Česká televize bude na satelitu pokračovat ve standardním rozlišení až do listopadu

Česká televize prodlouží satelitní vysílání ve standardním rozlišení o čtyři měsíce. Pokud tedy máte starší satelitní přijímač, nemusíte se obávat, že byste o programy ČT přišli. Ke konci roku se však výměně přijímače zřejmě nevyhnete.

Foto: ČT 24

Generální ředitel České televize Petr Dvořák. Foto: ČT 24

Operátoři a poskytovatelé obsahu v České republice postupně omezují satelitní vysílání v SD rozlišení. Česká televize se nyní rozhodla posunout původní termín definitivního přechodu na vysoké rozlišení o další čtyři měsíce. Chce divákům poskytnout dostatek času na to se na změnu přichystat.

Ne všichni diváci jsou ale v tuto chvíli pro definitivní přechod na satelitní vysílání ve vysokém rozlišení vybaveni, navíc nás čekají velké sportovní události, jako je olympiáda nebo fotbalové EURO 2016. Hledáme proto cesty, jak původní termín prodloužit,“ řekl na dnešní konferenci Digimedia generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Přechod satelitního vysílání na HD je v tuto chvíli už nevyhnutelný pro celý televizní trh. Česká televize je na něj připravena, ale není to změna, na kterou bychom měli jakkoli spěchat. Důležité je, aby měly domácnosti dostatek času se na ni přichystat. Do listopadu tak budeme schopni SD v satelitu garantovat. Operátorům budeme posléze naše vysílání v SD kvalitě bezúplatně nabízet i nadále, bude ale na nich, zda jej divákům ve své nabídce poskytnou,“ dodal šéf televizní instituce veřejné služby.

Zkušenosti s přechodem na HD diváci již mají. Vzhledem k tomu, že náklady na satelitní distribuci v SD rozlišení jsou se změnou standardu nyní už vyšší než v případě kvality HD, nabízejí některé subjekty na televizním trhu od března tohoto roku vybrané kanály pouze ve vysokém rozlišení – uvedla Česká televize v tiskovém prohlášení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .