Divadelní hry, výlety nejen po Česku a klasická hudební představení

rozhlas_autoAUDIO UVNITŘ – V létě 2011 si stanice České rozhlasu opět připravily pro své posluchače mnoho zajímavých programů. Dnes bychom vás rádi seznámili s letní nabídkou programu celoplošných stanic České rozhlasu. S Radiožurnálem získají posluchači zejména servisní informace, Dvojka ČRo zve na zábavný polední program i večerní hry, Vltava pak zprostředkuje několik kulturních akcí.

První program Českého rozhlasu zprostředkuje svým posluchačům zejména servisní informace, pokračuje cyklus „Autem po Evropě„, v neděli rovněž s celohodinovým speciálem. Dvojka Českého rozhlasu vsází na výběr z archivu zábavy, denně v poledne uslyšíme Miroslava Donutila, Helenu Růžičkovou a mnoho dalších zvučných jmen. Vltava naopak nabízí rozhlasové hry a koncerty.

Autem po Evropě s Radiožurnálem, zprávy i z Chorvatska

Až do konce srpna mohou posluchači denně v 15:50 naladit program Autem po Evropě. Redaktoři ČRo 1 – Radiožurnál chystají ve spolupráci s ÚAMK tipy na zajímavá turistická místa u nás i v zahraničí, rady na snížení spotřeby auta, ale též informace o dopravních předpisech za hranicemi. V programu zazní doporučení, co při cestě jíst a pít. Hodinový speciál je na programu každý neděli od 21:00, v létě nahrazuje Radiofórum.

POSLECHNĚTE SI: S RADIOŽURNÁLEM DO CHORVATSKA

V motoristickém speciálu navíc stanice pravidelně věnuje prostor Chorvatsku. Také letos mohou čeští turisté naladit u Jadranu zprávy Radiožurnálu z domova i zahraničí. Chorvatský rozhlas HR2 denně v sezóně vysílá živé zprávy vždy ve 13:00 a 21:00.

GLOSA: Význam slova veřejnoprávní jsme se stále ještě nenaučili

Václavem Žmolíkem pak budete moci vždy o víkendu procestovat české hrady a zámky. Letní speciál Po Česku vysílá ČRo 1 – Radiožurnál každou sobotu a neděli v obvyklém čase 13:10. Už tento víkend bude cílem výletu zámek Milotice na jihu Moravy. Součástí pořadu je též soutěž o rodinné vstupenky věnované Národním památkovým ústavem do památkových objektů, o nichž se bude vysílat.

SOUVISEJÍCÍ: Vondráčková si stěžuje, že ji ČRo 1 nehraje

radiozurnal_zmolikS Václavem Žmolíkem navštíví posluchači vybrané zámky a hrady v České Republice.

Klasika, zábavná polední hodina a výlety na Dvojce

Zábavnou polední hodinu z archivu Českého rozhlasu uslyšíme na Dvojce. Pro zpestření volných chvil  jsou vysílány „Letní úsměvy z rozhlasového archivu„, od pondělí do pátku ve 12:05 se otevírají brány archivu. Pondělní poledne je vyhrazeno „Nedělnímu šálku kávy„, Miroslav Donutil si zval své přátele – muzikanty.

AKTUÁLNĚ: Odpočítávání do volby ředitele Českého rozhlasu

Úterý přináší magazín „Padesátníky„, Ondřej Suchý během 18 let natočil 600 programů. Pořad Posezení s kytičkou uváděl Vladimír Bernášek spolu s Helenou Růžičkovou a vy jej naladíte ve středu. Sedmilháře a Gramotingltangl naladíte ve čtvrtek a týden uzavřou Silvestry.

Z ARCHIVU: Na Dvojku ČRo se vrací „Jak to vidí?“

O prázdninách servíruje tým Výletů Dvojky v čele s Pavlem Kudrnou každý pátek živé vysílání se zajímavými lidmi z oblasti cestovního ruchu. Svědky živého programu můžete být zdarma a se snídaní přímo v budově České centrály cestovního ruchu na Vinohradské 46 a to od 8:30. Vždy v sobotu pokračují speciály Výletů ve 14:00. Letní Jak to vidí nabídne vyprávění hostů o svých zážitcích z cestování.

PŘEČTĚTE SI: Opakuje se historie? Reformy Dvojky ČRo pod palbou kritiky

dvojka_banner_letoNa Dvojce ČRo nebude v létě chybět výběr z archivu zábavy, rozhlasové hry a rozhovory.

Cyklus „S klasikou a klasiky“ potěší na Dvojce posluchače archivními snímky slavných rozhlasových her. Připravena je například hra z roku 1983: Karel a Josef Čapkovi „Ze života hmyzu“ s Rudolfem Hrušínským v roli tuláka, nebo hra Ladislava Stroupežnického „Naši furianti„. Zaposlouchat se budete moci i do „Srpnové neděle“ Františka Hrubína natočené v roce 1960, „Žebrácké opery“ Johna Gaye (1984), Gogolova „Revizora“ z roku 1972, Moliérova „Dona Juana“ z roku 1963 nebo „Othella“ Williama Shakespeara (1950). Rozhlasové hry vysílá Český rozhlas Dvojka vždy v neděli od 20:05

Léto na Vltavě s přenosy z festivalů, s letním čtením či komediemi

Letní programovou nabídku ČRo 3 – Vltava jsme vám již představili. Proto dovolte jen stručný přehled. Ve všední dny vysílá třetí okruh Výlety s Vltavou, Letní čtení pro děti do sta let. Pokračují divadelní komedie, šansony či přímé přenosy z hudebních festivalů.

VÍCE INFORMACÍ: Léto na Vltavě se speciálním programem

vltava_sansonLéto na Vltavě servíruje velké divadelní hry, přímý přenos z hudebních festivalů či Výlěty.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .