Televize Slovak Sport je v konkurzu, prozatím vysílá dál

Sportovní televize Slovak Sport se kvůli dluhům ocitla v konkurzu, v jehož důsledku může provozní společnost přijít o vysílací licenci. Osud ambiciózní sportovní stanice je nyní v rukou regulátora.

slovak-sport-tv-651

Od restrukturalizace ke konkurzu

O konkurzu společnosti Slovak Sport informoval web Mediálne.sk s odkazem na server Finstat.sk. Dle tohoto zdroje má provozní firma dluhy převyšující 1 milion euro. Soud eviduje pohledávky v celkové výši 1,436 mil eur.

Televize se původně pokoušela o restrukturalizaci. Ta byla zahájena v dubnu. V průběhu června však okresní soud v Nitře rozhodl o tom, že firma půjde do konkurzu.

Odnětí licence zatím není na pořadu dne

Oba kanály Slovak Sport TV prozatím vysílají. Osud skupiny sportovních televizí je nicméně v rukou regulátora. Vysílací zákon totiž stanovuje, že regulátor může odejmout licenci tomu subjektu, na jehož majetek byl prohlášen konkurz. V tomto případě je ale odnětí licence stanoveno pouze jako možnost, nikoliv povinnost a není momentálně na pořadu dne. Pokud by se ovšem regulátor rozhodl skutečně licenci odejmout, neznamenalo by to okamžité ukončení vysílání.

Vlastník a ředitel televize Slovak Sport se k aktuální situaci nevyjádřil. Stanice vysílá od roku 2012 a původně se zaměřovala pouze na slovenskou sportovní scénu. Posléze získala i ztratila vysílací práva pro řadu atraktivních soutěží včetně anglické fotbalové Premier league, severoamerické hokejové NHL a různých tenisových turnajů. V minulé sezoně vysílala i českou Synot ligu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: