Online televizní kabelovka TV4You porušuje zákon, tvrdí televizní asociace

Členové Asociace televizních organizací jsou přesvědčeni, že nabízení aplikace TV4you bez souhlasu televizních vysílatelů, jejichž programy mají být prostřednictvím aplikace zpřístupňovány veřejnosti, představuje závažné porušení jejich práv vyplývajících z autorského a vysílacího zákona.

Screenshot nové služby TV4You

Screenshot nové služby TV4You

Projekt Jiřího Balvína narazil na odpor tradičních televizí

Projekt TV4you provozuje neziskové sdružení, jedním z představitelů platformy je i dlouholetý ředitel skupiny Óčko a někdejší šéf České televize Jiří Balvín. Projekt ale dle očekávání narazil na odpor tradičních televizí, které mu nedobrovolně dodávají obsah.

Projekt TV4you zpřístupnil 15. října mobilní aplikaci, která má umožňovat na tzv. chytrých zařízeních s operačními systémy Android a iOS živé nebo zpětné sledování volně šířených televizních programů. K takovéto aktivitě je podle zákona potřebný souhlas dotčených televizních vysílatelů, uvádí Asociace televizních organizací ve své tiskové zprávě. Členské stanice prozatím neobdržely žádost o podobný souhlas.

Porušení zákona ze strany osob, které aplikaci nabízejí, je o to vážnější, že chtějí k nezákonně šířenému vysílání připojovat další reklamu. To by mohlo vést ke zkreslení výsledků peoplemetrového měření, které ATO zajišťuje pro provozovatele televizního vysílání a mediální trh,“ říká jednatelka asociace Vlasta Roškotová s tím, že podobné aktivity mohou jednotlivým televizím způsobit majetkovou újmu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: