Rádia přesouvají část programu mimo éter, Radiožurnál chystá Filmžurnál

026_vikendove_tipy

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RADIOTV – Český rozhlas je tradičně mediálním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, projekt Filmžurnál tak nebude chybět ani v letošním roce. Kromě světa filmu navštívíte s českými stanicemi také hudební vody, pro děti se chystá speciální akce s Rádiem Blaník. Nedílnou součástí jsou zajímavé rozhlasové hry a četby na pokračování.

Tento týden se zaměříme jednak na svět filmu, dáme vám tipy na zajímavé hudební programy v českých rádiích, ale pozveme vás také na akce mimo rozhlasový éter – budete si moci zaplavat, zasoutěžit a zažít taneční párty. Abecední seznam stanic a tipů na jejich víkendový program hledejte tradičně v přiloženém PDF dokumentu.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 26. TÝDEN 2011

MFF Karlovy Vary od tohoto víkendu na Radiožurnálu

Český rozhlas je mediálním partnerem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který probíhá až do 9. července. ČRo 1 – Radiožurnál zprostředkuje speciální projekt Filmžurnál, ten se setkává u posluchačů vždy se značnými ohlasy. Rozhovory s herci, režiséry a dalšími zajímavými lidmi.

TENTO VÍKEND: Dance Radio slaví na parníku a v klubu Roxy

Představíme všechny soutěžní filmy a festivalové sekce a nezapomeneme ani na aktuální přehledy dění v Karlových Varech a okolí. Budeme natáčet ankety s diváky bezprostředně po zážitku v kině, neformální rozhovory s recenzenty, tvůrci i filmovými hvězdami,“ řekl Václav Žmolík, jeden z moderátorů relace.  Informace přináší také ČRo 3 – Vltava v rámci pořadu Mozaika, zprávy se dostanou rovněž do programu Radia Wave.

Hudební pořady s deskami i živými nahrávkami

Rock Radia odvysílají v rámci Rockovýho referenda desku Use Your Illusion 1 z roku 1991 od Guns’n’Roses. Gama Radio vsází v neděli na Ken Hensley a Faster. Rádio Impuls naopak představuje nový programový prvek „Letní festival české muziky„. Každý den po 20. hodině čeká posluchače hodina živých nahrávek, v sobotu se těšte na Věru Špinarovou, v neděli zahraje skupina Elán. Víkend letních hitů zažijete v éteru rádia Kiss 98 FM.

Rádio Haná v neděli v 18:00 odvysílá Výroční hitparádu za první půlrok 2011. Největší hity první šesti měsíců letošního roku zrekapituluje Mirek Karásek, reprízu naladíte příští sobotu krátce po půlnoci. Víkend speciál s filmem Transformers 3D naopak plánuje Rádio Krokodýl.

AKTUÁLNĚ: Rádio Dálnice má 9 nových kmitočtů, Hey Čechy s prodlouženou licencí

vikend_tipy_banner_002

Mimo éter balonem, po vodě či za dětmi

Pět neděl v balonu je název letní akce Rádia Černá Hora, celý července se každý týden hraje o dvě letenky na cestu horkovzdušným balonem. Úkolem je správně zodpovědět soutěžní otázku a být posléze ve střehu. Více informací na www.cernahora.cz.

ZE ZASEDÁNÍ RRTV: Frekvence 1 by zasloužila pokutu za vulgarismy a urážky posluchačů

ČRo Regina zahajuje letní akci „Koukej plavat … a poletíš k moři„. Závod pořádá ČRo Regina každou neděli od 11:00 do 15:00, zúčastnit se mohou návštěvníci koupaliště Petynka, závodí se ve třech kategoriích, muži, ženy a dorost se utkají v plavbě na 92,6 metru.

PSALI JSME: Petr Vladyka končí jako ředitel E2, bude řídit program Primy

Rádio Blaník zve na Den děti v Peci pod Sněžkou. Na parkovišti U Kapličky (nad přehradou) v Peci pod Sněžkou se budou konat soutěže pro děti, výtvarná dílna, lanové centrum, skákací hrady a mnoho dalších. Ve 14:30 vystoupí Vanda a Standa s písničkami pro děti, od 16:00 zpívá Petra Černocká.

AKTUÁLNĚ: Letní Slavnosti Rádia Blaník startují v sobotu naplno, na webu nové dárky a soutěž

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .