Odstartoval nový ročník Formule 1. Přenosy exkluzivně na Sport1 a Sport2

Nový ročník Formule 1 odstartoval o víkendu ze závodního okruhu v Melbourne. Přímé přenosy v letošní sezoně exkluzivně přináší sportovní kanály Sport1 a Sport2, které patří do skupiny AMC Networks. Ta zakoupila exkluzivní vysílací práva pro český a slovenský region i na další období.

Nové studio k přenosům Formule 1 na stanicích Sport1 a Sport2. Fotografii poskytla skupina AMC Networks International Central and Northern Europe

Nové studio k přenosům Formule 1 na stanicích Sport1 a Sport2. Fotografii poskytla skupina AMC Networks International Central and Northern Europe

Formule 1 je po zimní přestávce zpět. S novými monoposty, logem, startovními časy a mnoha dalšími změnami. Skupina SportTV zakoupila exkluzivní práva pro český a slovenský trh i pro nejbližší tři sezony. Fanouškům slibuje pokrytí toho nejlepšího od úvodní sekundy prvního volného tréninku Velké ceny Austrálie po poslední stupně vítězů v Abú Dhabí.

Fanoušky čeká v sezoně 2018 celá řada změn. Předně se mění časy startu závodů. Ty nově nezačínají v celou hodinu, ale o deset minut později. Diváci také uvidí ještě víc závodů Formule 1 než loni. Nově se totiž pojede celkem 21 Velkých cen.

Vrací se klání ve Francii a v Německu. Vypadlo naopak soupeření na okruhu v Malajsii. To vše znamená jediné – více závodů v Evropě a tím pádem i více závodů pro české a slovenské fanoušky v příjemných odpoledních hodinách.

Monoposty před letošní sezonou doznaly hned několika výrazných změn. Předně dostali všichni závodníci povinnou “svatozář“. Jedná se o ochranný prvek kokpitu oficiálně nazvaný Halo. Další výraznou novinkou je konec kontroverzní “žraločí ploutve“ – tedy plochého výstupu za hlavou jezdce.

Změn doznalo i hodinové předzávodní studio Sport1 a Sport2, které před každou Velkou cenou nabízí fanouškům show s oblíbenými komentátory Tomášem Richtrem a Števem Eiselem a experty Josefem Králem a Richardem Gondou. Diváky uvítá nové, modernější prostředí, které navazuje na re-branding celé Formule 1, která po 23 letech změnila logo.

Fotografie nového studia přináší web RadioTV v samostatném článku.

Co zůstává stejné jako v předchozích letech, je harmonogram každého závodního víkendu. Tréninky a kvalifikační klání vysílá živě stanice Sport1, předzávodní studio a samotný závod je možné sledovat na Sport2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .