Placená televize přes internet poroste, ale satelit prozatím nenahradí

Provozovatel satelitních služeb pod značkou SKY hodlá své programy nabízet kompletně i v rámci placené televize přes internet. Zatím se však nejedná o konec satelitního příjmu, pouze o snahu oslovit nové předplatitele bez satelitu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Prvním trhem, kde budou všechny Sky kanály přístupné online, bude Itálie. Služba SKY Italia je z pohledu satelitních nadšenců považována za jednu z nejkvalitnějších placených služeb na satelitu. Zároveň jako jedna z mála není příliš dostupná v rámci nelegálního příjmu, tzv. sdílení karet.

Přechod na internet může přinést operátorovi nové klienty, zároveň ale vytvoří tlak na vyšší zabezpečení nabízených programů. Jakmile totiž zpřístupníte celý svůj obsah na internetu, výrazně tím ulehčíte i dostupnost v rámci černých IPTV sítí, které se v posledních letech rozmohly.

Zástupci SKY zdůrazňují, že nehodlají ukončit distribuci svých programů přes satelit. Chtějí však oslovit nové klienty, kteří z různých důvodů nemohou přijímat televizi přes satelit.

Přístup k programům online však může pomoci zejména standardním předplatitelům, kteří mají zájem o legální předplatné. A je zřejmé, že příjmy z legálního předplatného výrazné převýší možné ztráty způsobené neautorizovaným příjmem. Jinak by se tato služba do podobného kroku nepouštěla.

Mimochodem, SKY Italia je jednou z mála televizních služeb, která nabízí své vysílání i prostřednictvím předplacených balíčků. Tímto způsobem mohou její programy sledovat i klienti, kteří by na něj jinak nedosáhli – například lidé, kteří jsou v registrech, případně nemají v Itálii trvalé ani přechodné bydliště.

Dalšími trhy, kde SKY zpřístupní všechny své programy online, budou Rakousko a Velká Británie.

Další informace ve zprávě BBC.com.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .