Bundesliga na českém trhu s otazníkem. Práva pro část Evropy drží Eurosport, ale…

O nejbližším víkendu startuje německá fotbalová Bundesliga, která má i v našich končinách poměrně širokou diváckou základnu. Několik dní před zahájením však není jasné, kdo bude v ČR vysílat přímé přenosy.

bundesliga-651

Ještě koncem července jsme informovali, že část práv pro slovenský trh zakoupila televize Markíza, která umístí jeden zápas týdně na svůj mužský kanál DajTo. Na českém trhu se však žádná skupina k vysílání přenosů nepřihlásila.

Podle mezinárodní verze oficiálního webu Bundesligy drží práva pro většinu zemí televize Eurosport 2. Přenosy z Bundesligy však neavizuje ve svých oficiálních programových plánech, ani na ně nepoutá ve vysílání.

Kvůli vyjasnění situace jsme se na přenosy pro Českou republiku dotazovali na mezinárodním webu Bundesligy. Dostali jsme však neurčitou odpověď.

Vzhledem k tomu, že se v procesu mezinárodní distribuce práv angažují třetí strany, nejsme momentálně oprávněni oficiálně informovat o vysílateli zápasů Bundesligy v České republice. Můžeme vás však ujistit, že Bundesliga bude vysílána na území České republiky také v sezóně 2017/18,“ uvedli zástupci DFL (Deutsche Fußball Liga). Tento subjekt je řídícím orgánem dvou nejvyšších fotbalových soutěží v Německu.

Zatím je jasné pouze to, že Eurosport bude přenášet část zápasů Bundesligy přímo na území Německa (na programu Eurosport 2 HD Xtra) a ve vybraných evropských zemích na dosavadním programu Eurosport 2. Zda tomu bude tak i na území ČR, to se patrně dozvíme v nejbližších dnech, pokud se k tomu Eurosport – nebo jiný subjekt – přihlásí.

V krajním případě je možné, že první zápasy nové sezony čeští diváci neuvidí. Podobný scénář se odehrál před dvěma lety v případě španělské La Ligy, která v prvních čtyřech měsících sezony 2015/2016 neměla na českém území televizního partnera. Práva pro ČR koupil až v únoru 2016 satelitní operátor DIGI CZ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .