Zábava, poutě, párty, ale i vyprávění a povídky z doby světové války

027_vikendove_tipy

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – Týden se s týdnem sešel a přinášíme vám tradiční víkendové tipy. Poutat vás budeme na rozhovory, mimo jiné se dozvíme o jedné z dívek z pokoje 28 v terezínském ghettu. Svůj prostor však dostanou i zábavné programy, v nich zamíříme například do světa gastronomie. Chybět nesmí ani rozhlasová četba.

Zajímavé a poučné rozhovory, hudební formáty, rozhlasová dramatická tvorba, ale i akce mimo rozhlasové FM pásmo v podobě tanečních párty nebo projížděk na kolečkových bruslích. Tolik stručný výčet dnešní nabídky víkendových tipů. Abecední seznam stanic a tipů na jejich víkendový program hledejte tradičně v přiloženém PDF dokumentu.

Rozhovory s lidmi s neobyčejnými osudy i slavnými osobnostmi

Nedílnou součástí vysílání českých rádií jsou bezesporu rozhovory. Pozveme vás na povídání Jaromíra Ostrého na ČRo Brno. V sobotu v programu Stříbrný vítr bude jeho hostem Helga Kinski, jedna z dívek z pokoje 28 v terezínském ghetu. Vyprávět si budou též o tom, jak přežila pobyt v Osvětimi.

STÁLE PROBÍHÁ: Pět neděl v balonu s Radiem Černá Hora

Do světa MFF v Karlových Varech nás přenese Václav Žmolík, v sobotu za mikrofonem vyzpovídá Vojtu Kotka, mladého herce. Známý fotograf Herbert Slavík bude hostem ČRo 1 – Radiožurnál v neděli. Víkend na prvním programu veřejnoprávní stanice láká dále na prázdninový speciál Po Česku, tentokrát zavítáme do zámku v Miloticích u Kyjova. A cestovatelský Zápisník zahraničních zpravodajů spouští velkou prázdninovou soutěž o dovolené k moři.

VÍCE INFORMACÍ: Divadelní hry, výlety nejen po Česku a klasická hudební představení

Nejen za rockem i vážnou hudbou na FM vlny

Příznivci rockové muziky nechť se připraví na velkou porci legend. Rock Rádia nasadí o víkendu „Rockový referendum„, v němž se rozhodovalo o „Zlatých sedmdesátých„. Posluchači zvolili album House of the Holy od Led Zeppelin. Radio Čas Rock v neděli odvysílá album Ozzyho Osbourneho s názvem Scream, o programu i v tomto případě rozhodovali posluchači.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 27. TÝDEN 2011

vikend_tipy_banner_004

Rádio Beat zve na Rockovou pípu v klubu Vagon na Národní třídě. Víkendový program se ponese ve znamení dvouprofilu AC/DC a DIO, jedná se o vzpomínku na nedožité narozeniny Bona Scotta a R.J. Dia.

PSALI JSME: Rockové léto na Rock Rádiích s pumpařkami, kočkou rocku a novou kampaní

Letní festival české hudby na rádiu Impuls servíruje záznam živého vystoupení Divokýho Billa a Michala Davida. Gama rádio oslavuje druhé narozeniny a o víkendu odehraje speciální nedělní desku, kterou sestavil tým lidí z Gama rádia. V neposlední řadě zveme ke klasické hudbě na Classic FM, koncert na přání tentokrát „Nedbal: Z pohádky do pohádky„.

NENECHTE SI UJÍT: Oslavte s Gama rádiem 2 ro(c)ky

Dramatická tvorba ve znamení skutečné klasiky

Dvojka ČRo odvysílá v rámci cyklu „Letní večer s klasikou a klasiky“ komedii Ze života hmyzu, jejíž autory jsou Karel a Josef Čapkové. ČRo 3 – Vltava servíruje svým posluchačům dílo Faidra (Jean Racine). Baladu o námořníkovi od Antonína Jirotky odvysílá ČRo České Budějovice.

LÉTO 2011: ČRo Region zve na Hradozámecké léto

Nositel Nobelovy ceny Isaac Bashevis Singer má na svém kontě také dílo Rozvod. Zásadní díla autor psal v USA, kam v roce 1935 prchnul před Adolfem Hitlerem. ČRo Ostrava uvede nastudování v režii Michala Bureše a uslyšíme ostravské herce Luďka Eliáše, Terezu Vilišovou a Dušana Urbana.

RÁDIO RUBI: V létě upřednostní muziku, osvěžuje zvukový obal a hraje na přání celý den

Odlehčení najdete o víkendu například na vlnách ČRo Region střední Čechy. V programu „Nalaďte si legraci – speciál“ vás v sobotu pobaví archivní nahrávky na téma jídlo, v neděli budou hrát prim „herci malých rolí„. Zábavu hledejte v arabesce Don Juan od Josefa Kajetána Tyla na ČRo Plzeň. V tomto regionálním studiu pro vás na víkend připravili též další zábavné scénky z cyklu „Úsměv, prosím„.

vikend_tipy_banner_003Nejpodrobnější informace z českého víkendového éteru každou sobotu jen na RadioTV.

Legendární taneční párty, noční bruslení i poutě

Telegraficky zamíříme mimo vlny rádií. Rádio City a Fajn rádia se podílí na čtvrtém ročníku legendární párty Lost Freedom Sunrise v pražském PM Baru. Za pultem se chystají vynikající DJ, mimo jiné i Vojta Efler, moderátor ranního proudu rádia City. Noční bruslení (Futurum Bladenight) pak spolupořádá Hitrádio Orion.

PŘEČTĚTE SI: Blaník opět v létě rozdává zájezdy k moři

Chcete-li zažít pouť, pak přijměte pozvání Rádia Čas do Frenštátu, kompletní informace o programu najdete v přiloženém PDF dokumentu. Sluníčkové léto Rádia Blaník pokračuje tento týden v Teplicích.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .