Ředitelem ČT chce být 36 lidí, přihlášku podal i ex-Novák Jan Vávra

podzim2011_ctKandidáti na post generálního ředitele České televize dnes odevzdali přihlášky. Televizi chce řídit celkem 36 lidí. Kromě očekávaných jmen se přihlásilo i několik kandidátů, jež se ucházeli o tento post v minulosti.

Dnes odpoledne v 16 hodin vypršela lhůta pro přihlášky do konkurzu na generálního ředitele České televize. Kandidovat chce celkem 36 kandidátů, mimo jiné bývalý šéf televize Nova Petr Dvořák, někdejší marketingový ředitel Primy Jan Svoboda, výkonný ředitel televize Óčko Hynek Chudárek, ředitel zpravodajství ČT Roman Bradáč, šéfdramaturgyně vývoje nových pořadů ČT Alena Müllerová, šéfdramaturgyně Centra publicistiky Jana Škopková, někdejší vedoucí projektu digitální televize Barrandov Radomír Pekárek nebo producent a režisér Fero Fenič.

Nepovšimnuta určitě nezůstane ani kandidatura novináře Milana Šímy, který kdysi pro televizi moderoval i vyráběl publicistické pořady. Vyčnívá i jméno bývalého moderátora Romana Proroka nebo Jana Vávry, jež vedl zpravodajství televize Nova v letech 1994-1999 a poté převzal řízení servisní organizace ČNTS. Kandiduje i dlouholetý redaktor ČT Jiří František Potužník. Úplný seznam jmen kandidátů zveřejnila Česká televize zde.

Dosavadní nejdéle sloužící generální ředitel České televize Jiří Janeček odejde z postu ředitele k 31. srpnu. Volba nového ředitele se uskuteční přesně za měsíc – 21. září. V mezidobí bude televizi řídit statutární zástupce a vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Že bych litoval odchodu Janečka, nemohu říci, ale „to“, co se tam cpe, nedávaná naději, že ČT nepadne do ruky „zlatokopa“ (zlatokopky).
    Pravda, je tu malý mediální prostor, takže každý si musel nutně někde „omočil“.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .