Americká televizní sezóna odstartovala, Playboy otevírá, naopak Heuréka po 5 řadách končí

36_usa_logo

VIDEA UVNITŘ – Několik zcela nových seriálů se poprvé dostane televizní obrazovky, návrat hlásí úspěšné projekty. Tentokrát servíruieme informace o premiérách příštího týdne. Zaměříme se též na osud populárního vědecko-fantastického seriálu Heuréka – město divů, který znají též diváci české Primy Cool. A v neposlední řadě nebudou chybět informace o sledovanosti uplynulého týdne. Zároveň se dozvíte, kdy během hlavního vysílacího času diváci nejvíce tráví u televize.

Které pořady si odbudou premiéru?

Stejně jako minulý týden, tak i tento pátek vám nabízíme seznam premiér následujících sedmi dnů, pěkně popořadě. Méně známé tituly doplňujeme stručnými popisy a krátkými trailery.

Pondělí 19. září nabídne premiéru další série „Dancing With The Stars“ na ABC (Česká televizi uvedla lokální verzi pod názvem Star Dance), premiéra sedmé série How I Met Your Mother na CBS (Prima Cool vysílá od pondělí do čtvrtka ve 21:10 pod názvem „Jak jsem poznal vaši matku“, po skočení pěti reprízových řad má následovat premiéra šesté řady), dále Two and a Half Men na CBS (TV Nova: Dva a půl chlapa), jak už od nás víte, herce Charlieho Sheena vystřídá herec Ashton Kutcher. Castle na ABC (Prima: Castle na zabití), Hawaii Five-0 na CBS (u nás TV Prima) na svou premiéru nechají čekat diváky rovněž do pondělí. Úplnou novinkou je seriál The Playboy Club na NBC v hlavní roli s Eddie Cibrianem (CSI), ten zavede diváky do americké minulosti.

K TÉMATU: Ashton Kutcher nahradí Sheena v sitcomu

The Playboy Club – Trailer NBC

Úterý servíruje Glee na FOXU (u nás Prima Cool, resp. Prima Love), NCIS a NCIS: Los Angeles na CBS (TV Nova: Námořní vyšetřovací služba, Prima Cool: NCIS Los Angeles). Výčet pokračuje novinkami New Girl na FOX (sitkom o ženě, které je přes 20let a snaží se dostat ze svého rozchodu s klukem-modelem; zapůsobit se na ni bude snažit trojice svobodných mužů – barman, moderní cassanova, atlet-trenér), Unforgettable na CBS (kriminální seriál s prvky záhad sleduje příběh bývalé policejní detektivky, která má neskutečnou paměť – nezapomíná skutečně na žádný okamžik svého života), pokračují seriály Raising Hope (FOX), Body of Proof (ABC).

SOUVISEJÍCÍ: Star Trek slaví 45 let a fanoušci se mohou dočkat nového seriálu!

Unforgettable – CBS

New Girl – FOX

Středa ve znamení The Middle na ABC, Criminal Minds na CBS (TV Prima: Myšlenky zločince), Modern Family na ABS, CSI na CBS (TV Nova: Kriminálka Las Vegas), Law & Order: SVU na NBC (TV Nova: Zákon a pořádek: Speciální jednotka obětí). Novinkou je seriál ABC s názvem „Revenge“ (Odplata, Msta), vypráví příběh záhadné ženy, která hledá pomstu u lidí, kteří zničili její rodinu. Co ovšem může zajímat i tuzemského diváka je start historicky prvního ročníku americké verze pěvecké soutěže X Factor na FOX, exkluzivní práva totiž získala i slovenská JOJ Plus, v USA budou epizody vysílány ve středu a v pátek poběží ty samé díly právě na JOJ Plus včetně titulků.

EXKLUZIVNĚ: Překvapení měsíce: JOJ Plus odvysílá na podzim X Factor

Revenge – ABC

Velké návraty slibuje čtvrteční večer. CBS vrací The Big Bang Theory už v páté sezóně (Prima Cool: Teorie velkého třesku, stanice chystá reprízu 3. řady a premiéru čtvrté po skončení Futuramy), Charlie’s Angels na ABC (Charlieho andílci), dále Grey’s Anatomy na ABC (TV Prima, Prima Love: Chirurgové), The Office na NBC (Kancl), The Mentalist an CBS (TV Nova: Mentalista).

Trailer Big Bang Theory – CBS

Pátek přinese premiéru hned několika známých seriálů – CSI: NY na CBS (TV Nova: Kriminálka New York), Fringe na FOX (Nova Cinema: Hranice nemožného) či Supernatural na CW (Prima Cool: Lovci duchů).

DOPORUČUJEME: The Amazing Race aneb na cestě kolem světa, natáčelo se i v České republice!

Nedělní večer si mohou psát do diáře fanoušci zejména animovaných seriálů, ale též příznivci reality-show. ABC pokračuje s Exterme Makeover: Home Edition (Prima Cool: Vítejte doma). FOX vrací animované seriály The Simpsons (Prima Cool: Simpsonovi), The Cleveland Show (Prima Cool: Cleveland Show), Family Guy (Prima Cool: Griffinovi), American Dad. Na svou premiéru čeká The Amazing Race na CBS (AXN: Úžasný závod), Desperate Housewives na ABC (TV Prima, Prima Cool: Zoufalé manželky), CSI: Miami na CBS (TV Nova: Kriminálka Miami). Zcela novým počinem je televizní seriál Pan Am, odehrává se v 60. letech minulého století a jak už název napovídá, centrem dění budou letecké aerolinie, vysílat jej bude ABC.

Trailer Pan Am – ABC

Americké sci-fi „Eureka“ skončí pátou sérií

Stanice Syfy, která vysílá výhradně vědecko-fantastické filmy a seriály, se rozhodla, že seriál „Eureka“ (v České republice vysílá Prima Cool pod názvem „Heuréka – město divů“) skončí už příští rok. Původně se diváci měli dočkat šesti sérií, projekt zastaví o sezónu dříve. Důvodem není čistě sledovanost, ta zůstává stabilní. Problémem jsou vzrůstající náklady na výrobu seriálu. Nicméně diváci se nemusí bát otevřeného konce, produkce byla upozorněna v dostatečném předstihu. Dodejme, že děj seriálu se odehrává v městě, kde vědci provádí své experimenty, mnohdy bizardní. Seriál Heuréka – město divů vysílá americká stanice Syfy od června 2006, poslední třináctidílná série spatří televizní obrazovky v létě 2012. Premiéru čtvrté série můžete sledovat na Primě Cool od 25. září každou sobotu a neděli okolo 10. hodiny.

Big Brother se objeví opět v létě 2012

Americká stanice CBS potvrdila zájem o další sérii „kontejnerové“ reality-show Big Brogher. Letos totiž zažil tento formát nejlepší výsledky od roku 2004 a dožije se čtrnácté televizní sezóny. V cílové skupině dosáhnul v průměru 8,11 milionu diváků celkem (v cílové skupině 18-49 let dosáhnul rating 3,1%, zhruba dvojnásobek průměru). Úspěch zaznamenal formát také na internetu. V Německu na RTL II ovšem formát úspěchu nedosahuje, výsledky zde jsou naopak jedny z nejhorších. Přesto je vedení s čísly spokojeno.

K TÉMATU: Německá stanice VOX zopakuje dvanáctihodinový tematický den

Trailer Big Brother – CBS

Kdy Američané nejvíce sledují TV? Od 21:15 do 21:30

Prime-time je označení pro hlavní vysílací čas, tradičně ve Spojených státech označuje dobu od 20:00 do 23:00 od pondělí do pátku. Výzkumná agentura Nielsen (obdoba české společnost ATO) tento týden uvedla, že nejčastěji zapínají Američané televizi v prime-time v době od 21:15 do 21:30, naopak nejméně sledovaným časovým úsekem je čas 22:45-23:00. Roli nehraje pohlaví, nicméně výsledky se liší napříč věkovými skupinami. Diváci ve věku 18-49 let zapínají televizi o něco později, nejsledovanějším časem je doba 21:45-22:00, naopak nejméně sledují mladší diváci televizní stanice v hlavním vysílacím čase na jeho počátku, konkrétně 20:00-20:15.

Sledovanost 36/2011: Sport rozdrtil konkurenci

Pondělní nabídka stanice FOX byla nejúspěšnější, diváci nejvíce sledovali Hell’s Kitchen (TV Barrandov: Pekelná kuchyně), premiérové díly dosáhly ratingu 2,7% a podílu na trhu 6%. America’s Got Talent (TV Prima: Česko Slovensko má talent) hrála prim během úterního dne, v nejsledovanějším okamžiku oslovila soutěž 3,1% publika (při share 8%), zhruba stejně bodovala soutěž i o den později. Ostatní dny byly významně ovlivněny sportovními událostmi.

Diváci se ovšem zajímali též například o nabídku stanice CBS, nejvíce sklidil pozornost dokument „9/11: 10 Years Later„, o deset let staré teroristické útoky se zajímalo 4% všech diváků, přičemž podíl na trhu byl 9%. CBS navíc představila své podzimní novinky v programu „CBS FALL PREVIEW„, zhlédlo jej 1,6% při share 5%.

36_us_graf

Koláče sledovanosti amerických televizních stanic.

36_us_top20

Žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů a seriálu ve Spojených státech.

Zdroj informací:
– žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů a grafy sledovanosti sestavuje server RadioTV podle denních výstupů tvbythenumbers.com
– průzkum sledovanosti provádí The Nielsen Company
– Informace uvedeném v tomto článku se snaží pokrýt přehled nejzajímavějších a nejdůležitějších událostí uplynulého týdne, stejně jako poskytnout informace o novinkách.
– Uváděné hodnoty jsou pouze informativní, nejsou proto vždy garantované.
– Umístil-li se nějaký pořad v žebříčku TOP20 vícekrát, je uvedena pouze ta část s největším počtem diváků.
– Není-li uvedeno jinak, číslo uvedená v textové části vyjadřují data pro kategorii 18-49 let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .