Sledujete Českou televizi přes Skylink nebo ČT kartu v nižším rozlišení? Přelaďte přijímač

Česká televize prodloužila své vysílání přes satelit ve standardním rozlišení. Pokud její kanály sledujete přes nabídku Skylink nebo ČT karta, máte poslední dny na přeladění přijímače. V pondělí 11. července bude šíření na původní frekvenci definitivně ukončeno.

ceska-televize-ct-chodba-plachta-651

Původně přitom ČT měla ukončit samotné vysílání ve standardním rozlišení. Nakonec se rozhodla dát divákům ještě dodatečné čtyři měsíce a zachovat vysílání v SD až do listopadu. Z tohoto důvodu ale musí přejít na jiný kmitočet. Diváci jsou o změně informováni titulkem, který je ve vysílání umístěn nepřetržitě.

Přesun na novou frekvenci se netýká pouze České televize, ale i televize Prima nebo duchovní TV Noe. Právě televize Noe přistoupila k celému problému poměrně kreativně, kdy diváky na končící frekvenci „obtěžuje“ informační lištou přes celou obrazovku.

Stěhovat se na jinou frekvenci na satelitu bude po dvou měsících i televize Šlágr. Ta nedávno zahájila vysílání v úspornějším formátu, ale její program zůstává i nadále dostupný zdarma. Vysílání pokračuje i na původní frekvenci, zatím ale není jasné dokdy. Podrobnější informace v článku Lidová televize Šlágr má od července novou frekvenci na satelitu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .