Streamovací služby pro mobilní platformy jsou největším oživením letošního televizního trhu

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Rok 2014 by měl být v rámci českého televizního trhu přelomový. Plně se rozvíjejí streamovací služby pro mobilní platformy, které bychom ještě před rokem v našich podmínkách považovali za sci-fi.

Díky produktům UPC Horizon, O2TV Go či službě TV4You se dostupnost televizního vysílání rozšíří všude tam, kde byla doposud nemyslitelná. A lze předpokládat, že cestu k televiznímu obsahu si začne opětovně hledat (a nacházet) i mladší generace, která doposud dávala přednost například videoserveru YouTube.

Črtající dlouhodobá právní bitva mezi televizními společnostmi a platformou TV4You reprezentovanou ostříleným televizním manažerem Jiřím Balvínem sice může načas zpomalit nástup dalších podobných platforem, ale určitě je zcela nezastaví. Je logické, že se televizní stanice budou nějaký čas bránit platformě, která by mohla potenciálně ohrozit jejich příjmy, ale z dlouhodobého hlediska se budou muset přizpůsobit nové realitě.

A ta počítá právě s tím, že volné i placené televizní vysílání se bude zčásti sledovat přes mobilní telefony a tablety, zatímco klasická televize v obýváku bude patrně vyhrazena pro kvalitnější vizuální zážitek nebo pro zástupce starší generace.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .