Příchod značky Arena sport se odkládá, pokračuje Slovak Sport

Vstup značky Arena sport na český a slovenský televizní trh se prozatím odkládá. Pod tímto názvem měla vysílat slovenská televize Slovak Sport. Žádost o změnu názvu stáhla, pokračuje tedy pod svou nynější značkou.

Studio Slovak Sportu v době, kdy vysílal anglickou Premier league, ilustrační foto - Slovak Sport TV

Studio Slovak Sportu v době, kdy vysílal anglickou Premier league, ilustrační foto – Slovak Sport TV

Programy měly vysílat pod označením Arena 1 a Arena 2

Televize Slovak Sport požádala slovenský regulační úřad o změnu označení svých dvou programů na Arena 1 a Arena 2. Rada pro vysílání se žádostí měla zabývat právě dnes, nakonec ale jednání o tomto bodu zastavila. Společnost Slovak Sport totiž žádost vzala zpět, zákon jí to umožňuje. Další osud kanálů Slovak Sport je i přesto nejasný, ví se jen to, že na majetek provozní společnosti byl uvalen konkurz.

Už to může znamenat případné odnětí licence. Regulátor ale zatím neinicioval správní řízení s vysílatelem v důsledku probíhajícího konkurzu. Pokud by televize Slovak Sport přišla o licence na své programy, musela by přerušit nebo ukončit vysílání. Tomu může předejít, pokud požádá o udělení licence na novou společnost. Licence je nárokovatelná po uhrazení správního poplatku a splnění dalších podmínek, tudíž by samotné vysílání nemuselo být ohroženo.

Případná nová licence by si vyžádala úpravu vztahů s operátory

Pokud by ale Slovak Sport pokračoval ve vysílání díky nové licenci psané na jinou společnost, musel by patřičně upravit i své smlouvy s kabelovými společnostmi, satelitními platformami a rovněž operátory terestrického DVB-T vysílání. A zde je otázkou, zda by předmětné firmy měly i nadále zájem o spolupráci s partnerem, který je ve finančních problémech.

Značka Arena sport, kterou chtěl Slovak Sport využít pro své dva programy, je známá díky satelitnímu vysílání. Programy s tímto označením působí na Balkáně a čas od času je možné je sledovat i v České republice díky sporadickému nekódovanému vysílání.

Screen webu SlovakSport.tv s portfoliem tří kanálů

Screen webu SlovakSport.tv s portfoliem tří kanálů

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: