Americký podzim 2010: Sitcomy, lékaři, kriminálky a Will Shatner

podzim_2010Nejen u nás a na Slovensku se rozjíždí hlavní televizní sezóna, podzim už tradičně nabízí televizní premiéry a novinky. Logicky nejinak je tomu ve Spojených státech amerických. Stanice už nasadily několik novinek, další várka novinek a premiér se chystá na říjen. Podívejte se nyní s námi na to, co nabízí americká kuchyně. Některé novinky se třeba už brzy dostane na české obrazovky.

Které díly překvapí a které zklame? Na to odpoví čísla sledovanosti, na odpovědi je zatím brzy. Loňským hitem se měl stát seriál Flash Forward (AXN uvedla pod názvem Vzpomínka na budoucnost). V jednom okamžiku se na celém světě po dobu 2 minut a 17 sekund zastaví čas a všem se zdá o tom, co se stane v budoucnu. Výsledky sledovanosti nepřesvědčily stanici o pokračovaní, děj se tak uzavřel. Neuvidíme ani další 24 hodin či Lost (Ztraceni), seriály děj uzavřely.

Slibně zní především několik novinek, William Shatner (kapitán Kirk ze seriálu Star Trek: The Original Series) se vrací v komediálním seriálu $#*! My Dad Says. Zaujmout by mohlo dílo od známého režiséra J.J.Abramse (Lost, film Star Trek) s názvem Undercovers nebo The Event (konspirační thriller). A mezi příznivci sci-fi se zajisté najdou diváci díla No Ordinary Family.

U každé televizní společnosti jsme kromě slovních informací připravili i kompletní programové schéma v prime-time (čas 20:00 – 23:00) – najdete je na konci odstavce. Žlutá barva znázorňuje sitcomy, světle zelená barva značí sport, oranžová reality-show, červená vlastní tvorbu a konečně modrá barva symbolizuje dramatickou, seriálovou tvorbu. Tučně zvýrazněny jsou novinkové pořady.

DOPORUČUJEME: Americký podzim 2009 ve znamení novinek i osvědčených seriálů

ABC: Jeden lékařský seriál za druhým

abc_banner

Americká stanice ABC kromě tradičních stálic přichází i s mnoha novinkami. Oproti minulému roku se však prakticky nic nemění. Pondělí nasazuje taneční show, v deset večer uvidí diváci další řadu seriálu Castle (u nás uvádí TV Prima pod názvem Castle na zabití). Úterní osmá nabízí sci-fi seriál No Ordinary Family. Hodinový seriál měl premiéru včera, takže výsledky ještě nejsou známé. Kritikové zatím hodnotí pilot jako slibný začátek. Příběh vypráví o rodině Powellových, manžel Jim cítí, že vztah s jeho workoholickou ženou chladne. Při havárii letadla se octnou u Amazonky, jejich životy se při návratu radikálně změní. Poslední úterní novinkou je kriminální seriál Detroit 1-8-7.

Zachován zůstává středeční komediální slot, novinkou je romanticky laděný sitcom Better Together, hlavní zápletku tvoří jsou tři rozdílné vztahy – pár, který se ani po devíti letech nechce vzít; dvojice v očekávání po pouhých 7 týdnech známosti a manželé s pětatřicetiletou historií vztahu. The Whole Truth z právnického prostředí doplňuje středeční večer. Čtvrtek patří My Generation (komediálně zaměřený seriál z prostředí střední školy). Nechybí lékařský dvojslov – Chirurgové a Private Practice. Do prostředí lékařů zavítá i páteční seriál Body of Proof (hlavní postavou je lékařka – neurochirurg, jíž se změní život po automobilové nehodě). Neděle se nemění – Extreme Makeover (pořad vysílá Prima Cool jako Vítejte doma, jedná se o obdobu stavební show Jak se staví sen), Zoufalé manželky, Bratři a sestry.

abc_program

CBS: Kriminálky, sitcomy, ale především Will Shatner

cbs_banner

Dvojka amerického trhu v pondělí nechává stálice Jak jsem poznal vaši matku VI, Pravidla zásnub V, Dva a půl chlapa VIII. Novinkou je sitcom Mike&Molly v hlavní roli se dvěma obézními lidmi (policejní důstojník a učitelka), logicky se oba musí vypořádat s posměšky okolí. Pilíř Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) se ve čtvrté řadě stěhuje na čtvrtek, po něm následuje $#*! My Dad Says (první slovo zní „Shit“), postaven je na tweettech (vzkazech na síti Twitter). Hlavní roli dvaasedmdesátiletého třikrát rozvedeného muže ztvární legendární William Shatner (kapitán Kirk v seriálu Star Trek: The Original Series).

Mezi novinkami nechybí Hawaii Five-0 (kriminální drama vychází z televizní série 1968-1980), The Defenders (komediální drama z právního prostředí) nebo Blue Bloods (drama o vícegenerační rodině policistů) v hlavní roli s Tomem Selleckem. Většinu večerů pak vyplní stálice jako Námořní vyšetřovací služba a jeho spin-off Los Angeles (NCIS), Kriminálka Miami, Kriminálka Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation) a Kriminálka New York. Nechybí ani Myšlenky zločince.

cbs_program

FOX: House v pondělí, animáče v neděli

fox_banner

Doktor House zůstává v pondělí, následovník Lie To Me (TV Prima uvedla jako Anatomie lži) se stěhuje na středeční osmou. Hudební seriál Glee se stěhuje rovněž, patřit mu bude úterní osmá. Čtvrteční slot se nemění. A svůj stálý čas si zachovávají i animované komediální seriály v neděli.

Novinkou je seriál Lonestar (hlavní postava vede dvojí život – ženatý ropný magnát, o 400 mil dále chodí s přítelkyní, seriál je postaven na tom, jak dokáže obě role zkorigovat). Komediální dvojice Raising Hope (23letý muž vychovává malou dcerku, matka dítěte byla popravena) a Running Wilde (romantický sitcom) vytváří nový slot v úterý po deváté hodině. V druhé polovině sezóny (od ledna 2011) přijde několik obměn, v neděli nastoupí animovaná novinka Bob’s Burgers (třináct epizod nejen z prostředí rychlého občerstvení), loňská neanimovaná novinka Son sof Tucson neuspěla.

fox_program

NBC: Bude se hubnout a pátrat po předcích

nbc_banner

S novinkami nezahálí ani NBC, pondělí nabídne velmi slibnou novinku The Event (děj se odehrává na konci II. světové války, konspirační thriller popisuje muže, jemuž záhadně zmizí snoubenka). Středeční Undercovers nabízí další akci, špionážní akční seriál vytvořil J.J.Abrams (Ztraceni či nejnovější film Star Trek), drama má ukázat, že manželství „je stále nejriskantnější vztah„, typická manželská dvojice vlastnící firmu v Los Angeles je ve skutečnosti bývalé špičkové špionážní duo CIA.

Po stálicích jako jsou Studio 30 Rock a Kancl nasazuje NBC Outsourced (americký manažer se dostane na rutinní cestu do Indie) a Love Bites (má se jednat o moderní příběh nabitý láskou, sexem a jinými). Poslední novinka nese název Outlaw (seriál z právního prostředí). Úterní osmá nabídne reality-show o hubnutí, v pátek se zase budou hledat předci (právě licenci na pořad Who Do You Think You Are? zakoupila ČT).

PSALI JSME: Personální veletoče České televize, aneb co nás čeká v budoucnosti

nbc_program

Informace byly čerpány z oficiálních webových stránek televizních společností ABC, CBS, FOX a NBC. Podrobnější informace vychází z podrobnějšího monitoringu mediálního portálu TV By The Numbers.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .