Rádio Dálnice má 9 nových kmitočtů, Hey Čechy s prodlouženou licencí

rrtv_012

SEZNAM KMITOČTŮ UVNITŘ – Dvanácté zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) přineslo Rádiu Dálnice hned devět kmitočtů. Pro dostatečnou bonitu zatím nezískalo Rock Radio Šumava kmitočet v Teplicích, projít musí licenčním řízením. Rádio Hey Čechy smí vysílat nadále, aktuální licence platí do 29. listopadu 2021.

Nový systém přidělování kmitočtů pokračuje, díky němu získalo Rádio Dálnice dalších devět nových kmitočtů. Všechny kmitočty byly uděleny proto, že nejsou podle RRTV dostatečně bonitní. Zcela opačný postoj zaujala RRTV k chystané teplické frekvenci Rock Radia Šumava. Kmitočty opět uvádíme jak ve formátu PDF, tak jako obrázek pro větší přehlednost.

POHLED NA 11. ZASEDÁNÍ RRTV: Jedenáct kmitočtů pro Rádio Dálnice a nespokojená Helena Vondráčková

RRTV udělila devět kmitočtů Dálnici, Rock Radio zatím vyčká

Novým kritériem pro přidělování zkoordinovaných kmitočtů je bonita dané frekvence. Bonitní kmitočty se zásahem nad 50 tisíc posluchačů musí prodcházet licenčním řízení, regulátor následně veřejné soutěže.

PDF DOKUMENT: SEZNAM KMITOČTŮ Z 12. ZASEDÁNÍ

Devět nových kmitočtů putuje provozovateli Route Radio. Program Rádio Dálnice se bude moci rozšířit do Speřic, Velkého Meziříčí, Přimdy, Psářů, Rokycan, Křepic, Měřína, Mýta a Nýřan. Všechny kmitočty jsou nebonitní, nejsilnější zásah vykazuje frekvence v Křepicích (24 tisíce obyvatel) na 94,2 MHz s výkonem 50 W a v Přimdě (25 tisíc) na 91,9 MHz s výkonem 100 W.

RETROSPEKTIVNĚ: Čeká nás několik zajímavých licenčních řízení o bonitnější kmitočty

Media Bohemia prozatím musí vyčkat na další osud kmitočtu v Teplicích – město, frekvence 92,4 MHz s výkonem 100 W totiž potenciálně zasahuje 85 tisíc posluchačů, což činí kmitočet bonitním a musí být vyhlášeno licenční řízení. Kmitočet tak zatím nebyl udělen.

rrtv_012_kmitocty

Kompletní seznam kmitočtů, o nichž RRTV jednala na svém zasedání. Pro zvětšení klikněte myší, tabulku si můžete stáhnout také ve formě PDF.

Rádio Podještědí, provozovatel programu Rádio Hey Čechy (původně Hey Sever), získal od RRTV prodloužení doby platnosti licence do 29. listopadu 2021. Rádio doprovází kmitočty v České Lípě, Jičíně a Liberci. Doba platnosti licence byla prodloužena o 8 let. Pokud by provozovatel požádal o transformační licenci a zavázal se v budoucnu k přechodu na digitální vysílání, může licenci prodloužit až do roku 2025.

Autor článku:

Komentáře (3)

    1. Petr Kružík

      Pokud koukneš, Ovi, na 11 zasedání RRTV, kmitočet 92.4 zkoordinoval Kiss 98 FM. Nebylo uděleno díky bonitě. Bude vypsáno LŘ. Nevím o co přesně šlo Rock Radiu Šumava, ale znárodnit kissu kmitočet bez LŘ se mu zjevně nepovedlo…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .