Seznam TV o krok blíž? Hledá reportéry, kameramany, střihače i produkční

Vedení Seznam.cz sice nechce k možnému projektu nového televizního kanálu nic sdělovat, ale pracovní nabídky naznačují, že vlastní televizní stanice se blíží. Firma vypsala několik pracovních pozic souvisejících s televizním obsahem.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

V nabídce jsou různé pozice související s televizí

V Seznamu hledají redaktory a reportéry nejen pro centrální redakci, ale i pro regionální pracoviště v Ostravě, Plzni, Brně a Hradci Králové. Ve všech těchto lokalitách se mohou ucházet o práci redaktoři, reportéři, kameramani a střihači nebo produkční.

Projekt vlastní zpravodajské televize pod hlavičkou Seznam.cz TV nastínil o víkendu web Info.cz. Na RadioTV.cz jsme o projektu psali v článku Seznam.cz by mohl spustit vlastní zpravodajskou televizi.

Komunikační oddělení Seznamu zatím k projektu neposkytuje žádné konkrétnější informace. Podle pracovních nabídek v kariérní sekci portálu Seznam.cz lze však usuzovat, že přípravy projektu jsou v pokročilé fázi.

Pochopitelně nelze vyloučit ani možnost, že Seznam zkrátka hledá nové lidí do svého existujícího týmu Seznam Zprávy. Tento projekt však byl spuštěn už před rokem a pokud by Seznamu chyběli pracovníci na určité pozice, zřejmě by je postupně doplnil.

Dočkáme se přece jen nové zpravodajské televize místo Z24?

Nyní se tedy zdá, že místo avizované zpravodajské televize Z24, za kterou stál Vladimír Železný, můžeme v nejbližší době počítat se soukromým zpravodajským programem přímo od jednoho z největších hráčů na internetu.

Spuštění vlastního zpravodajského kanálu by v případě Seznamu i dávalo smysl, jelikož má vybudovanou redakci i produkční kapacity. Potřebuje si však zajistit kapacitu v televizních multiplexech, aby mohl svůj obsah dostat k divákům.

Neuskutečněná zpravodajská televize Z24 plánovala vysílat přes regionální multiplexy. Po dohodě získala dokonce i programové pozice. Posléze byl však projekt zastaven a místo nové zpravodajské televize se v některých regionech objevily televize MŇAM a Mňau.

I tento vývoj naznačuje, že prostor v regionálních multiplexech ještě existuje. Silný hráč jako je Seznam.cz by mohl mít při jednáních s operátory poměrně silnou vyjednávací pozici.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .