Po čem touží diváci Primy Cool na podzim? Pevnost Boyard, Star Trek a South Park

cool_podzimGLOSA – O čempak si povídají vrabci na sociálních sítích? Například o tom, že Prima Cool na podzim odvysílá světoznámou francouzskou soutěž Pevnost Boyard. Jsou to jen „babské řeči“, nebo je na těchto vyjádřeních něco pravdy? Definitivní odpověď získáme až na srpnové tiskové konferenci k podzimnímu programovému schématu TV Prima. Přesto se podívejme, co možná uvidíme na podzim na Primě Cool.

V dnešní glose popustíme uzdu fantazie a zveme vás na vyhlídku po (možná) chystaných formátech televizní stanice Prima Cool. Co chtějí diváci? O čem si šeptají fanoušci na internetu? A co z toho skutečně Prima Cool odvysílá?

Klíče od pevnosti Boyard na Primě Cool? Proč ne?!

Srdce nejednoho diváka může zaplesat díky informaci, že možná už na podzim budeme moci sledovat zápolení soutěžících ve světoznámém francouzském formátu „Fort Boyard“ (v devadesátých letech vysílala Česká televize, resp. TV Nova pod názvem „Klíče od pevnosti Boyard„). Velmi zajímavé bude sledovat, jak si soutěž povede po tolika letech na českých obrazovkách. Minimálně první díly by mohly získat velmi dobré výsledky sledovanosti už jen z toho důvodu, že si velká část diváků ráda zavzpomíná.

VELKÝ LETNÍ SERIÁL: Legenda Klíče od pevnosti Boyard stále žije, ve Francii už 22. rokem

Vzhledem k tomu, že Fort Boyard se stále ve Francii vysílá a ve Velké Británii došlo k obnovení, byla by vsázka na tento formát šťastnou. Na první pohled nastává problém s tím, kdy má Prima Cool soutěž nasadit do vysílání. Britská verze z let 1998-2003 (resp. například polská z let 2008-2009) má stopáž okolo 45 minut a mohla by nahradit Faktor strachu (všední dny 19:20-20:15), ten stanice sice reprízuje už poněkolikáté, ale u diváků obliba neklesá (ti odmítli náhradu v podobě Takešiho hradu).

Francouzská verze, kterou si český divák pamatuje, trvá i přes 90 minut. Buď by mohla Prima Cool jeden díl rozpůlit na dva, nebo pro něj vyhradí jiný vysílací čas. Co třeba pátek 20:15? Nebo denně v 18:00? Který čas by vyhovoval vám? Nechme se překvapit.

boyard_logobanner2Velká soutěžní hra „Klíče od pevnosti Boyard“ by se měla od podzimu vrátit na české obrazovky, o vysílání uvažuje Prima Cool.

Na obrazovky Primy Cool má přiletět další Enterprise…

Některé informace lze předvídat na základě toho, co se již na Primě Cool odvysílalo. Star Trek: Nová generace se objevil na obrazovkách Primy Cool jako nesmírně příjemné retro zjevení. Fanoušci seriál hojně sledovali a seriál generoval nadprůměrné podíly na trhu. Nejvyššího podílu dosáhnul program na Primě Cool v cílové skupině Dospělí 15-40 let, pravidelně si seriál vybralo 5,37% diváků, přičemž celodenní průměr stanice ve skupině 15-54 byl poslední květnový týden 5,20%. „Nejsledovanějším dílem byl díl vysílaný v úterý 22. 2. 2011 – sledovalo jej v průměru 136 tis. diváků z CS D15+ při share 4,65 %,“ doplnila Anna Bezděkovská z tiskového útvaru TV Prima. Zájem projevili diváci zejména o květnové epizody, v cílové skupině 15-40 let překročil share dokonce dvakrát hranici 10%.

K TÉMATU: Star Trek zaujal i po letech, Prima Cool nyní vsází na Krajní meze

Ptáčci na sítích začali cvrlikat i o tom, že se na Primu Cool vrátí další řada seriálu Star Trek. Tentokrát by to měla být sice loď Enterprise, nikoli však pod vedením Jeana Luca Picarda, nýbrž prvního kapitána hvězdné lodi Jonathana Archera. Ve Spojených státech se vysílal v letech 2001-2005, ačkoli se jedná o nejnovější řadu, odehrává se děj v roce 2151, tedy více než 200 let zpět oproti Star Trek: Nová generace. Seriál se navíc nikdy nevysílal v českých celoplošných stanicích, pouze na kabelové AXN. Hlavní postavě (herci Scottu Bakulovi) propůjčil hlas Jiří Dvořák.

st_enterpriseOdvysílá Prima Cool nejnovější seriál Star Trek: Enterprise? Pravděpodobnost tu zajisté je. Zdroj: StarTrek.com

Na úspěšné seriály navážou další řady, budou s dabingem?

Na již odvysílané řady seriálů mají na podzim na Primě Cool navázat premiérové díly, konkrétně Teorie velkého třesku (4. řada, The Big Bang Theory), Chuck (4. řada), Heuréka – město divů (4. řada Heureka) či Jak jsem poznal vaši matku (6. řada, How I Met Your Mother).

PŘEČTĚTE SI: Prima Cool si pohraje s původním znění sitcomu

Prima Cool si navíc testuje diváckou odezvu na vysílání seriálu How I Met Your Mother v původním znění s titulky. První výsledky jsou spíše pozitivní, sledovanost se pohybuje nad staničním průměrem. Usoudí-li programové vedení, že výsledky splňují očekávaní, lze očekávat nasazení dalších seriálů v původním znění a velkou kampaň.

PSALI JSME:  Petr Vladyka končí jako ředitel E2, bude řídit program Primy

Diváci by také rádi na Primě Cool viděli animovaný seriál South Park, ten v minulosti vysílala TV Nova (naposledy v roce 2004). Jak nám ale potvrdil tiskový útvar stanice, vysílací práva na ně už TV Nova nemá…

southparkDiváci Primy Cool by rádi viděli animovaný seriál South Park. Projeví Prima Cool zájem?

Spekulace? Možná ano, třeba ale ne…

Vše uvedené jsou jen spekulace, které jsme zaznamenali na různých sociálních sítích. Samozřejmě jsme se zeptali přímo televize Prima, co je na těchto informacích pravdy. Bylo nám odpovězeno, že se jedná jen o spekulativní vyjádření. Informace o podzimním programovém schématu nám budou sděleny na tiskové konferenci. Chápeme, že kvůli konkurenci nemůže TV Prima potvrdit tyto zprávy. Pokud však budou pravdivé, můžeme už nyní říct, že se máme na co těšit… a víte, co se říká: „Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. kulisara

    No South Park bych také rád přijal… potíž je v tom, že TV Nova odvysílala snad jednom čtyři řady ale „venku“ už je pomalu 15tá série…To jsem zvědav jak to chce Prima Cool udělat ;-) aby se odvysílalo alespon polovina z natočených…..

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .