Pět vteřin slávy nováckých Televizních novin v Americe

lucieFOTO UVNITŘ – Nedávno jsem měl možnost zhlédnout jeden zajímavý americký seriálový počin jménem „V„, zkratka znamená Visitors (v češtině – Návštěvníci). Tento sci-fi seriál pojednává o mimozemšťanech, kteří se snaží zničit lidstvo, tváří se ovšem jako milý a ochotní cizinci. V jedné z epizod se mihne i několikavteřinová ukázka ze zpravodajství nesledovanější české televize. Kde přesně ji uvidíte a v jakém kontextu? A dočkáme se tohoto seriálu i na samotné Nově?

Seriál je poměrně výjimečný, už jen jeho vysokou cenou či speciálními trikovými efekty ve filmové kvalitě. Pro české diváky bude rozhodně velmi zajímavý i v jiném ohledu. O tom však až za chvíli. Popišme si nejprve stručně děj samotného díla. Kosmická návštěva přistála na Zemi, aby pozemšťanům pomohla se zákeřnými nemocemi a dalšími palčivými problémy, na než je zatím lidstvo krátké.

Ovšem jejich pohnutky nejsou nijak bohulibé, za jejich snahou je zničení lidstva. Mimozemšťané jsou natolik rafinovaní, že na sebe „oblékají“ lidskou kůži a bez jakéhokoli problému se ztratí v davu, navíc obsadí i důležité posty (třeba i v FBI).

KOMENTÁŘ K TÉMATU: Americký nabitý podzim, přichází návštěvníci

Naštěstí ne všichni lidé jsou slepí :-) a hlavní představitelka agentka FBI Erica Evans (herečka Elizabeth Mitchell, znát ji můžete ze seriálu Ztraceni) vstoupí do odboje proti „Návštěvníkům“, existují i partizáni z řad mimozemšťanů. Odboj nese název „Pátá kolona„, té se podaří dostat zprávu „John May Lives“ do vysílání všech televizí světa a to přímo ve chvíli, kdy k lidstvu promlouvá mimozemská královna Anna.

Ta je tímto velmi rozčarovaná, vše sleduje na své vesmírné lodi si, kde si následně pouští záběry televizních stanic. A právě zde nastává hlavní čas a sláva pro moderátorské duo Televizních novin TV Nova Lucie Borhyová – Reynolds Koranteng.

PSALI JSME: Americký podzim ve znamení novinek i osvědčených seriálů

nova_v_abcLucie Borhyová, Reynold Koranteng a mimozemská královna Anna v seriálu V. Zdroj: vysílání ABC. Pro zvětšení klikněte myší.

V čase 40:20 se na zhruba 5 sekund objeví české televizní duo v seriálu americké stanice ABC. Pro amerického diváka patrně nezajímavé, pro české diváky se jedná o velmi zajímavou kuriozitu. Při prvním zhlédnutím jsem si myslel, že jsem se přehlédnul, podrobná analýza mi to však potvrdila. Zeptali jsme se přímo televize Nova, jak probíhala spolupráce s americkou ABC. TV Nova jednala na základě výzvy tvůrců seriálu, kteří klienty poprosili o zaslání ukázky ze zpravodajských relací, ukázka z Televizních novin se tak dostala do hlavního amerického vysílacího času.

Zajímavé je, že se Lucie Borhyová a Reynolds Koranteng „vystupují“ v seriálu jako zástupci dvou jiných televizních stanic, u Lucie je viditelné logo fiktivní stanice „4“. A perlička na závěr, máme potvzeno, že televize Nova seriál „V“ koupila, o nasazení seriálu prozatím není rozhodnuto.


Autor článku:

Komentáře (4)

  1. Jakub Bouček

    Neodpustím si pozámku, že novácké hvězdičky budou na tomto seriálu asi to nejzajímavější. Jde totiž o remake seriálu z přelomu 70tých a 80tých let a jak už to tak bývá, původní dílko je o mnoho procent napínavější a dramaturgicky lépe zpracované.

  2. Jiří Kuchta

    Aha, díky JB že uvedl zprávu odborníka pana Petery na pravou míru. Také jsem podle děje tušil, že se to až příliš podobá sériálu o ještěrkách v lidské kůži, známému (jak jinak) pod názvem „V“.

  3. Entidge

    You can see that while wages grew in both real and nominal terms between 2007 and 2009, there was a decided flattening off thereafter, and inflation started overtaking a lot of jobs from 2009 onwards buy cialis 20mg Finally, with dr oz weight loss tea guide Beginner Kettlebell Workout For Weight Loss the joint efforts of the governor and us, they finally agreed to stay

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .