Regulační rada oficiálně povolila změnu názvu Rádia Sázava na HEY Radio

Vysílací rada v tomto týdnu vyhověla všem zbývajícím žádostem provozovatele Rádia SÁZAVA o změnu názvu na HEY Radio. Značka HEY se tak po několika letech oklikou vrátila do českého i moravského éteru.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Regulátor na svém posledním zasedání konstatoval, že změně názvu nic nebrání. „Tato změna by nevedla k neudělení licence na základě veřejného slyšení,“ píše se v tiskové zprávě ze zasedání, které proběhlo v tomto týdnu.

Právě tato část je klíčová, jelikož změna názvu a dalších licenčních podmínek existujících rádií může být provedena pouze, pokud se výrazně nezmění zaměření celého projektu. RRTV je tak povinna mimo jiné zkoumat, zda by změněný projekt obstál v původním licenčním řízení, kdy licenci získal.

Majitel Rádia Sázava Miroslav Pýcha však několikrát zdůraznil, že programové zaměření své stanice nehodlá měnit. Pro změnu názvu se rozhodl pouze z důvodu nadregionálního přesahu Rádia SÁZAVA.

Této změně předcházelo relativně dlouhé období úvah a hledání nového vhodného názvu stanice, názvu, který vy lépe vystihoval nejen hudební formát, ale i nadregionální rozsah vysílání našeho rádia. Názvu, který by nahradil název Rádio Sázava v jiných regionech, kde nyní vysíláme a kde působil název Sázava jako velmi lokální,“ uvedl Miroslav Pýcha v červnu, kdy žádost o změnu názvu podal.

HEY Radio se prezentuje pod svým novým názvem už od poloviny června. Nový slogan zní „Na nic si nehrajem“.

Volba nového názvu pro rádio Miroslava Pýchy je poněkud paradoxní, jelikož majitel Rádia Sázava vedl dlouholetý spor s majiteli někdejší sítě rockových a melodických Rádií HEY. Důvodem sporu byla právě první (středočeská) frekvence Rádia Sázava 89.3 MHz, která zůstala několik let nevyužita. Nakonec ji zhruba po osmi letech soudních sporů získal do užívání právě Miroslav Pýcha a jeho firma JOE Media.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .