Živá historie Speciál řeší historické otazníky

ziva_historie_specialVydavatelství Extra Publishing vydává historicky první speciál populárního časopisu Živá historie.

Tématem prvního speciálu Živá historie je „Co by stalo, kdyby…“. Sám šéfredaktor Jindřich Kačer připouští, že se tímto tématem pouští na tenký led: „Rubrika je v našem časopise, který sází na serióznost a korektnost, do značné míry kontroverzní, protože mnoho historiků prosazuje pravidlo, že historie nezná žádná ‚kdyby‘.“ Ovšem jak sám dodává, existuje neméně početná obec odborníků, kteří se danou tématikou zabývají. Rubrika se navíc setkává s velkým ohlasem a dokonce už vyšlo i několik podobně zaměřených knih.

K TÉMATU: V prodeji se objevily speciály titulů Svět a Příroda

Ve speciálu, jenž vychází právě v těchto dnech, najdete všechny „kdyby“ články, které až dosud vyšly v časopisu Živá historie. Loni vydavatelství Extra Publishing vydala africký speciál titulu Příroda, který přinesl to nejzajímavější v historii titulu. Za cenu 99,90 Kč na 132 stránkách najdete kromě alternativních dějin (například Co by se stalo, kdyby „Čechy nepatřily do Říše římské„, „Mussollini nestál po boku Hitlera“ či „Rok 1968 skončil jinak„) také fitktivní rozhovory s historickými postavami (postaveny na reálném základě), ale i informace o tom, „Jak to bylo doopravdy„. Časopis si můžete prolistovat na webu vydavatelství. Čtenáře jistě potěšít, že se v magazínu nenachází ani jediná reklama (výjimku tvoří obálka časopisu odkazující na historické tituly vydavatelství).

PSALI JSME: Extra Publishing vydá časopis o ryze českých dějinách

Magazín Živá historie původně vycházela jen jako dvouměsíčník, vysoká poptávka čtenářů však změnila periodicitu na 10 čísel ročně. Součástí každého čísla jsou také zajímavé přílohy (historické mapy, mince, bankovky a další), právě název „Živá“ odkazuje na vkládané přílohy. Na stáncích je stále k dostání výběr nejzajímavějších příloh v titulu POKLADY Živé historie. Titul Živá historie se může chlubit pravidelným nárůstem čtenosti, aktuálně jej čte 71 tisíc čtenářů. Vydavatelství Extra Publishing nabízí na českém trhu nejširší portfolio titulů s historickou tématikou, kromě Živé historie vydává časopis Válka revue (vychází 10krát ročně a mapuje historii od 2. poloviny 19. století po 2. světovou válku) a první magazín mapující výhradně českou historií – Tajemství české minulosti (vychází 5krát ročně).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .