Extra Publishing: Speciály, novinka o historii a rozvoj Extra Reader

extra_svet_kauzy_zivahistorie

České vydavatelství Extra Publishing uvádí v těchto dnech na trh několik speciálních vydání osvědčených magazínů, v prodeji je speciál čtrnáctideníku Svět, měsíčníku Živá historie a od pátku 1. července uvádí na trh další historickou novinku – monotematický čtvrtletník s názvem „Kauzy Živé historie„. Navíc Extra Publishing rozšiřuje aplikaci Extra Reader.

Zajímáte-li se o historické postavy, pak by vás mohl zajímat nový speciál měsíčníku Živé historie, na stáncích je k dostání novinka s názvem „Největší postavy dějin„. Čtrnáctideník Svět, opět z portfolia vydavatelství Extra Publishing, vyšel ve speciálu „Největší géniové lidstva“. Už v pátek 1. července se pak v prodeji objeví nový titul, čtvrtletník Kauzy Živé historie přinese čtenářům podrobně zpracované jedno téma z historie české i světové.

Svět speciál o největších géniích lidstva

Čtrnáctideník Svět pravidelně čtenářům zprostředkovává informace o světě kolem nás v „dosud netušených souvislostech„. Kromě materiálu od žurnalistů přináší texty zpracované skutečnými odborníky. Od ročníku 2011 mohou najít čtenáři tento titul každých 14 dní, redakce změnila formát, cenu i počet stran. „Chceme na trhu zaplnit mezeru po červnovém přerušení činnosti vydavatelství 100+1 a jeho stejnojmenného časopisu,“ uvedl časopis svět. V létě bude vycházet jednou měsíčně, celkem letos vyjde 20 čísel.

K TÉMATU: Magazín Svět mění formát a periodicitu

Nyní je na stáncích k dostání letní speciál časopisu Svět s titulem „Největší géniové lidstva„. Na celkem 100 stranách si budete moci přečíst o Leonardu da Vinci (Renesanční génius), Johannesu Keplerovi (Porodník nové vědy), Marie Curie-Sklodowské (Triumf vůle), Robertu Oppenheimerovi (Vynálezce smrti) a mnoha dalších osobnostech, které navždy ovlivnily osudy celého lidstva. Aktuální vydání si můžete prolistovat přímo na stránkách vydavatelství www.epublishing.cz, k dispozici je navíc podrobný obsah. Svět speciál stojí ve volném prodeji 79,90 Kč.

Z VYDAVATELSTVÍ: PC rady se transformují na měsíčník

Všechna čest lidem, kteří přicházejí s novými nápady a postrkují nás dopředu. Mezi vědci a vynálezci se vyskytuje celé spektrum charakterů, od dravých podnikatelských typů s téměř neexistující morálkou až po génie postižené autismem, kteří nemají nejmenší zájem o praktické využití svých objevů a nechávají je lidem prvního typu. A někde mezi tím se pohybuje činorodá masa překvapivě normálních lidí s bystrým mozkem, schopných praktického řešení zašmodrchaných problémů,“ uvedla redakce na stránkách speciálu Svět.

svet_specil_genioveAktuální vydání všech časopisů Extra Publishing si můžete prolistovat přímo na webu www.epublishing.cz. Zdroj: Screenshot RadioTV

Speciál Živé historie o největších postavách dějin

Nejstarší titul o historii z portfolia Extra Publishing plánuje od zářijového čísla kompletně novou grafiku. Měsíčník Živá historie má získat moderní grafický kabát. Jak pro server RadioTV uvedla šéfredaktorka Andrea Poláčková, nový styl chce být střídmější v užívání barev, jednotlivé články navíc získají bohatší doprovodný obrazový materiál, čímž dojde zároveň k redukci textu na jedné straně. Tyto kroky ale nepovedou k úbytku informací, jednotlivé články budou rozloženy na více stran. Formát a počet stran zůstane zachován. Titul se tak bude od konkurence nadále odlišovat obsáhlejšími a podrobně zpracovanými tématy, které zasvětí čtenáře do daného tématu.

SOUVISEJÍCÍ: Otazníky historie – nový titul Extra Publishing

Aktuálně vychází také speciál Živé historie, tentokrát na 130 stranách najdou čtenáři články tematicky spojená titulem „Největší postavy dějin„. Za cenu 99,90 Kč nabízí letní speciál článek o vítězném faraonu Thutmosovi III., dočtete se o nejmocnějších panovnících dějin, římském impérium, diktátorech (Caligula, Nero, Milota z Dědic, car Ivan Hrozný), revolucionářích (Spartakus, Wat Tyler, atentátníci na Heydricha) a mnoho jiných postavách. Také tento titul si můžete prohlédnout na webu www.epublishing.cz.

Jedná se už o třetí speciál Živé historie, první řešil historické alternativy „Co by se stalo, kdyby…„, druhé vydání mapovat „Největší záhady středověku“ a k mání je při předplatném některého z titulů vydavatelství Extra Publishing.

historie_specialŽivá historie speciál tentokrát mapuje „Největší postavy dějin“. Podrobný obsah a možnost prolistovat si najdete na www.epublishing.cz. Zdroj: Screenshot RadioTV

Kauzy Živé historie o vymření Přemyslovců

Vydavatelství Extra Publishing od 1. července vydává monotematický čtvrtletník s názvem „Kauzy Živé historie„. Aktuálně se v portfoliu vydavatelství nachází hned několik historických titulů – kromě Živé historie je to Válka Revue (včetně čtvrtletního speciálu), Tajemství české minulosti nebo nejnovější Otazníky historie. Vůbec první měření čtenosti jsme mohli při aktuálním MediaProjektu sledovat u dvouměsíčníku Tajemství české minulosti, výsledek 122 tisíce jej řadí mezi nejúspěšnější titul v portfoliu vydavatelství Extra Publishing. První výsledky má rovněž Válka revue (46 tisíc).

VÍCE INFORMACÍ: MediaProjekt IV. Q’10+ I. Q’11: Tituly zaměřující se na historii stále oblíbenější

Čtvrtletník Kauzy Živé historie bude připravovat vždy jeden vybraný autor. První vydání „Konec Přemyslovců v Čechách“ napsal redaktor Jindřich Kačer, který dříve zastával post šéfredaktora. Na 52 stranách se čtenáři dozvědí, kdo zavraždil Václava III. či zda mohla přemyslovská říše vydržet dodnes. Dále se dočtou o následcích tohoto činu. Druhé číslo vyjde na přelomu září a října, tématem bude atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Cena jednoho vydání je 49,90 Kč.

kauzy_zive_historiePrvní číslo monotematického čtvrtletníku nese název „Konec Přemyslovců v Čechách“.

Extra Reader rozšiřuje nabídku, magazíny dřív než na stáncích

Aplikace Extra Reader nabízí elektronická vydání titulů z vydavatelství Extra Publishing. „Všechna vydání jsme připravili tak, aby jejich líbivý vzhled a poutavý obsah byl z 99 % identický se standardní verzí tištěného časopisu. Profesionální grafika a originální obrazová dokumentace je vám tudíž servírována v té nejlepší podobě,“ dodává tým z Extra Reader. Prostřednictvím této čtečky si čtenáři mohou zalistovat tituly Otazníky historie, Příroda Wildlife, Svět, Tajemství české minulosti, Válka REVUE a Živá historie.

Z ARCHIVU: Extra Publishing spustilo cnews.cz

Ovládání není nikterak složité, tažením vlevo či vpravo procházíte mezi jednotlivými vydáními příslušného titulu. Chcete-li vámi vybrané vydání začít číst, stáhněte je do čtečky pomocí tlačítka Stáhnout, popř. Koupit. Poté již stačí klepnout na titulní stranu nebo tlačítko Zobrazit. Čtečku Extra Reader je možné používat jak v horizontální, tak vertikální poloze. Obsah časopisu se automaticky přeformátuje a také zvětšuje. Tituly jsou ve čtečce dostupné o několik dnů dříve než u standardních vydání. Čtečka je dostupná v AppStore, kompatibilní je s iPad. Vybrané tituly jsou k dispozici zdarma, navíc určitá vydání jsou rovněž určena pro PC i Mac.

Aktuálně vydavatelství Extra Publishing testuje možnost aplikace Extra Reader. Zdarma si zájemci mohou stáhnout knihu Zoner PhotoStudio 8 na celkem 240 stranách. Podrobné informace najdete na Facebooku.

extra_readerV aplikace Extra Reader najdou čtenáři svůj časopis s předstihem oproti tištěné verzi. Zdroj: www.epublishing.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .