Televize v mobilu TV4You byla vyřazena z nabídky obchodu Google Play

Screenshot nové služby TV4You

Screenshot nové služby TV4You

Poskytovatel mobilní televize TV4You, který ve své nabídce přináší divákům jednoduchý příjem všech relevantních českých stanic, získal za jeden měsíc 10 tisíc registrovaných uživatelů. Aplikace však zmizela z mobilního obchodu Google Play.

Za projektem stojí bývalý ředitel České televize a později hudební stanice Óčko Jiří Balvín. Aplikaci provozuje neziskové sdružení, televizní streamy nakupuje od externího dodavatele a následně zpřístupňuje zájemcům. Služba je však trnem v oku největším českým televizím, které dosáhly jejího stažení z obchodu Google Play. Ten zásobuje aplikacemi uživatele dominantního operačního systému Android pro chytré telefony. Aplikaci ale bude možné i nadále stahovat z jiných zdrojů na webu.

Služba momentálně nabízí vysílání 13 televizních stanic včetně největších skupin Novy a Primy, které se hodlají aktivně bránit právní cestou. Městský soud minulý týden na žádost Primy vydal předběžné opatření s cílem vyřadit programy skupiny Prima z nabídky TV4You. Provozovatel služby uvedl, že nabídku prozatím měnit nebude, rozhodnutí soudu ale hodlá respektovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: