Operátor Skylink představil kanál Travelxp HD. Zařadí jej v pondělí 5. února

Společnost M7 Group rozšiřuje programovou nabídku svých platforem o kanál Travelxp HD. Stanice bude dostupná přes česko-slovenského operátora Skylink a v dalších platformách M7. Travelxp HD si diváci mohou naladit od 5. února, přičemž bude vysílán celodenně.

Ilustrační foto k novému programu Travelxp v nabídce Skylink. Foto poskytla skupina M7 Group

Ilustrační foto k novému programu Travelxp v nabídce Skylink. Foto poskytla skupina M7 Group

Travelxp HD přinese cestopisné a lifestylové pořady z bezmála padesáti zemí světa, a to bez výjimky vlastní produkce. Kanál bude plně lokalizován do češtiny a pro zájemce zůstane k dispozici i originální anglická zvuková stopa.

Chceme naše pořady nabídnout divákům s cestovatelskou duší po celém světě. Proto je pro nás spolupráce s M7 Group zásadní, jde o klíčového hráče v evropské televizní branži. Výrazně se zvýší sledovanost naší stanice na několika důležitých evropských trzích,“ říká Prashant Chothani, ředitel Travelxp HD.

Spuštěním Travelxp HD reagujeme na poptávku diváků po stanici, která se plně věnuje cestování. V jiných částech světa si tento kanál již získal velkou oblíbenost, a my se těšíme na spolupráci na evropských trzích,“ vysvětluje Bill Wijdeveld, viceprezident společnosti M7 Group.

Travelxp HD může být částečnou náhradou za Travel Channel HD, jenž nedávno ukončil vysílání v platformách skupiny M7 Group. Tento program se v posledních letech posunul k jiným dokumentárním žánrům a pořady o cestování byly jen doplňkem. Naproti tomu by měl Travelxp HD přinést víc „cestovatelského obsahu“.

V rámci spolupráce obou partnerů bude dceřiná společnost M7 Platform Group zajišťovat vysílání Travelxp HD také pro třetí strany, a to přes družici ASTRA 23,5°E.

Pokud jste si oblíbili program Travel Channel, na českém trhu jej nabízí řada jiných satelitních operátorů. K dispozici je dokonce i volně dostupné vysílání britské verze z pozice 28,2 st. východně, ale pouze v SD rozlišení.

Parametry pro naladění programu Travelxp HD (platné od 5.2.2018):
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 12,109 GHz
Polarizace: H
FEC: 3/4
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s
Norma: DVB-S2
Kompresní formát: MPEG-4
Pozice ve FastScan: 131

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .