Lidová televize Šlágr má od července novou frekvenci na satelitu

Hudební a teleshoppingová stanice Šlágr TV změnila začátkem července svou frekvenci na satelitu. Přešla do úspornějšího formátu MPEG-4 a novější normy DVB-S2. Divákům se doporučuje přeladění satelitního přijímače. Vysílání zůstává dostupné zdarma.

Ilustrační foto Šlágr TV

Ilustrační foto Šlágr TV

Server Parabola.cz připomíná, že vysílání pokračuje i na původní frekvenci. Zatím ale není jasné, jak dlouho potrvá souběžné vysílání na obou frekvencích. Pokud máte satelitní přijímač s označením Skylink READY nebo jiný přijímač s funkcí FastScan, k přeladění frekvence dojde automaticky. Ostatní diváci by měli přeladit přijímač ručně.

Část diváků zřejmě bude muset investovat i do modernějšího satelitního přijímače. Vysílání Šlágru na nové frekvenci lze totiž stanici sledovat jen na přijímačích s podporou normy DVB-S2. Zjednodušeně řečeno, pro příjem této televize potřebujete HD satelitní přijímač, byť samotná televize Šlágr v HD nevysílá. Využívá ale úspornější formát, což ji umožňuje v budoucnu snížit náklady na šíření signálu přes satelit.

Pokud jste pravidelným divákem televize Šlágr a nemáte zájem kupovat nový satelitní přijímač, můžete její vysílání sledovat ve většině oblastí České republiky i na běžnou anténu. Pokud máte na svém běžném set top boxu k dispozici televize Prima MAX, Prima love nebo Prima ZOOM, měli byste mít v nabídce i Šlágr TV.

Další možností je předplatné kabelové televize. Šlágr je dostupný v nabídkách několika operátorů včetně největšího poskytovatele kabelového příjmu, společnosti UPC Česká republika.

Poslední možností je sledování vysílání online přes počítač přímo na webu televize Šlágr, to ale bylo v době psaní tohoto článku mimo provoz.

Technické parametry pro naladění Šlágr TV ze satelitní pozice 23,5 východně:
kmitočet: 12,363 GHz
polarizace: vertikální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .