Spielberg a Abrams tvoří nové seriály pro americké stanice

usa_vlajkaEXKLUZIVNÍ PŘEHLED NOVINEK NA AMERICKÉM TRHU + VIDEA UVNITŘ – Televizní sezóna 2010/2011 zatím sice ve Spojených státech ještě neskončila, televizní společnosti už ovšem vysílají první trailery na chystané novinky pro tu následující televizní sezónu 2011/2012. Připraveny jsou nové sitcomy, kriminální seriály, ale i velkorozpočtové sci-fi a mysteriózní seriály od Spielberga či Abrahamse. V dnešním článku se nedozvíte jen o tom, co nového se chystá. Ačkoli tuzemský divák nemá možnost sledovat americké televize, je pravděpodobné, že mnohé novinky budeme moci zhlédnout také na nějaké české stanici. Podrobněji se také podíváme na to, které už známé seriály a projekty budou pokračovat, nebo která dílka společnosti definitivně ruší.

PDF DOKUMENT: PROGRAMOVÉ SCHÉMA AMERICKÝCH STANIC

Neotálejme a podívejme se, co se chystá za „Velkou louží“. Zároveň si můžete stáhnout PDF dokument obsahující kompletní programové schéma na příští televizní sezónu. Modře jsou zvýrazněny novinky. U projektů, které se vysílaly v České republice, uvádíme také český název a jméno stanice, jež dílo uvedla.

K TÉMATU: Jarní část sezóny 2010/2011 vrcholí i v USA a Velké Británii

ABC – Pohádková doktorka Cameronová

abc_bannerV nové sezóně pokračuje Castle (vysílá TV Prima pod názvem Castle na zabití), Dancing With The Stars (vysílá ČT pod názvem Star Dance), ale také známé seriály Grey’s Anatomy (TV Prima, Prima Love – Chirurgové), Desperate Housewives (TV Prima, Prima Love – Zoufalé manželky). Diváci budou rovněž moci zhlédnout Shark Tank (ČT1 – Den D), a Extreme Makeover: Home Edition (Prima Cool – Vítejte doma). V sezóně 2010/2011 se z novinek uchytila jediná novinka Body of Proof, ostatní skončily.

Stanice definitivně zrušila mnoho seriálů, ze známějších zmiňme seriál V (Návštěvníci), v němž se mihla dvojice Lucie Borhyová a Rey Koranteng. Po dvou sériích nebyl remake seriálu schopen získat dostatečný počet diváků, takže nastává zřejmě definitivní konec, ačkoli příběh zůstal otevřený. Dále končí Brothers & Sisters (TV Prima, STV1 – Bratři a sestry), či Mr. Sunshine v hlavní roli s Matthew Perrym (známý zejména jako Chandler z Přátel).

PŘIPOMEŇTE SI SEZÓNU 2010/2011: Sitcomy, lékaři, kriminálky a Will Shatner

Věnujme se nyní připravovaným novinkám. „Last Man Standing“ je prvním z nových sitcomů, hlavní roli ztvární Tim Allen (TV Nova, TV Prima – Kutil Tim), jako hlava rodiny se musí vypořádat s dospívajícími dcerami (14, 17 a 22 let). „Man Up“ je sitcom o třech mužích v nejlepších letech, kteří se bojí, že přestávají být muži. Remake Charlie’s Angels z roku 1970 není třeba blíže představovat, ABC jej nasazuje na čtvrteční osmou hodinu. Netradiční žánr „Once Upon a Time“ mají na svědomí výkonní producenti seriálu Lost (Ztraceni), hlavní roli svěřili tvůrci herečce Jennifer Morrison, kterou čeští diváci znají jako doktorku Cameronovou ze seriálu Dr.House. Děj seriálu „Bylo, nebylo“ prolíná pohádkové příběhy s události reálného světa. Jennifer Morrison je totiž poslána, aby ochránila svět před zlou královnou, z počátku samozřejmě ničemu z toho nevěří…

Jennifer Morrison se octne na pomezí pohádkového a skutečného světa. Zdroj: ABC.com.

CBS – Dny, na které se nezapomíná

cbs_bannerPondělní komediální slot pokračuje na CBS dále, How I Met Your Mother (Prima Cool – Jak jsem poznal vaši matku) má jisté další dvě sezóny, Two and a Half Men (TV Nova – Dva a půl chlapa) získá novou posilu, místo Charlieho Sheena nastoupí před kamery Asthon Kutcher, The Big Bang Theory (Prima Cool – Teorie velkého třesku).  V programu setrvávají kriminálky CSI (TV Nova – Kriminálka Miami, Las Vegas a New York), ale rovněž NCIS (TV Nova – Námořní vyšetřovací služba) a NCIS: Los Angeles (Prima Cool) či Criminal Minds (TV Prima – Myšlenky zločince), The Mentalist (TV Nova – Mentalista).

Červenou dostává Shit My Dad Says (v hlavní roli William Shatner alias James T.Kirk ze Star Trek), Medium. Ostatní snímky neměl český divák na obrazovkách sledovat.

Mezi novinkami zmiňme Unforgettable, do popředí se dostává detektivka s neuvěřitelnou pamětí, nedokáže totiž zapomenout nic, co prožila. Ze sitcomů upozorníme na 2 Broke Girls o dvou mladých číšnicích.

Unforgettable – Policistka, co si pamatuje vše, co prožila. Zdroj: CBS.com.

FOX – Spielberg, Abrams a velkolepé projekty

fox_banner

Velké množství nových formátů přichystala stanice FOX do nadcházející televizní sezóny. V programu nadále zůstává House (TV Nova – Dr.House) s osmou sezónou, Glee (Prima Cool, Prima Love), Bones (TV Prima – Sběratelé kostí), Fringe (Nova Cinema – Hranice nemožného), ale rovněž Cleveland Show (Prima Cool), The Simpsons (Prima Cool), Family Guy (Prima Cool – Griffinovi) a American Dad.

Definitivně ale zmizí Lie To Me (TV Prima – Anatomie lži), další zrušené seriály český divák patrně nezná.

Co se týče novinek, tak stanice FOX jich nasazuje velké množství. Vůbec první ročník soutěže X Factor je jednou z nich, v druhé části sezóny (v roce 2012) pokračuje Pop Idol (TV Nova – Česko Slovenská SuperStar). Přibudou nové animované projekty – Napoleon Dynamite (vytvořeno podle stejnojmenného filmového hitu) a také Allen Gregory (sedmileté dítě s rozumem dospělého se rozhodne začít žít život „běžného“ dítěte, vychovávají ho dva muži, přičemž jednoho vůbec nerespektuje).

Velký projekt Terra Nova se může pochlubit tím, že se na ni podílí jako výkonný producent samotný Steven Spielberg. Jedná se o výpravné dobrodružství, v němž lidská rasa čelí v roce 2149 vyhubení a tak putuje zpět o 85 milionů let, aby se zachránila. (Ano, dinosauři tu nebudou chybět, a uvidíme i alosaura). Hlavní úlohu na sebe vzal Jason O’Mara (Life On Mars – Prima Cool uvedla pod názvem Polda z Marsu).

Výčet nekončí, v roce 2012 odstartuje další velký projekt producenta J. J. Abramse (Fringe, Lost, Start Trek a mnoho dalších). Jak už název „Alcatraz“ napovídá, děj se bude točit okolo proslulého vězení. „Sto let z něj nikdo neuniknul… až jedné noci v roce 1963 všichni zmizí„, aby se vrátili do roku 2011 a přitom nezestárli ani o den. Pátrat po nich bude Sam Neill (Jurský park) a Jorge Garcia (Hurley – Lost).

Terra Nova – Není ráje bez utrpení, zní v traileru na novinku Stevena Spielberga. Zdroj: FOX.com

Alcatraz – Kam se v roce 1963 poděli všichni věžni? Odpoví J. J. Abrams. Zdroj: FOX.com

Allen Gregory – malé dítě s rozumem dospělého chce zažít život běžného dítěte. Zdroj: FOX.com

NBC – Vzhůru do klubu Playboye a za pohádkami

nbc_banner

Reality-show o hubnutí The Biggest Looser, The Office (Kancl) a Law&Order: Special Victims Unit (TV Nova – Právo a pořádek: Speciální jednotka obětí), Chuck (Prima Cool) zůstávají na obrazovkách stanice NBC v dalším období.

Naopak The Event, Law & Order: LA definitivně na obrazovkách končí.

První z novinek je The Playboy Club, provokativní seriál se odehrává v šedesátých letech minulého století v klubu v Chicagu, hlavního playboye hraje Eddie Cibrian (TV Prima – Invaze).  Grimm je název dramatu podle klasických pohádek bratrů Grimmových. „Pamatujete si pohádky, které vám rodiče četli před spaním? Nebyly to pohádky… ale varování.“ Detektiv Nick zjistí, že je posledním z rodu „Grimmů“ a musí chránit lidstvo před nadpřirozenými bytostmi (od tvůrců Buffy, přemožitelka upírů). Awake vypráví příběh detektiva, kterému zemře žena a on se ocitá na pomezí dvou paralelních realit, v hlavní roli uvidíme Jasona Issacs (Luciu Malfoy – heptalogie Harry Potter). A abychom na závěr odlehčili strunu, završíme informaci o sitcomu „Up All Night„, jak už název napovídá, půjde tu o starost rodičů s právě narozeným potomkem. Vtipu by tu mohl být dostatek, například scéna při opečovávání miminka, které neustále pláče: „Snažíme se ti pomoct. Jsme na tvé straně.“

Up All Night – jak si poradí rodiče s právě narozeným potomkem? Zdroj: NBC.com

Informace byly čerpány z oficiálních webových stránek televizních společností ABC, CBS, FOX a NBC. Podrobnější informace vychází z monitoringu mediálního portálu TV By The Numbers.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , , ,