Značka HEY Radio se vrací do éteru, využívat ji bude Rádio Sázava

Minulý týden došlo ke schválení změny názvu Rádia Sázava na nový název HEY Radio. Tuto značku původně využíval mediální holding GES. Nyní si ji osvojil Miroslav Pýcha, který byl GESem dlouhá léta ve sporu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Název Rádio Sázava se nehodil pro nadregionální stanici

Důvodem pro změnu názvu Rádia Sázava je její expanze do jiných regionů. Pod tímto názvem startovalo Rádio Sázava na frekvenci 89.3 MHz pokrývající z velké části Středočeský kraj. Původně regionální rozhlasová stanice posléze expandovala do jiných koutů republiky a název Sázava se v jiných oblastech nehodil.

Této změně předcházelo relativně dlouhé období úvah a hledání nového vhodného názvu stanice, názvu, který vy lépe vystihoval nejen hudební formát, ale i nadregionální rozsah vysílání našeho rádia. Názvu, který by nahradil název Rádio Sázava v jiných regionech, kde nyní vysíláme a kde působil název Sázava jako velmi lokální,“ píše Miroslav Pýcha v prohlášení na webu Rádia Sázava – nyní HEY Radia.

Volba nového názvu je poněkud paradoxní, jelikož majitel Rádia Sázava vedl dlouholetý spor s majiteli někdejší sítě Rádií HEY. Důvodem sporu byla právě středočeská frekvence 89.3 MHz, která zůstala několik let nevyužita. Nakonec ji zhruba po osmi letech získal do užívání právě Miroslav Pýcha s Rádiem Sázava.

Původní Radio HEY! hrálo rock, českou i slovenskou hudbu a ve finále pop-rock

Značka Radio HEY! původně začala své působení v Ostravě a Opavě, Brně a Praze, posléze se rozšířila do severních a východních Čech. Za projektem stál mimo jiné i Radim Pařízek. Formát se v jednotlivých regionech odlišoval – na Moravě hrála rádia HEY rockovou hudbu, v Praze, v severních a východních Čechách šlo původně o rádio hrající pouze českou a slovenskou hudbu. Podobný formát zvolilo Rádio HEY! i na Slovensku.

V poslední fázi sjednotila česká a moravská rádia HEY! svůj program a zaměřila se na „rock and sport“, přičemž hudebně šlo o pop-rock. Celý projekt byl ukončen poté, co skupina GES koupila konkurenční rozhlasovou skupinu Radio Investments včetně classic rockového Radia BEAT a vytvořila nový společný podnik Radio United.

Vlastník Radio United nechtěl mít v portfoliu dvě stanice se zaměřením na rock a značku Rádio HEY! opustil. Moravské frekvence ovládlo Country radio, v Praze a středních Čechách vysílá Signál rádio, které vzniklo z mladoboleslavského regionálního Rádia Jizera.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .