Regionální stanice ČRo putují za posluchači, rozdávají věcné ceny a pouští rozhlasové hry

cro_leto

Tradičně bohatý program nabízí přes letní měsíce regionální studia Českého rozhlasu. V prázdninovém programu dochází k dílčím úpravám, prostor dostávají například písně s věnováním, výběr z rozhlasového archivu. Redakční týmy jednotlivých stanic navíc pořádají akce mimo rozhlasový éter a vyjíždí do regionů. Podívejme se společně na to, co chystají jednotlivé redakce Českého rozhlasu.

ČRo Brno: Prázdniny u babičky a Audiokabinet

Oblíbené dětské prázdninové zpívání se vrací do prázdninového éteru ČRo Brno. Každý všední den v programu Dobré ráno, Apetýt i Rendez-vous budou mít šanci děti a vnoučaty vyzpívat si poukázky na pobyty pro celou rodinu či knihy. Rubrika „Prázdniny u babičky“ není jedinou letní akcí, „Srdcovky – písničky pro pěkné prázdniny“ jsou vysílány denně v 8:30, 14:00 a 16:30 a posluchači si mohou nechat zahrát na přání.

NENECHTE SI UJÍT: Jak se točí detektivka aneb Pohled do zákulisí Českého rozhlasu

Reportéři ČRo Brno budou „rozesílat rozhlasové pohlednice“, letní seriál servíruje nejen typy na výlety, ale možnost výhry. Hlavní prostor dostanou vybraná zákoutí v Radionovinách v 17:00. Pořad Tržnice dostává nový čas a podobu, ladit jej mohou posluchači po repríze Apetýtu v 19:30. Veřejný poslech nahrávek ČRo nabízí brněnské studio v rámci druhého ročníku „Audiovizuálního kabinetu“, akce startuje denně do 21. července v 17:30 v prostorách brněnského Divadla Husa na provázku.

cro_leto_banner01Podrobné informace z letního rozhlasového éteru najdete na RadioTV.

ČRo České Budějovice: Téměř detektivní povídky

Kromě jiného naladíte ve vysílání detektivní příběhy Antonína Jirotky. ČRo České Budějovice je nasazuje do programu každou sobotu v 19:30, repríza se plánuje na následující čtvrtek ve 20:30. Druhou povídku s názvem „Balada o námořníkovi“ odkazuje k Jiřímu Wolkerovi a jeho stejnojmenné básni. Účinkuje Jan Dvořák. Další hry pod režijním zpracováním Luboše Koníře nesou název „Vražedné mámení“, „Ďáblův rukopis“ a „Dospělé děti“.

PŘEČTĚTE SI: ZZZ s velkou letní soutěží o zájezdy k moři

ČRo Hradec Králové: Do pedálů s Habadějem

Velká letní hra „Do pedálů s Habadějem“ pokračuje ve vysílání ČRo Hradec Králové. Úkolem hry je sledovat vysílání, ve chvíli kdy zazní soutěžní zvuk zvonku, musí posluchači volat co nejrychleji na linku 495 582 222, resp. 495 582 223. Soutěží se mimo jiné o jízdní kolo. Hra má i svou tipovací část, jelikož je letošní část zaměřená na cyklisty, musí posluchači tipovat, kolik kilometrů ujedou na kolech redaktoři ČRo Hradec Králové v rámci letní hry. Každé pondělí pak tým studia vyjíždí s přenosovým vozem na určené cyklotrasy.

ROZHOVOR: Václav Sochor: Televize Z1 měla šanci na úspěch, Rádio Česko je nová výzva

cro_hradec_dopedalu_bannerDo pedálů s Habadějem – každoroční soutěž ČRo Hradec Králové nechybí ani letos.

ČRo Olomouc: Turistická soutěž a rozhlasové nahrávky z archivu

Už jsme vás informovali, že ČRo Olomouc spustil soutěž „Křížem krážem“, v níž posluchači sbírají známky do soutěžního archu. Studio nadále vysílá nahrávky z rozhlasového archivu, za všechny zmiňme dílo „Pes baskervilský“ od Arthura Conana Doyla. Více informací najdete na stránkách olomouc.rozhlas.cz.

STÁLE PROBÍHÁ: Prázdninové soutěže ČRo Olomouc a Ostrava

ČRo Ostrava: Novinky v programu a turistická hra

Rovněž o prázdninové hře ČRo Ostrava jste si na stránkách RadioTV mohli přečíst. Ještě dodáme, že v letním programu si vzaly prázdniny formáty Poradna (nahrazena soutěžemi) a Kulturní tipy. Do konce prázdnin skončila též rubrika Písnička do školy. Novinkou je Café piccolo z Extrovny, hudební kavárny Karla Prokeše. V pátek vás Karel Prokeš v 11:10 provede pohodovou hudbou, tipy lze zasílat na prokes.extrovna@seznam.cz. Zároveň na stránkách ostrava.rozhlas.cz najdou posluchači na četná přání povídky Na hřbitově a Road movie Hlučínským Slezskem, ty vysílalo ostravské studio na státní svátky.

cro_ostrava_letobannerPrázdninový program ČRo Ostrava přináší hudební novinku a turistickou soutěž.

ČRo Pardubice: Léto, jak má být

Každoroční letní fotografická soutěž na stanici ČRo Pardubice nechybí ani letos. Posluchači fotografují svůj symbol či motiv léta. Do 14. srpna mohou zasílat své snímky na adresu studia (Svaté Anežky České 29, 530 02 Pardubice) s heslem „Léto“ nebo na e-mail leto@rozhlas.cz. O došlých fotografiích rozhodují následně návštěvníci stránek pardubice.rozhlas.cz.

ČRo Plzeň: Osvědčené formáty

Pohledy do historie nejznámějších značek západních Čech pokračují též o prázdninách. ČRo Plzeň mapuje historii a uchovává ji pro další generace. Záznam pořadu včetně textu a obrazové přílohy hledejte na plzen.rozhlas.cz. V letních vydání uslyšíte o značkách „Psychiatrická léčebna Dobřany“, „Kozak Klatovy“, „Bohemia Sekt“, „Porta“, „Marita Rokycany“.

ČRo Region střední Čechy: Hradozámecké léto

Jelikož jsme o letním programu studia ČRo Region referovali, zmiňme jen, že se při poslechu můžete těšit na Hradozámecké léto (historie středočeských památek), Letní putování za vínem (Jan Rosák a sommelier Zdeněk Reimann o historii a servírování vína) či Chalupáře (glosy známých osobností).

AKTUÁLNĚ: ČRo Region zve na Hradozámecké léto

cro_leto_banner02Podrobný pohled na letní program letních regionálních studií Českého rozhlasu na RadioTV.

ČRo Region Vysočina: Putování do regionu za posluchači

Také na Vysočině čeká posluchače nabitý program. První tip směřuje na „Léto s pěnou“, ČRo Region Vysočina jede přímo za posluchači do jejich bydliště a na vybraných trasách najdou hostesky, ty jim rozdají hrníčky a 40 piv pro jednoho šťastlivce. Podrobný program hledejte na rozhlas.cz/vysocina. Region jede za vám i na akce Neckyáda (Kněžice Brodce u Třebíče), 100 let SDH (Perknov). Už 4. srpna vystoupí moderátorka a zpěvačka Naďa Urbánková s Bokomarou v Jihlavě. „Letní Toulky Vysočinou“ zavítají na poutní místa, zajímavých turistických cílů či fotbalových klubů.

ČRo Regina: „Koukej plavat“ a filmové léto

Soutěž o zájezdy do Řecka probíhá do 28. srpna každou neděli za podpory ČRo Regina na koupališti Petynka. Účastníci svedou boj v kategorii mužské, ženské a dorostu. Závod se koná každou neděli v čase 11-15, registrace probíhá do 13:45. Finále proběhne právě 28. srpna ve 14:00. Připomínáme, že stále probíhá „Karlínské filmové léto 2011″, ve vybrané dny od 21:30 promítá ČRo Regina filmové snímky. Vstupné je 30 Kč, jedna koruna putuje Státnímu fondu ČRo pro podporu a rozvoj české kinematografie. Více informací najdete na regina.rozhlas.cz.

SOUVISEJÍCÍ: Karlínská budova ČRo slaví sté výročí

ČRo Sever: „Přijeďte do Ústí nad Labem“

Závěrem nesmíme opomenout ani ČRo Sever. Letní hra spočívá ve sbírání razítek na hrací kartu.  Soutěž končí 29. července, hrací kartu a známky získají posluchači v informačním centru v Ústí nad Labem, v ZOO, muzeu, pokladně lanovky Větruš a blízké restauraci. Každá dvacátá příchozí karta získá jednu z dílčích cen. Hlavní výhra čeká na stou odpověď.

K TÉMATU: Divadelní hry, výlety nejen po Česku a klasická hudební představení

regina_bannerČRo Regina pořádá plaveckou soutěž a „Karlínské filmové léto“.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .