Star Trek zaujal i po letech, Prima Cool nyní vsází na Krajní meze

cool_star_trek

Televize Prima Cool nasadila loni v září kultovní seriál Star Trek: Nová generace. Mladí diváci tento seriál přijali velmi vřele a stanici generoval nadprůměrné výsledky. Od středy 8. června vsází Prima Cool na kanadsko-americký seriál Krajní meze. Vyhradí pro něj klasický sci-fi slot v 17:35. Dočkáme se také dalších řad seriálu Star Trek?

Když loni v létě oznámila Prima Cool, že se rozhodla nasadit vědecko-fantastický seriál Star Trek: Nová generace, srdce nejednoho fanouška zaplesalo. Po 5 letech se kultovní Star Trek dostal na obrazovky neplacené televize. Už brzy budeme moci zhlédnout Krajní meze. Je možné, že se dočkáme dalších řad?

Star Trek původně dominantou ČT

Český divák měl možnost sledovat animovanou sérii Star Treku v době vzniku televize Nova, později Nova a Prima odvysílali i Star Trek: Hluboký vesmír 9. Kvalita dabingu ale tohoto díla byla velmi tristní a v některých dílech jsme se mohli dočkat přímo tragikomického překladu. Příležitostně se na obrazovky dostal některý z filmů.

PRVNÍ INFORMACE: Televizní klasika Star Trek se vrací na české obrazovky

Star Trek byl dlouhou dobu dominantou České televize. Star Trek: Nová generace mohli diváci sledovat v letech 1994-2000 vždy v pátek v 16:05. Po skončení následoval Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1998-2004),  v letech 2002-2004 mohli diváci vůbec poprvé na českých obrazovkách spatřit i původní Star Trek ze šedesátých let minulého století. Jenže poté se Star Trek skončil.

Na kabelové stanici AXN se objevilo i nejnovější zpracování Star Trek: Enterprise. Na české celoplošné stanici ovšem jsme jej ale zatím nemohli vidět.

cool_star_trek_webPrima Cool odvysílala také speciální díl ST: TNG ze zákulisí. Zdroj: www.prima-cool.cz.

Sledovanost Star Treku na Primě Cool se share i přes 10%

Loňské léto bylo pro příznivce žánru velmi příjemným překvapením. Prima Cool zakoupila patrně nejpopulárnější sérii Star Trek: Nová generace a věřila mu natolik, že jej nasadila do času ve všední dny v 17:35. Fanoušci seriálu i noví diváci projevili seriálu přízeň. Jak pro RadioTV sdělil tiskový útvar TV Prima, v období od 30. září 2010 do 2. června sledovaly seriál v průměru 72 tisíce diváků ve skupině diváků 15+.

Nejvyššího podílu dosáhnul program na Primě Cool v cílové skupině Dospělí 15-40 let, pravidelně si seriál vybralo 5,37% diváků, přičemž celodenní průměr stanice ve skupině 15-54 byl poslední květnový týden 5,20%. „Nejsledovanějším dílem byl díl vysílaný v úterý 22. 2. 2011 – sledovalo jej v průměru 136 tis. diváků z CS D15+ při share 4,65 %,“ doplnila Anna Bezděkovská z tiskového útvaru TV Prima. Zájem projevili diváci zejména o květnové epizody, v cílové skupině 15-40 let překročil share dokonce dvakrát hranici 10%.

EXKLUZIVNĚ: Spielberg a Abrams tvoří nové seriály pro americké stanice

Přesto však televize Prima Cool aktuálně neuvažuje, že by v nejbližší době odvysílala některou z další sérií tohoto fenoménu. Fanoušci hvězdných cest lodi Enterprise či Voyager zatím musí čekat. Připomeňme, že Star Trek: Nová generace (Star Trek: The Next Generation) byl natáčen v letech 1987 až 1994, v sedmi sériích se zrodilo 178 epizod.

Prima Cool ve svém vysílání poutala na Star Trek i svou charakteristickou grafikou od studia Oficina.

V 17:35 nastupují Krajní meze

Pozdně odpolední slot v 17:35 obsadí další klasické sci-fi dílo, od středy mohou diváci Primy Cool sledovat Krajní meze (v originále The Outer Limits). Mysteriózní dílo pochází z roku 1995, jedná se o antologii uzavřených příběhů. Společným námětem je vyprávění o záhadných událostech a jevech vymykajících se běžnému chápání. Celkem bylo natočeno 154 dílů, každá řada tak má 22 dílů.

DALŠÍ INFORMACE: Prima Cool vrací osvědčený program

cool_krajni_mezeKrajní meze pokračují ve sci-fi slotu v 17:35. Zaujmou českého diváka? Zdroj: www.prima-cool.cz.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. kulisara

    To by jeden ani nevěřil, jak naše malá zemička zaostává co se týče nových technologií… Jinak si totiž nedokážu představit, že by výše zminované sci-fi seriály měli takovou přízen na výše zminovaných TV stanicích….
    Nevím jak jiní … ale já tyto seriály už mám dávno „zaarchivovány“ na DVD nosičích z internetu.. Možná by mě potěšilo, kdyby se „náhle“ objevil na našich obrazovkách třeba StarGate Universe DRUHÁ řada…apod…pak by se možná mohlo jednat o „úspěch“… nicméně… 100x +1 nekonečně omílaná Futurama nebo Simpsnovi moc díru neudělá… Mládež dneska je DALEKO DÁLE co se týče nabídky současných TV stanic a proto mě udivujou ty výsledky sledovanosti…. :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .