná Olomoucko 24 417 obyvatel. V neposlední řadě zamíří rockové vlny Hané do Valašského Meziříčí (Štěpánov), výkonem 100 W na kmitočtu 107,5 MHz může oslovit až 36 346 obyvatel.

PSALI JSME: Rádio Dálnice má 9 nových kmitočtů, Hey Čechy s prodlouženou licencí

Společnost HAMCO získala od RRTV také kmitočet 98,6 MHz pro Rádio Haná, vysílač o výkonu 100 W zasáhne v Blansku (Horní Pálava) celkem 22 986 obyvatel. Dále jej nově naladí obyvatelé Rýmařova (Stráň – vodárna) na frekvenci 96,2 MHz a s výkonem 50 W má zasáhnout 12 608 obyvatel. Rádio Haná šíří svůj program na 14 kmitočtech, kromě dvou nových jsou všechny v provozu.

mp_skyrock11nAktuální mapa pokrytí pro Rádio Haná Olomoucko – srpen 2011, zdroj: DXRadio.cz/JIDXC

Rádio Blaník nově v Domažlicích

Provozovatel MEDIA BOHEMIA a.s. obdržel na aktuálním zasedání RRTV nový kmitočet pro Rádio Blaník, na frekvenci 101,0 MHz bude moci vysílat v Domažlicích – město. S výkonem 100 W osloví až 15 047 posluchačů.

AKTUÁLNĚ: Když zvítězí nadšení aneb Rádio Sázava konečně na scéně

kmitocty_015Kompletní seznam kmitočtů udělených na 15. zasedání RRTV. Pro zvětšení klikněte myší.

Dvacetileté Country v Rokycanech, na Brno čeká

Country Radio, s.r.o., společnost provozující stejnojmenné rádio rozšíří portfolio kmitočtů o Rokycany (Vodafone), kmitočet 92,7 MHz o výkonu 100 W (předpokládaný zásah 27 444 obyvatel) má pořadové číslo 18. Na spuštění čeká pět frekvencí (včetně aktuálně udělené).

EXKLUZIVNĚ: Rádio Impuls koordinuje nové kmitočty jako protitah vůči Rádiu Dálnice

Provozovatel zažádal na RRTV rovněž o kmitočet 98,1 MHzBrně – Kohoutovicích. Jelikož svým výkonem 1 kW má kmitočet zasáhnout více než 50 tisíc obyvatel (podle JIDXC se jedná o 405 tisíc), bude muset na přidělení ještě počkat. Jako bonitní kmitočet nebyl přidělen a na vysílací prostředek bude vyhlášeno licenční řízení.

mp_country_6-2011Mapa pokrytí pro Country Radio – červen 2011, zdroj: DXRadio.cz/JIDXC

Beat na Ostravu zatím nedosáhne, kmitočet je bonitní

Kmitočet s pořadovým číslem 42 pro Ostravu zatím provozovatel Broadcast Media, s.r.o. nezískal. Zájem měla společnost o kmitočet 90,4 MHz pro Ostravu (ČSAD) pro program Rádio Beat. S vypočteným zásahem 260 649 obyvatel a výkonem 100 W jej RRTV považuje za dostatečně bonitní pro vypsání licenčního řízení. Minulý týden zprovoznilo Rádio Beat kmitočet v Třinci na 96,0 FM, na spuštění čekají další dva (Vyškov a Želiv).

AKTUÁLNĚ: Radio Beat šíří classic-rock v Třinci

beat-8Mapa pokrytí pro Radio Beat – srpen 2011, zdroj: DXRadio.cz/JIDXC

Gama Rádio chce do Liberce, musí počkat

V Chomutově (silo) bude moci společnost Gama media s.r.o. provozovat vysílání Gama Rádia na kmitočtu 89,7 MHz (výkon 200 W, zásah: 27 160 obyvatel).

Provozovatel požádal RRTV o kmitočet Liberec – Vratislavice (90,3 MHz), jenže s výkonem 200 W a předpokládaným zásahem 107 747 obyvatel spadá kmitočet do kategorie „bonitní“. Proto jej RRTV zatím neudělila programu Gama Rádio a vypsala na něj licenční řízení.

mp_gama11Aktuální mapa pokrytí pro Gama Rádio -březen 2011, zdroj: DXRadio.cz/JIDXC

Rádio Jizera se čtvrtým kmitočtem zamíří do Mělníka

Provozovatel Delta Media Broadcasting, s.r.o. bude moci vysílat program Rádia Jizera na čtvrtém kmitočtu. Vysílač s výkonem 200 W má v Mělníku (- město) oslovit 25 529 posluchačů, místní budou moci naladit vysílání na frekvenci 107,0 MHz.

mp_jizera11Aktuální mapa pokrytí pro Rádio Jizera – srpen 2011, zdroj: DXRadio.cz/JIDXC

Autor článku:

Komentáře (35)

 1. Jose

  Takový úspěch tu už dlouho nebyl. Tedy víceméně se rozdávalo dobrým a přínosným rádiím. Lze tedy pogratulovat velice Radiu Haná Olomoucko Sky Rock k získání hned 4 kmitočtů. Lze samozřejmě pogratulovat i Rádiu Gama v Chomutově a lze též samozřejmě pogratulovat Country rádiu v Rokycanech. Zdá se tedy, že dobrá hudba se bude šířít a že komunistické kolotoče už opravdu začínají po 20 letech od revoluce v ČR ztrácet svoji dominantní převahu a ke slovu tedy již konečně přichází i ti zajímavější a na FM přínosnější. Je škoda, že Beat neuspěl v Ostravě. Že Country rádio neuspělo v Brně a zejména je škoda, že GAMA rádio neuspělo v Liberci. V něm za poslední dobu neuspělo Rock Rádio ani Country rádio a nyní ani Gama rádio. A dokonce ani Blaník, ne. Zdá se, že RRTV příliš Liberci nepřeje a ochrana místních amatérských kočkopsů typu Dobrý den a Radio Contact Liberec, stále bohužel přetrvává. Jinak už se také snesla kritika podpory dalšího lokálního kočkopsa, tedy na přidělení Jizery na 107,0 do Mělníka, s tím, že to zaruší jiné stanice a v Mělníce byl dobrý příjem Jizery už z kmitočtu 105,7 a tento další kmitočet tam nebyl vůbec potřeba.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Udělení čtyř kmitočtů pro jednoho provozovatele je skutečně jen velmi málo vídané. Musím říct, že Rádio Haná Olomoucko hraje skutečně hodně zajímavou hudbu.

   Ještě dodám, že další informace z kompletní tiskové zprávy RRTV se objeví na RadioTV odpoledne. Tento článek byl takový předvoj a s předstihem před oficiální zprávou Rady.

 2. pavel.cipris

  Našel bych někde přehled všech vysílačů SkyRocku? Mapa je dobrá, ale radši nějaký seznam. Možná hloupá otázka, jak se vlastně SkyRock oficiálně jmenuje? Mám v tom trochu guláš. Děkuji.

  1. Jose

   HANÁ OLOMOUCKO

   91,8 Bruntál

   96,2 Rýmařov

   99,7 Mohelnice

   99,7 Svitavy

   100,0 Olomouc

   100,0 Šumperk

   100,2 Prostějov

   103,1 Hranice

   103,7 Zábřeh

   103,4 Olomouc

   104,9 Boskovice

   107,5 Valašské Meziříčí

  2. Jose

   Mají jich už 12.
   Beat jich má 41
   Hey jich má 20
   Rock radio jich má 14
   Rock Max má 3
   Oldies rádio má 2
   Gama rádio má 2
   Čas Rock má 2
   Rock Zone má jenom 1
   Snad jsem na nějaký nezapomněl.
   A znamenalo by to tedy, že v ČR má rocková hudba přiděleno 97 vysílačů,
   což už lze relativně považovat za slušný stav a doufát, že brzy překročí stovku…

  3. Martin Petera Autor příspěvku

   Jose, moc děkuji, že jste odpověděl za mě a uvedl podrobný výčet. Číslo 97 je skutečně velmi vysoké. „Stovka“ není nedosažitelná. Jenom dodám, že kompletní výpis vysílačů všech rádií v České republice najdete mimo jiné i na http://www.radiotv.cz/radio/, konkrétně Vámi zmíněná rocková Haná má vlastní stránku zde: http://www.radiotv.cz/radio/radio-hana-olomoucko/.

   Co se týče oficiálního názvu. Dle licenčních podmínek se jedná stále o vysílání Rádia Haná. Pro určité kmitočty má provozovatel (společnost Hamco) povolení „rozšířit zpravodajství z města a okolí“, doplnit „lokální inzercí“ a „posílit hudební formát o pop, poprock, softrock, rock, popdance, dance, country a folk“.

   Vysílací okruh se nadále identifikuje jako „Rádio Haná“ s možností alternativy „Rádio Haná Olomoucko“. Existuje i možnost do názvu umístit „důraz na hudební formát písně“. Označení „SkyRock“ patří hudebnímu bloku, který vysílá okruh Olomoucko celý den. Snad jsem dostatečně objasnil. Licenční podmínky najdete na profilu Rádia Haná Olomoucko na RadioTV, nebo přímo na stránkách RRTV (http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/8508.pdf).

  4. Jose

   Tak jsem si konfrontoval své seznamy http://web.telecom.cz/emerson/
   s Vašimi a zjistl jsem, že nějaké to uděleníčko mi nějak v mém laickém sledování uniklo, respektive tyto vysílače:

   Hey
   96.3 Havlíčkův Brod

   Rock Max
   103,4 Olomouc

   Rock Radio
   87.6 Domažlice
   95.2 Klatovy

   A v tom případě Rock Max nemá 3 kousky, ale 4.
   Hey nemají 20 ale 21.
   A Rock rádia nemají 14, ale 16.
   A CELKOVÝ POČET PAK JE 101.
   Čili STOVKA byla dosažena na tomto 15 zasedání RRTV.
   GRATULUJI ROCKOVĚ HUDBĚ, KTERÁ V ČR KONEČNĚ 20 PO REVOLUCI DOSTÁVÁ TO, CO MÁ.

  5. pavel.cipris

   Díky oběma za info.

 3. _Ovi

  Rychlost, s jakou se daří skládat druhou síť Hané, je pozoruhodná. V článku se sice uvádí něco jiného, ale z tiskové zprávy RRTV jsem vyrozuměl, že v Rýmařově na 96,2 má být první program Hané a v Blansku na 98,6 rock. Jinak bych docela uvítal, kdyby se název SkyRock (Skyrock/Sky Rock?) legalizoval. Jednak jej rádio vedle jinglů používá na vizuálech jako součást loga i na webu, jednak přívlastek Olomoucko je vzhledem k plánované přítomnosti v pěti krajích obsolentní. Ani to RDS HANA_OL_ nevypadá dvakrát rockově.
  Dovolím si přidat ještě technický poznatek z poslechu. Frekvence Hranice 103,1 má modulaci oproti OL 100,0 a PV 100,2 opožděnou téměř o půl minuty a je výrazně tišší. Zřejmě je použit internetový stream podobně jako v Šumperku.

  1. Jose

   K tomuto názoru se přidávám, když se tady rádia mohou jmenovat ČAS ROCK a ROCK ZONE a ROCK MAX a ROCK RADIO GOLD a ROCK RADIO ŠUMAVA a ROCK RADIO PRÁCHÁŇ tak též už velmi dlouhou dobu nechápu proč si to nezažádá o přejmenování u RRTV a nejmenuje se to řádně SKY ROCK nebo HANÁ SKY ROCK. Jinak ve svých udajích vycházím z údajů serveru radiotv.cz, tak pokud tam mají chybu a je to ve zprávě RRTV jinak, tak pak tam mám chybu také…

  2. Martin Petera Autor příspěvku

   Informace z článku jsem čerpal ze stránek Jihlavského DX Clubu, tam to mají uvedeno skutečně tak, jak je napsáno v článku. Ano, máte pravdu, RRTV to má v tiskové zprávě naopak. Proto díky za upozornění.

   Prozatím to nechám takto, protože RRTV mívá v tiskových zprávách sem-tam nějakou chybu.

   Poptám se pánů v JIDXC a potom napíšu závěrečné stanovisko.

  3. Jose

   Jo to jsem se díval, že Jihlavský DX Club to má stejně jako Vy. A díval jsem se i na RRTV a OVI má pravdu. Je možné, že tam má chybu p.Kružík a že to blbě z RRTV opsal a vy potom blbě od něj a já blbě od Vás, uvidíme… Případně si to opravíme… Počet je stejný, jen prostě záměna Rýmařova za Blansko, to se mu mohlo snadno stát… Jinak k serveru bych měl poznámku. U diskuzí je zrušeno ono nesmyslné čekání na schválení, když je v příspěvku odkaz na nějaké www. Tam se příspěvky schvalovat nemusí. Také je tam možná editace, což umožňuje případné doplnění nebo opravy. Nebylo by možné i zde u příspěvků pod články zrušit to schvalování, které zde značně zdržuje diskuze ? A též umožnit tu možnost následné editace u vlastních příspěvků ? Takto je nutno vždy psát nový a stále se to nafukuje a nafukuje a celkem zbytečně.

  4. Martin Petera Autor příspěvku

   Pan Kružík určitě nemá potřebu opisovat něco z tiskové zprávy RRTV :) Na webu JIDXC se informace objevily už ve čtvrtek podvečer (!), o páteční půlnoci jste si to mohl přečíst na RadioTV a RRTV vydala tiskovou zprávu až v pátek kolem 10. hodiny dopoledne. Nejednou se stalo, že RRTV uvedla nějakou chybu, v další zprávě pak vše opravila. U Rádia Haná se stalo rovněž několikrát, že kmitočet Rada uvedla pro „klasickou“ Hanou a přitom kmitočet patřil SkyRocku.

   Co se týče diskuzí, je to kvůli spamům. Chápu, že to někdy trochu zdrží, přesto se snažíme příspěvky co nejrychleji schválit (stačí případně udělat uprostřed adresy mezeru a server už to nebere jako odkaz).

   Stran editace příspěvků – napiště mi v případě zájmu na e-mail petera@radiotv.cz a co nejdříve jej upravím.

  5. Jose

   Tak dobře, špatně jsem se vyjádřil, tedy já neznám tyto zákulisní cestičky a jak, kde, co cestuje. Je pravda, že na serveru DZ to běželo o 1 den dopředu a žádná zpráva na stránkách RRTV nebyla a na serveru DZ už se probíralo, co dostalo rádio Jizera a jestli je to dobře nebo špatně. Takže kdo a komu, co posílá v e-mailech a kdy se teprve uráčí dát RRTV, to svoje velectěné PDF, na své stránky k náhlédnutí laické veřejnosti, tedy, že jim trvá dva dni od zasedání, nežli to tam milostivě dají, zatím co všichni novináři v republice, už to mají na stole, to tady rozebírat nebudu. Také věřím tomu, že Petr Kružík ví, co si které z těch rádií koordinovalo. Nic méně rozdíl tam prostě je. Takže buď se přepsal někde p.Kružík nebo se přepsala RRTV. V každém případě jsme oba zareagovali nezávisle na sobě, stejně, že to zatím necháme tak a uvidíme, co z toho vyleze. Ostatně nedávno tady byl řekněme podobný problém u rádia ČAS. Kdy tam, kde měl jet ROCK ČAS na konec jel, jen ten obyčejný základní ČAS.

  6. Jose

   Dobře, to je dobrý nápad, já to budu dávat do uvozovek, jako Vy ten odkaz v tom Vašem příspěvku a ono to potom nevyhodnotí jako odkaz a bude klid se schvalováním… No a ještě zde je vidět klasický a faktický příklad toho, že ten nápad OVIho není jak tak plácání do vody, ale že je plně opodstatněný. Když by se to jmenovalo SKY ROCK a všude se o tom jednalo jako o SKY ROCKu, tak si to nikdo s RADIEM HANÁ plést nebude a takovéto hloupé problémy a zmatky nebudou existovat a odpadnou automaticky sami od sebe. Takže současným hloupým názvem, jen přidělávají lidem práci a starosti…

 4. ONDREJ K

  DOBRY DEN . NEVITE NEKDO ZDA NEKDO PUJDE NO SLUKNOSKEHO VYBEZKU TADY TO S RADII VYPADA NA ……..

  SITRADIO – TO JE HNUS
  IMPULS – TAKE
  F1 – TAKE
  PROGLAS – BEZ KOMENTARE RADEJI
  BLANIK – POHODA
  A PAK ČRo ALE TAM SE DA POSLOUCHAT 1
  ČRo SEVER – HNUS

  A PAK TU POMALU NIC NENI RADI BYCHOM TU
  RADIA -HEY, COUNTRY, KISS, A DALSI I KDYZ ONO RADIA V DNESNI DOBE JSOU POMALU O NICEM VSECHNA

  1. Jose

   Vím, že po stránce FM to byl ve Šluknovském výběžku fakt humus a nejvíc tam hrálo to shitradio, což se nedalo poslouchat, ale kupodivu tam dobře hrálo radio Wave z Prahy z Cukráku. Potom ho vypnuli a už tam nahrálo, jakož už nehrálo na FM nikde. Když mu zakázali být na FM. Ale když jsem tam byl letos, měl jsem s sebou přijímač DAB+ http://pureradio.cz/kategorie-produktu/radia/prijimace-fm-dab-wi-fi/ a v DAB+ tam hrálo z Drážďan velice pěkně LoungeFM a Absolut rádio, takže jsem stále poslouchal to Absolut rádio a byl spokojený a v řijnu budu spuštěn další mux v Drážďanech o 10kW a přibudou další radia jako Sputnik atd. V podstatě tam všude bude běžet od řijna 27 solidních německých stanic v DAB+. Teď je jich zatím jenom 18.

  2. Martin Petera Autor příspěvku

   Přímo ve výběžku nevím. Nejblíže Vaší lokace tuším, že plánuje něco dalšího Country Radio (nepletu-li se je to Chomutov a Most, je to ale už dál), resp. Gama rádio mám pocit koordinuje něco v Ústí nad Labem. Nic bližšího v tuto chvíli nevím…

  3. ONDREJ K

   TO JE VSE DALEKO :-( CHCE TO NECO V RUMBURKU CI VARNSDORFU NEBO TREBA VE SLUKNOVE CI KRASNE LIPE. JA VIM ZE 102,7-9FM CHTELI PRO EVROPU 2 KDYSI (CCA 2006) V RUMBURKU MOZNA BY STACILO UPRAVIT TO A POZADAT ZNOVU S JINYM PROJEKTEM A VYKONEM

  4. Jose

   Kousek od Krásné Lípy jsem právě byl. A opravdu takovou hrůzu na FM jsem dlouho nezažil, tam dopravdy je prázdno a nic tam není a nic tam nehraje. Opravdu ještě 10x horší nežli u nás a to to u nás považuji za velice zlé, zejména třeba oproti Praze apod. Tak potom ještě jedině jít do satelitního příjmu, tam máte Beat a Country rádio. Nebo do nějakého přijímače pro netová rádia. Ovšem to není na rozdíl od FM a DAB+ použitelné v automobilu. Jinak jako kombinace FM a DAB+ se mi osobně velice líbí toto autorádio (http://www.exa.cz/autoradio-kenwood-kdc-dab41u) manual (http://images.kenwood.eu/files/prod/2067/5/Instruction_Manual.pdf)

  5. Jose

   Hm… Tak závorky nefungují… Zajímavé….

  6. Jose

   TEST
   Zdá se, že ten server reaguje jen na 3 w a je mu putna, že za tím má závorku a v tom mezeru atd…
   Udělám mezeru přímo mezi těmi W, co se stane. Tedy napíči větu třeba: Ve šluknovské výběžku lze tak používat w ww.play.cz nebo w ww.abradio.cz

  7. Jose

   Jo tak takto by to šlo.

  8. Martin Petera Autor příspěvku

   Ano ONDREJI K, je to daleko. Nic bližšího jsem zatím nenašel :(.

 5. Jaroslav Eret

  Je škoda že Rádio Blaník nebude v Chebu vysílat na 101.4 fm 50 wattů a není nic nehraje proč jím to zamítli nejsou tam Němci ani Češi to nechápu a proč to blokuje Český telekomunikační úřad a RRTV ??? Našel jsem tady 2 frekvence pro Cheb – Špitalský vrch 511+30 metrů nad mořem na 100.5 – 103.6 fm výkon
  vysílače by mohl být 50 wattů až 1 Kilowatt Ahoj Jaroslav Eret z Habartova u Sokolova

  1. Jose

   Častým důvodem zamítnutí bývá např. možné narušení leteckého provozu. Nepoletuje tam třeba někde něco ?

  2. Petr Kružík

   Nejčastějším důvodem zamítnutí je špatně navržená frekvence, umístění, nebo její parametry. Což je i tento případ. U Blaníku to byl Krašov, ve Vašem případě, Jaroslave, byste tvrdě narazil na vysílače Klínovec a Dyleň.

  3. Jaroslav Eret

   Na 101 . 3 je Evropa2-Západ ta ta neruší a je už v Chebu na 94.9 a v Marianských lázních má 91. 0 fm
   Na 101 . 7 Krašov Plzeň sever je Český rozhlas 2 Praha tu 101 . 4 fm neruší

  4. Jaroslav Eret

   Jo rádio Blaník

  5. Jaroslav Eret

   Jo rádio Blaník Západní Čechy 90 . 3 fm a Fajn Rádio 92 . 2 fm mají stejní stanoviště na 50°14’33.890″N, 12°52’28.236″E –
   Jáchymovská 349/80
   360 04 Karlovy Vary-Bohatice, Česká republika
   425+20 nad mořem výkony vysílačů jsou stejné

   a

   Jáchymovská 43/24
   360 04 Karlovy Vary-Bohatice, Česká republika
   50° 14′ 18″ 12° 52′ 12″

   Nadmořská výška:
   425 m n.m.

   Výška stožáru:
   20 m

   Frekvence:
   91.8 Rock Radio Šumava
   94.7 BBC
   97.2 Country Radio
   101.0 Kiss Proton
   105.0 Radio Samson
   105.7 ČRO 3

   A

   Rádio Egrensis na 88 .3 fm je na stepním místě NA Jáchymovská 59/98
   360 04 Karlovy Vary-Bohatice, Česká republika

 6. pevy

  Chtěl bych k té chvále R.Haná podotknout toto: Ono vše, co v poslední době dostali pro svůj Sky rock se nachází v tzv. nebonitních oblastech (Mor.Třebová, Svitavy, Bruntál, Rýmařov…). Vždycky jsem tvrdil, že koordinace např. Country rádia byly (a mnohdy i dnes jsou) nekoncepční. Jednoduše se snaží POUZE o oblasti jejich zájmu (to jim samozřejmě nelze vyčítat), ale nad takovými oblastmi (kde sklízí např. R.Haná) stále ohrnují nos. Až příjde chvíle, kdy tam „milostivě“ budou chtít také, bude to už bohužel nemožné a bude tam zkrátka obsazeno….

  1. Jose

   Tak určitě si za nedostačující pokrytí COUNTRY RADIA může minimálně z 50% COUNTRY RADIO samo.
   Spekulovat se dá pouze o dvou věcech. Za prvé o bývalém ředitolování známého českého demagoga Zilvara,
   který je možná na výplatní listině Gottů a Vondráčkových apod. Protože ten razil a prosazoval takové nemístné bláboly a nesmysly, jako že country a folk jsou je dominantou velkých měst a nepatří na venkov.
   A když ho konečně vyrazili z CR, tak pekelně doprasil českou část rádií Hey, který byla jiná než moravská a následky pak při sloučení nesou rádia Hey do dnes. Protože pak bylo obtížné sloučit dvě tak diametrálně odlišné části a některá z nich na to musela doplatit anebo při kompromisu obě, což se nakonec stalo. No a ještě se dá spekulovat o tom, že právě díky tomu, že CR hraje poměrně vysoké procento těch popových paumělců a není zcela čistým country a folkovým rádiem, což zase naopak velice kritizuje Lenk z radia Samson a je to vlastně důvod vzniku Samsona, tedy jednak pokračování plzeňské Karolíny, která byla zničena zrůdnou bolševickou štvavou vysílačkou Blaník a jednak samozřejmě distance od CR, které prý není, tím, čím mělo být, tedy rádiem folku a country. A tak CR do určité míry je konkurencí právě této nacionalistické štvavé vysílačce. Ovšem protože Blaník je vlajkovou lodí společnosti MEDIA BOHEMIA založené na Cypru a v níž se nelézají lidé jako bývalý kádrovák Československého rozhlasu apod.A tato firma vlatní reklamní agenturu MMS a ti dodávají reklamu i rádiím Radio Investment, do jejichž stáje CR patří. Dá se spekulovat o tom, na kolik je rozšiřování CR uměle bržděno a jeho šíření uměle omezováno aby nelezlo do cesty soudruhům z Blaníku a nedosáhlo náhodou větších úspěchů a větší popularity a větší poslechovosti atd.

  2. Jose

   Docela aktuální otázkou je s jakými programy přijdou Sázava a Dálnice ?

   Sázava by mohla být:
   1) Směs Rocku, Country a Folku
   2) Čistý Country a Folk
   3) Čistý Rock
   Dálnice se presentovala jako:
   1) Směs Soft rocku, Jižanského rocku a Country.

   No a teď, co kdo z nich bude doopravdy ?

 7. pevy

  Ještě bych dodal připomínku k té mapce pokrytí u R.Haná (oblast Litomyšle). FM-ky ze Svitav v Litomyšli téměř vůbec nehrají (nebo velmi špatně) a rozhodně jsou neporovnatelné s pardubickými, které i přes vyšší vzdálenost zde hrají nesrovnatelně lépe (lepší terénní profil, který je mezi Svitavami a Litomyšlí velice nedobrý). Původní R.Haná (92,3) zde hraje většinou lépe, než jakýkoliv jiný jejich dokrývač.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .