Slovak Sport přišel o místo u satelitních operátorů, zůstane jen ve Skylinku a freeSAT

Kanál Slovak Sport znají čeští diváci nejen díky kvalitním sportovním přenosům, ale i nepředvídatelné programové politice. Nyní přišel o své místo u některých satelitních operátorů. Neuvidí ho klienti Slovak Telekomu ani Digi TV.

Studio Slovak Sportu v době, kdy vysílal anglickou Premier league, ilustrační foto - Slovak Sport TV

Studio Slovak Sportu v době, kdy vysílal anglickou Premier league, ilustrační foto – Slovak Sport TV

Konec u Slovak Telekomu, česká Digi TV s otazníkem

Tento sportovní program k 1. září skončil v sítích Slovak Telekomu, konkrétně v IPTV službě Magio a satelitních službách Magio SAT a Digi TV SK. Očekává se i vyřazení z nabídky české Digi TV, jelikož samotný program není pro českého diváka dostatečně atraktivní. Konečné rozhodnutí ohledně české části Digi TV ale prozatím nebylo oznámeno.

Server Parabola.cz píše, že Slovak Sport zůstane na satelitu pouze v platformě Skylink a potvrzená je i nová programová pozice u freeSATu od UPC. Lucemburský provozovatel freeSATu už přesunul HD verzi Slovak Sportu na vlastní kapacitu a pokračuje i v šíření standardní verze.

Kanál postupně přišel o fotbalovou Premier league, Synot ligu, hokejovou Ligu mistrů i NHL

Ukončení spolupráce se Slovak Telekomem je poměrně překvapivé, jelikož tato společnost přeprodávala vysílací práva k některým významným soutěžím právě Slovak Sportu. Díky tomu mohli diváci po omezenou dobu sledovat i přenosy anglické fotbalové Premier league. Ta byla historicky největším programovým tahákem Slovak Sportu.

Slovenský sportovní kanál se původně zaměřoval na domácí přenosy, které nedostávaly dostatečný prostor na jiných stanicích. Posléze překvapivě získal práva k vysílání atraktivních soutěží ze zahraničí – například prestižních tenisových turnajů, hokejovou NHL, ale zejména anglickou fotbalovou Premier league, hokejovou Ligu mistrů a například i českou Synot ligu.

Slovak Sport nabízí Fortuna ligu v ČR

Fortuna liga SK Televizní práva pro vysílání slovenské fotbalové Fortuna ligy v sezoně 2015/2016 drží až tři subjekty. Zajímavé však je, že o ta nejatraktivnější utkání se všechny tři stanice rozdělí. Právo první volby bude totiž průběžně rotovat tak, aby žádná stanice nebyla znevýhodněna. Jednou z akreditovaných televizí je i Slovak Sport, který vysílá přímé přenosy na obou svých programech. Druhý kanál lze sledovat bezplatně v ČR na běžnou anténu.

Nepředvídatelná obchodní politika se projevila i na vztazích s operátory

V dalším období se však projevila i nepředvídatelná obchodní a programová politika, v jejíž důsledku Slovak Sport o většinu atraktivních přenosů přišel a následně ztratil na atraktivitě i pro některé kabelové a satelitní operátory.

Fotbalovou Premier League pustil už po jedné sezoně, přičemž své rozhodnutí oficiálně oznámil pouhý den před začátkem druhé sezony. V tichosti se „poroučely“ i některé tenisové turnaje, zmizela hokejová NHL a před touto sezonou se vytratila i Synot liga a hokejová Liga mistrů – vše bez předchozího oznámení.

Kanál Slovak Sport sice přinesl za ztracené soutěže náhradu, ta ale není – zvláště pro české diváky – dostatečně atraktivní. Místo Synot ligy vysílá Slovak sport slovenskou Fortuna ligu, hokejovou NHL nahradily přenosy z nejvyšší švédské soutěže SHL. Stanice rovněž vysílá živě ruskou fotbalovou ligu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: