Přenosy Formule 1 bude i nadále možné sledovat volně přes satelit

Přímé přenosy ze závodů Formule 1 budou i v dalších sezónách dostupné zdarma díky německé televizní skupině RTL, kterou lze legálně sledovat i na území České republiky. Ta získala přenosy na další tři roky.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Smlouva zahrnuje exkluzivní německá vysílací práva pro neplacené vysílání a všechny víkendové závody F1, tedy volné tréningy, kvalifikace, warm-up, hlavní závod včetně slavnostního udílení cen. Píše o tom web Parabola.cz.

Německou skupinu RTL a její hlavní program lze sledovat přes satelit bez jakýchkoliv poplatků. Tento program vysílá volně do velké části Evropy a pro příjem postačí parabola menších rozměrů s průměrem od 30 cm. Proram RTL je dostupný na všech typech digitálních satelitních přijímačů, tedy i na těch starších, kde už nenaladíte české nebo slovenské programy.

Není nutné mít žádnou dekódovací kartu, musí vám však stačit standardní rozlišení obrazu a německý komentář.

Pokračování závodů v německé neplacené televizi je poměrně překvapivé, jelikož závody F1 jsou ve většině zemí doménou placených programů. Na českém trhu tyto přenosy momentálně vysílají placené programy Sport1, Sport2 a Sport3. Ve Velké Británii nebo v Itálii je to placená televize SKY.

Volné vysílání Formule 1 na RTL může být problémem zejména pro operátory placené televize v Evropě, jelikož výrazně přesahuje hranice Německa. Je to však dobrá zpráva pro běžné diváky a příznivce satelitního příjmu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .