Skylink od srpna upraví ceník, mírně zdraží předplatné CS Filmu

Od 1. srpna vstoupí v platnost nový ceník služeb satelitní televize Skylink. Oproti stávajícímu ceníku by se měl lišit pouze ve dvou bodech. Servisní poplatek se zvyšoval letos v dubnu, v srpnu se tedy už nezmění.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ceník se tentokrát dočkal pouze mírných úprav. Cena prémiového programového balíčku CS Film + CS Mini + Horror TV bude nově činit 109 Kč (4,10 €)/měsíc. Původně byl tento kanál „3v1“ k mání za 99 korun.

Druhá změna se dotkne pouze slovenských diváků, ale může mít vliv i na české předplatitele se slovenskou kartou. Na slovenských dekódovacích kartách totiž nebude možná úhrada Servisního poplatku na období 24 měsíců. Skylink si tak nechává prostor pro pružnější úpravy ceníku v budoucnu.

Slovenské karty mohou být v budoucnu žádaným zbožím i u českých satelitních diváků. Skupina Nova s Markízou totiž tlačí na satelitní i kabelové operátory s cílem zamezit neautorizovaný příjem těchto stanic na obou trzích. Markíza se svými tematickými kanály by tedy měla být v budoucnu přístupná výlučně na slovenských kartách, zatímco Novu a její programy budou moci sledovat pouze diváci s českou satelitní kartou.

Výjimkou jsou kanály Nova International a Markíza International, které lze legálně přijímat na obou stranách někdejší federace.

DODATEK: Jak nás správně upozornil jeden z našich čtenářů, příjem programů Nova International a Markíza International je legální jak v ČR, tak v SR, ale reálně lze tyto programy přijímat vždy jen v jedné ze dvou zemí. Markíza International by měla být dostupná pouze na českých kartách, zatímco Nova International pouze na těch slovenských.

Český divák tak nebude mít možnost volby mezi hlavní Novou a Novou International, a slovenský divák nebude moci přepínat mezi hlavní Markízou a případnou reprízou některého pořadu na Markíza International.

Pro bezproblémový příjem všech stanic Novy a Markízy na jednom přijímači bude zřejmě nutné vlastnit českou i slovenskou dekódovací kartu současně. Podrobnosti přinášíme v článku Konec Markízy a JOJ v ČR? Poradíme vám, jak jednoduše sledovat slovenské programy bez omezení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .