Seznam TV podniká další kroky nutné ke startu. Vysílat začne zřejmě ještě letos

Internetový gigant Seznam.cz v praktické rovině podniká nutné kroky k tomu, aby mohl ještě letos spustit klasický televizní kanál. Jeho společnost už požádala o vysílací licenci pro projekt Seznam TV. Podrobnosti ohledně programu zatím firma tají. Je ale zřejmé, že Seznam hodlá vytěžit svou novou televizní redakci, kterou buduje.

Zdroj foto: Seznam.cz / Pavel Šinagl

Zdroj foto: Seznam.cz / Pavel Šinagl

Seznam TV by mohla vysílat celoplošně v multiplexu 4

Na žádost o licenci jako první upozornil web Českého rozhlasu Digitální rádio, jehož redaktor Lukáš Polák informoval i o jednáních s operátory terestrického vysílání. Z toho vyplývá, že Seznam TV by chtěl od začátku vysílat celoplošně na běžnou anténu, ale dostupný by měl být i přes satelit a přirozeně i v nabídkách kabelových operátorů.

S celoplošným terestrickým vysíláním ale může mít nová televize problém, jelikož v multiplexech momentálně není místo. Seznam už má programovou pozici v multiplexu 4, kterou využívá pro hybridní televizi. Pokud se mu podaří s operátorem této sítě vyjednat dlouhodobou dohodu, mohl by pokrýt přes 95 procent obyvatel přes DVB-T.

Seznam momentálně buduje poměrně silnou televizní redakci, která produkuje obsah pro web Seznam Zprávy. Server RadioTV.cz před měsícem informoval, že firma vypsala několik pracovních pozic souvisejících především s produkcí zpravodajských a publicistických pořadů.

V Seznamu hledají/hledali redaktory a reportéry nejen pro centrální redakci, ale i pro regionální pracoviště v Ostravě, Plzni, Brně a Hradci Králové. Ve všech těchto lokalitách se mohou ucházet o práci redaktoři, reportéři, kameramani a střihači nebo produkční.

Ukázka z videoreportáže webu Seznam Zprávy

Ukázka z videoreportáže webu Seznam Zprávy

Zpravodajství, publicistika, dokumenty a vlastní tvorba ze Stream.cz?

Z toho lze usuzovat, že hlavní náplní nového programy by mělo být právě zpravodajství a publicistika, případně dokumenty. Lze rovněž očekávat zařazení dramatických pořadů vlastní tvorby z portálu Stream.cz, případně produkce úplně nových seriálů pro účely klasického televizního vysílání.

Pokud by televize od Seznamu skutečně odstartovala v této podobě, lze předpokládat, že její vysílání bude volně dostupné nejen v terestrice, ale i přes satelit. Většinu vysílacího času vyplní vlastní tvorba a tudíž by neměl být problém ani s volným satelitním vysíláním směrem do Evropy.

Možná je však i varianta s kódováním v případě, že by projekt Seznam TV chtěl vybírat poplatky od kabelových a satelitních operátorů. Tato možnost ale není příliš pravděpodobná, jelikož většina operátorů má poměrně značný počet placených stanic. Pokud by se na trhu objevil nový hráč, který by žádal zpoplatnění svého obsahu, vznikl by tím tlak na zvýšení cen pro klienty kabelových a satelitních společností.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .