Nastupuje éra televize v mobilních zařízeních, přispět k tomu chce i platforma TV4You

Nová služba od spolku TV4You, jemuž předseda dlouholetý ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín, je konečně realitou. Na mobilních zařízeních bude možné sledovat vysílání neplacených a později i placených televizních stanic.

Screenshot nové služby TV4You

Screenshot nové služby TV4You

Streaming zdarma pro ty, kdo platí koncesionářské poplatky

Nová služba byla oficiálně představena včera a bude fungovat na mobilních zařízeních se systémem iOS nebo Android. „TV4YOU, z.s. je nezisková organizace, která si klade za cíl zajistit občanům České republiky snadný přístup k informacím prostřednictvím služby “PERSONAL STREAMING” tzn. sledování např. TV vysílání prostřednictvím mobilního zařízení. Služba je poskytována na vybrané kanály obsažené v pozemním vysílání DVBT tzn. na ty kanály, ke kterým má uživatel zakoupena práva např. formou koncesionářského poplatku,“ uvádí spolek na svém webu.

Jinými slovy, každý uživatel, který je plátcem koncesionářského poplatku, se může na stránce TV4You zaregistrovat a dostane přístup k neplacenému streamingu. Ten bude financován primárně z reklamy a videoreklamy. Společnost se však zavazuje nevytvářet zisk, a veškeré získané prostředky budou investovány do provozu a zkvalitnění této služby.

Placené kanály mohou být zajímavým benefitem služby v budoucnu

Časem budou do nabídky zařazeny i placené kanály, které si bude moci uživatel jednotlivě předplatit. U neplacených stanic ale může nový spolek narazit na nevoli zejména komerčních vysílatelů. Problémy ale může mít i Česká televize, která rovněž nemá vypořádána vysílací práva k vysílání akvizičních pořadů na internetu.

Z nynější aktivity spolku TV4You tak mohou rezultovat ještě dlouhodobé právní spory s televizemi.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: