Star Trek slaví 45 let a fanoušci se mohou dočkat nového seriálu!

35_us_logoVIDEA UVNITŘ – Každý týden si budete moci přečíst na RadioTV článek s události uplynulého týdne ve Spojených státech, například tento týden se dozvíte o možném pokračování fenoménu Star Trek, boji Jamieho Olivera proti obezitě a unikátní možnosti diváků ABC stáhnout si scénář pilotní epizody nového seriálu. Pravidelnou součástí bude seznam premiér pořadů a seriálů v nadcházejícím týdnu a nevyhneme se ani sledovanosti.

Star Trek s novým seriálem na CBS?

Čtvrtek 8. září 1966 znamenal v televizním světě velký milník, právě v tento den totiž na stanici NBC první díl seriálu Star Trek, posádka v čele s kapitánem Kirkem (William Shatner) zbořila několik tabu, například první polibek mezi mužem bílé pleti a ženou tmavé pleti se udál poprvé právě ve Star Treku. Nyní mají fanoušci tohoto fenoménu šanci, že se dočkají nové série.

K TÉMATU: Star Trek zaujal i po letech, Prima Cool nyní vsází na Krajní meze

Televizní producent David Foster by rád vytvořil nový seriál odehrávající se v prostředí Star Trek. Posledním seriálem byl projekt Star Trek: Enterprise z let 2001-2005 (brzy by jej měla odvysílat Prima Cool), v roce 2009 měli možnost diváci zhlédnout nový film odehrávající se v alternativním vesmíru. Na něj by nové příběhy mohly navázat. Příští rok se mělo do kin dostat pokračování, kvůli časové tísni bude projekt o rok odložen. Nový seriál Star Trek by v případě zájmu vysílala stanice CBS, která vlastní práva. Podle svého vyjádření se David Foster nechal slyšet, že s firmou 1947 Entertaiment jedná a má už detailně propracovaný koncept, pilotní scénář už je rovněž hotov, dopracovávají se charaktery postav a jiné záležitosti. Stanice CBS se zatím nevyjádřila, zda bude mít zájem natočit pilotní díl.

ZAJÍMAVOST: Po čem touží diváci Primy Cool na podzim? Pevnost Boyard, Star Trek a South Park

Jednání však nemusí ještě nic znamenat. V sedmdesátých letech minulého století měl vzniknout projekt „Star Trek: Phase II„, ideje ze scénářů ovšem byly následně zapracována do celovečerních filmů, resp. série Star Trek: The Next Generation (Star Trek: Nová generace). Už od 22. září se právě Star Trek: Nová generace dostane zpět na obrazovky Primy Cool a to ve všední dny ve 14:45 a převezme štafetu po seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Premiéra se na Primu Cool setkala se značným ohlasem diváků.

Fenomén Star Trek: The Original Series se díky úspěchu dočkal i speciální upravené edice.

Jamie Oliver bojuje proti obezitě

Jeden z nejznámějších televizních kuchařů vůbec chce upozornit na problém se vzrůstající obezitou. Na snímku níže vidíte Jamieho Olivera na upraveném snímku, jak pojídá smažené hranolky s kečupem. Ačkoli předpřipravené jídlo považují lidé za moderní, není rozhodně zdravé. Dokážete si představit třeba odbornici na výživu doktorku Kateřinu Cajthamlovou (z pořadu Jste to, co jíte!) v podobné úpravě?

jamie_tlustySvětoznámý britský kuchař tak, jak jej určitě neznáte. Bojuje proti obezitě.

Diváci ABC si zdarma stahují scénář nového seriálu

Netradiční formu, jak upozornit na nový seriál, představila americká stanice ABC. Scénář pilotní epizody nového seriálu „Revenge“ („Pomsta“) si mohou diváci stáhnout od 2. září zdarma do čtečky Kindle prostřednictvím e-shop Amazon. Premiéra projektu je naplánována na 21. září, hlavní postavou je žena Emily Thorne, která přijíždí do města Hamptons, aby učinila odplatu na těch, kteří ji zničili rodinu.

Trailer na nový seriál Revenge, zdroj: ABC

Premiéry 12. – 18. září 2011

Pravidelnou součástí budou informace o premiérách seriálů amerických televizních stanic. Hned příští týden v úterý 13. září odstartuje čtvrtá série projektu 90210, nové díly odstartuje stanice CW v 8:00. Jedná se o remake stejnojmenného seriálu z devadesátých let. Ve stejný den zahájí svou podzimní programovou pouť i Ringer na CW a Parenthood na NBC.

PŘEČTĚTE SI: Survivor – reality show o přežití je v USA již 22. sezóny

Středa 14. září nabídne první díl 23. řady reality-show Survivor (Trosečník, Prima Cool uvede pod názvem „Kdo přežije“), konkrétně na stanici CBS. CW zahájí další sezónu pořadu America’s Next Top Model (vysílá Prima Love pod názvem „Amerika hledá topmodelku“).

SERIÁL RADIOTV: Legenda Klíče od pevnosti Boyard stále žije, ve Francii už 22. rokem

Na své si přijdou i milovnice „The Vampire Diaries“ aneb v překladu „Upíří deníky“, stanice CW jim vyhradí svůj program poprvé už ve čtvrtek 15. září. Pokud dílo neznáte, pak vězte, že hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá dívka se zamiluje do 162letého upíra (podobnost se ságou Stmívání čistě podobná?). První sezónu zhlédlo v průměru 3,6 milionu diváků, první díl první série byl nejsledovanějším pořadem stanice CW v historii.

DOČKÁME SE BRZY: Kdo bojuje naposled, aneb „Poslední bojovník“

Následuje dílo The Secret Circle, seriál vysílá opět stanice CW. Děj se odehrává ve fiktivním městě Chance Harbor, hlavní náctiletá hrdinka se dozví, že pochází z čarodějnické rodiny. Inu téma čarodějnic, upírů a jiných fantasy „postaviček“ stále láká.

90210 – remake slavného seriálu startuje příští týden se 4. řadou na CW.

The Vampire Diaries – další nová sezóna od příštího týdne na CW.

Show Amerika má talent a Big Brother hity týdne

Pondělní večer přinesl na FOX reprízu dalšího dílu projektu Hell’s Kitchen (Pekelná kuchyně), zaujal 1,6% populace při podílu na trhu 5%. Stále reprízy How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku) na CBS v silné konkurenci přilákal 1,5% populace při share 4%. Podobně na tom byla repríza Amerika má talent na NBC (rating: 1,2%, share: 4%), nejméně diváků oslovila Gossip Girl (Super drbna) s 0,3% ratingem. Nad 1% ratingový bod se dostala i stanice CBS se seriálem Hawaii Five-0 (rating: 1,1%, share: 3%).

ABC s Wipeout (Drtivá porážka) zaujala 1,9% diváků a v kategorii 18-49 let se stala se share 6% nejsledovanějším pořadem večera. Středeční Big Brother v premiéře na CBS dokázal z koláče sledovanosti ukořistit rating 3,2% při nadprůměrném share 10%.

Stále se daří CBS i s reprízami The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku), čtvrteční díly zaujaly 2,6% (share: 9%), resp. 2,8% (share: 9%), oba díly zajistily vysoce nadprůměrný výsledek. Dodejme, že na Primu Cool se chystá repríza třetí série a premiéra čtvrté série. Během týdne měla největší úspěch ABC se sportovním přenosem.

Nedělní animované seriály poněkud polevují, nejvíce oslovila repríza Simpsonů (rating: 1,2%, share: 4%) a Family Guy (rating: 1,6%, share: 5%), Prima Cool vysílala seriál pod názvem „Griffinovi“. Nevidí se příliš často, že americké stanice vysílají film, snímek „Indiana Jones a Království křišťálové lebky“ oslovil v neděli v průměru 0,8% populace při podílu na trhu 3%.

35_us_grafKoláče sledovanosti amerických televizních stanic.

35_us_top20Žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů a seriálu ve Spojených státech.

Zdroj informací:
– žebříček TOP 20 nejsledovanějších pořadů a grafy sledovanosti sestavuje server RadioTV podle denních výstupů tvbythenumbers.com
– průzkum sledovanosti provádí The Nielsen Company
– Informace uvedeném v tomto článku se snaží pokrýt přehled nejzajímavějších a nejdůležitějších událostí uplynulého týdne, stejně jako poskytnout informace o novinkách.
– Uváděné hodnoty jsou pouze informativní, nejsou proto vždy garantované.
– Umístil-li se nějaký pořad v žebříčku TOP20 vícekrát, je uvedena pouze ta část s největším počtem diváků.
– Není-li uvedeno jinak, číslo uvedená v textové části vyjadřují data pro kategorii 18-49 let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: