Hokejová Liga mistrů končí na Slovak Sport a přechází na kanály Sport 1 a Sport 2

Nový produkt hokejové Ligy mistrů – Champions Hockey League – CHL, která se bude hrát druhou sezonu, se objeví na placené televizi Sport 1 a Sport 2. Doposud mohli diváci tuto soutěž sledovat na Slovak Sportu, který část zápasů přenášel volně.

champions-hockey-league-651-noperex

Kanály Sport 1 a Sport 2 reagují na konec českých a slovenských klubů v KHL

Podobně jako u fotbalové Premier league, i zde dochází ke změně uprostřed tříletého cyklu, kdy televize Slovak Sport přepustila vysílací práva jinému subjektu. Hokejová Liga mistrů sice zdaleka není tak atraktivní produkt jako fotbalová Premier legue, nicméně pro skupinu SportTV má svůj strategický význam. Nahradí ji totiž výpadek přenosů z ruské hokejové ligy KHL, kde od příští sezony nebude mít své místo žádný český ani slovenský tým. Pražský HC LEV totiž své působení navzdory původním příslibům neobnoví a do soutěže se už patrně nepřihlásí ani Slovan Bratislava.

Kanály Sport 1 a Sport 2 sice budou ruskou KHL přenášet i nadále, její atraktivita pro české a slovenské diváky však bude minimální. I proto je akvizice hokejové Ligy mistrů poměrně logickým krokem ze strany provozovatele SportTV. Překvapivé však je, že se tato soutěž stěhuje z jedné televizní skupiny na jinou.

Slovak Sport původně držel práva na tři roky

Televize Slovak Sport akvizovala vysílací práva Ligy mistrů před loňskou premiérovou sezonou. Slovenská televize tím chtěla posílit svou pozici na českém trhu, jelikož v evropské soutěži hraje až šest českých týmů. Slovak Sport produkoval z každého kola tři přímé přenosy, které vysílal souběžně na všech třech programech. Čeští i slovenští diváci vždy měli minimálně jeden ze tří přenosů k dispozici bezplatně.

Spolumajitel a ředitel televize Slovak Sport Róbert Greguš se prozatím nevyjádřil k důvodům, proč se jeho stanice vzdala vysílacích práv. V případě fotbalové Premier league použil argument, že její nasazení nesplnilo očekávání. Atraktivní fotbalové přenosy se tehdy přesunuly na placenou televizi Digi sport, kterou ovládá společnost Slovak Telekom. A dlouhodobě se spekuluje o tom, že Slovak Telekom je investorem Slovak Sportu.

Liga mistrů chce být atraktivnější díky delšímu play-off

V případě hokejových přenosů nicméně vysílací práva putují jiným směrem. Skupina AMC Networks International – Central Europe, která provozuje televize Sport 1 a Sport 2 potvrdila, že pro nejbližší dvě sezony bude držitelem exkluzivních vysílacích práv Ligy mistrů pro ČR a Slovensko.

Letní hokejová soutěž CHL letos prochází změnami. Z původních 44 týmů se rozšiřuje na 48, díky čemuž získá o jedno vyřazovací kolo navíc. V každé základní skupině budou jenom tři místo dosavadních čtyř týmů a do play-off postoupí až 32 družstev. Vyřazovací část se bude hrát pohárovým systémem na dva zápasy.

Druhý ročník hokejové Ligy mistrů startuje 20. srpna, skupinová fáze se bude hrát pouze do 6. září. Za Českou republiku se účastní Bílí Tygři Liberec, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, Oceláři Třinec, pražská Sparta, Vítkovice STEEL a Verva Litvínov. Slovensko budou reprezentovat dva nejvýše umístěné týmy po základní části, tedy Košice a Nitra.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. barca58

    Koukám na SPORT 1-2 jdou stejnou cestou jako bývalá GALAXIE dnes NOVASPORT zrušily fotbaly koupily F1,motorky pak o to přišly a dnes tam nedávají pomalu nic ještě aspoň tenis a NHL. Jinak je ubohá NOVASPORT a SPORT 1-2 to taky čeká.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .