Petr Vladyka končí jako ředitel E2, bude řídit program Primy

vladykaSpolečnost Lagardere Active ČR dnes oznámila, že Petr Vladyka končí na pozici ředitele rádia Evropa 2, druhého nejposlouchanějšího rádia v České republice. Na pozici setrvá do konce sprna, poté nastoupí do televize Prima na pozici programového ředitele. Za dobu, co působil v Evropě 2, dokázal této stanici výrazně zlepšit výsledky poslechovosti.

Petr Vladyka je považován za jednu z nejvlivnějších osobností českého mediálního prostředí, v minulosti působil ve vydavatelství Universal Music. Od roku 2004 působí v Evropě 2, aktuálně zastává pozici ředitele tohoto rádia. Za sedm let dokázal výrazně posílit pozici Evropy 2. Nyní Evropu 2 naladí aspoň jednou týdně 1,935 milionu posluchačů, denně si pak stanici vybere k poslechu hned 957 tisíc posluchačů. Stanice je tak druhou nejposlouchanější stanicí v České republice po Rádiu Impuls.

Z pozice ředitele Evropy 2 odchází s dobrým pocitem

Post ředitele Evropy 2 opouští Petr Vladyka s čístým svědomím a pocitem dobře odvedené práce: „Svoje působení v čele týmu Evropy 2 si dovoluji zhodnotit jako úspěšné a s trochou nadsázky bych ho přirovnal k vítězství ve fotbalové lize mistrů. To se ještě nikdy nikomu nepovedlo obhájit, ale já jsem přesvědčen o tom, že mě a mému novému týmu z TV Prima se podobné mety podaří dosáhnout a toto virtuální vítězství zopakovat. Evropa 2 pro mě navždy bude první láskou, avšak až opadnou momentální emoce, vrhnu se po hlavě do nové výzvy.

EXKLUZIVNĚ: 20 let v českém éteru – poprvé s Evropou 2

Původně programový ředitel Evropy 2 získal časem pozici ředitele celé stanice. Připomeňme, že za jeho působení zavítal do rádia Evropa 2 například Libor Bouček. Nejprve ve večerní talk-show Vyndej to! s Markem Gregerem. V březnu roku 2006 se udála poměrně zásadní změna, Evropa 2 totiž změnila své logo.

main_e2Evropa 2 je druhým nejposlouchanějším rádiem v České republice, u mladých je nejoblíbenější.

Z rádia Okey slovenská Europa 2

Petr Vladyka navíc se slovenským týmem připravil projekt Europy 2, rebrand z nepříliš úspěšného pop-rockové stanice Okey prozatím přináší své ovoce. Stanici se podařilo zlepšit výsledky. Slovenskou sestru Evropy 2 vedl více než rok, během této doby hledal vhodné vedení. Jaké bylo budování projektu Europy 2? „Upřímně řečeno, velmi hektické, ale tahle práce je zároveň „drogou” takže to byl, s trochou nadsázky, jeden velký mejdan. Pravda je taková, že Europa 2 byla „postavena” cca během pouhých šesti týdnů od rozhodnutí a zadání akcionářů až po onen „magický” okamžik 12/12 ve 12:12. Bez ohledu na to, že si uvědomujeme aktuální „mouchy” nového rádia a intenzivně pracujeme na jejich odstranění, troufnu si říci, že tým lidí, které mám okolo sebe, se nemá za co stydět. Všem zúčastněným patří veliký dík…,“ uvedl v rozhovoru pro RadioTV právě Petr Vladyka.

ROZHOVOR: Na Slovensko rozhodně přicházím s pokorou…

Výzva v podobě programové ředitele TV Prima

Miroslav Hrnko, výkonný ředitel skupiny Lagardere Active ČR, zhodnotil působení Petra Vladyky těmito slovy: „Petr byl a bude pro mě víc než jen kolega a přeji mu stejný úspěch jako na Evropě 2, současně věřím, že se nám podaří oznámit vhodného nástupce do doby, než nás Petr opustí.“

Mnoho zdaru popřál také prezident skupiny Lagardère Active ČR Michel Fleischmann: „Přeji Petrovi Vladykovi hodně štěstí v jeho dalším působišti a děkuji za práci kterou pro Evropu 2 udělal, nový ředitel bude mít na co navázat.“

K TÉMATU: Primu překvapivě opouští její programový ředitel Gordon Lovitt

Petr Vladyka se připravuje na post programového ředitele TV Prima. Televizní komerční dvojka totiž nemá od září 2010 svého programového šéfa. Po odchodu Gordona Lovitta řídil program dočasně sám generální ředitel Marek Singer. Šéf TV Prima se už na novou posilu těší: „Petrovo nadšení pro značku je nakažlivé a jeho energie nevyčerpatelná. I proto věřím, že on je ta správná volba a pomůže nám v roli programového ředitele dosáhnout růstu sledovanosti jak Primy, tak hlavně našich nových kanálů Prima COOL a Prima LOVE.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .